את השילוב הזה קשה לדמיין. יעקב אגם האמן והדוגמנית נטע אלחמיסטר. פרוייקט מיוחד לרגל יום ההולדת 93 של אגם כולל מחווה יוצאת דופן במסגרתו מעצבים צעירים  בוגרי מכללת שנקר דגמי אופנה בהשראתו אותם דגמנה אלחמיסטר.

השילוב המרתק של יעקב אגם ונטע אלחימסטר.

הדוגמנית גוייסה ע"י אירוקה להצדיע ולהוקיר את פועלו  ולחבר לדור הצעיר.במסגרת הפרויקט  שייחשף לראשונה  ברשתות החברתיות תחת השם: "אשליה אופטית – נקודת מפגש בין אמנות לאופנה". יוצגו   דגמי  אופנה  שעוצבו  בהשראת האמנות של   אגם.

גולת הכותרת: שמלה בדגם המזרקה המפורסמת  של אגם יצירת "מים ואש" שהוצבה בככר דיזנגוף.

 

את חגיגות יום ההולדת 93 של האמן הבינלאומייציינו מחר (יום ג – התאריך הלועזי). כמו כן  בפרויקט מיוחד שערכה רשת אירוקה כמחווה יוצאת דופן לאמן הדגול, במסגרתו גייסה  מעצבים צעירים  בוגרי מכללת שנקר  ואת הפרזנטורית נטע אלחימסטר להצדיע ולהוקיר את פועלו  ולחבר לדור הצעיר.

לי אפיק, מנכ"ל רשת אירוקה מסרה: "הפרויקט נערך בעיתוי מושלם, עם פתיחת עולם התרבות. אחרי שנה בה המוזיאונים ומקומות התרבות היו סגורים בשל מציאות הקורונה. בכדי לחבר את הדור הצעיר ליצירתו  ומתוך הערכה עמוקה לפועלו, גייסנו  את אושיית האינסטגרם נטע אלחמיסטר, הפרזנטורית שלנו וילידת ראשון לציון בעצמה, כדי שתחשוף את הפרויקט לקהל ברשתות החברתיות".

לדבריה: "את הקמפיין צלמנו במוזיאון יעקב אגם בראשון לציון, על רקע יצירותיו המפורסמות ופורצות הדרך, מפיסול וציור המשנים צורה, ועד יצירות דיגיטליות אינטראקטיביות, חפצים ומייצבים. אנחנו גאים ונרגשים לעשות את החיבור המופלא ויוצא הדופן בין יצירותיו של אגם, למשקפיים של מיטב מותגי העל בעולם ולאופנה של בוגרי שנקר הצעירים".

 

הקמפיין של רשת  אירוקה יעלה החל ממחר (יום ג) יום הולדתו של האמן יעקב אגם. כקמפיין חברתי, בתקציב של כ – 1 מיליון ₪.

מי אתה יעקב אגם?

יעקב אגם,  אמן ישראלי, שזכה להכרה בינלאומית כאחד ממייסדי זרם האמנות הקינטית.  נולד בראשון לציון ב11 במאי, 1928.

בשנות השבעים יצר אגם פסלים ששילבו מים, אש ומוזיקה.

בין היצירות הללו גם מזרקת "מים ואש" בכיכר דיזנגוף בתל אביב (1987).  בין יצירותיו המפורסמות: תבנית הצביעה בחזית מלון דן שבתל-אביב. פסל קינטי בגן הפסלים במוזיאון ישראל ועוד.

יעקב אגם
נטע אלחמיסטר בדגם מחווה לאמן יעקב אגם צילום שי ארבל
נטע אלחמיסטר
נטע אלחמיסטר בדגם מחווה לאמן יעקב אגם צילום שי ארבל
נטע אלחמיסטר
אלחמיסטר בדגם בהשראת אגם צילום שקד בוארון
מוזיאון יעקב אגם
מימין אורן איתן , לי אפיק , נטע אלחימסטר ויעל ברק קמפיין אירוקה צילום: שי ארבל/ יח"צ
נטע אלחמיסטר
נטע אלחמיסטר בדגם מחווה לאמן יעקב אגם צילום שי ארבל