המטבח המנצח MKR הגיע לסיומו כאשר המנצחים הגדולים הם חיים כהן ורותי ברודו. בתכנית ניצחו אבי פרץ וליאור חפצדי, השפים מירושלים אחרי קאמבק, אושרי וירדן סיימו במקום השני, דניאל ונדב בשלישי ולמרות התמיכה של כל תושבי לוד הגיעו שלומי גוזלן ועדיאל טויטו למקום הרביעי.
המטבח המנצח משתתפים ומנצחים – חיים כהן ורותי ברודו

הצמד החדש של הקולניריה הישראלית, השף חיים כהן שהרים את מאסטר שף יחד עם מיכל אנסקי ואייל שני והמסעדנית רותי ברודו הם המנצחים האמיתיים של העונה השנייה של המטבח המנצח MKR. התכניתש נמתחה כמו מסטיק הגיע השבוע לסיומה עם מתמודדים שיצרו הרבה אהדה אבל לא התקרבו ליכולות של המנחים והטועמים שלצד שלל מתכונים חדשים שגילו במהלך התכנית ניצחו בענק את הרייטינג ואת אהבת הקהל והם הסלבס האמיתיים של עולם השפים והקולינריה הישראלי. ברודו שהייתה נדמית כקשוחה בתחילה וכהן שתמיד היה אהוב הקהל התגלו כשפים בעלי המון לב ויכולות פרגון וזכו ובצד לאהדת הקהל.במהלך הגמר של המטבח המנצח התחרו ארבעת הזוגות של השפים שהפכו לסלבס בכל בית  על הניצחון בתחרות כולה באמצעות סרוויס בן 3 מנות, הכולל: מנה ראשונה, מנה עיקרית וקינוח. הזוגות המודחים וכאמור כהן וברודו טעמו את המתכונים והמנות והעניקו 150 נקודות מתוך הציון הכולל (50 נקודות לכל מנה).

המטבח המנצח
המטבח המנצח MKR חיים כהן ורותי ברודו צילום מסך

 


במקום הראשון:אבי פרץ וליאור חפצדי

 

אחרי אסתר ויהונתן שזכה בעונה הראשונה של המטבח המנצח כבשו העונה את המקום הראשון צמד השפים הירושלמי, פרץ וחפצדי. הם הובילו במהלך כל העונה אבל התחילו את הגמר במקום השלישי לאחר שנפלו עם המנה הראשונה ועדיין הצמד הירושלמי סיים את העונה במקום הראשון כיאה למי שהגיעו לתכנית עם המון רקורד כולל בישולים אישיים בבית ראש הממשלה בנימין נתניהו כולל מנות שוות לכמה משועי העולם.לאחר הזכייה אמרו פרץ וחפצדי כי הם גאים בזכייה וכי ימשיכו לייצג את המטבח הירושלמי בגאווה רבה.חיים כהן אמר עליהם כי השילוב בין מטבח מסורתי של העולם הישן הנוגע בעולם החדש והשאיפה לכוכבי מישלן הינו שילוב מנצח.

אבי פרץ וליאור חפצדי
אבי פרץ וליאור חפצדי צילום מסך

אושרי וירדן- אושרי מסהיד וירדן שי- מהבידור למטבח

הצמד התל אביבי שהתחרה מול הצמד הירושלמי הם אושרי וירדן שהפגינו מקצועיות לאורך כל התחרות. ירדן שהמתכון המנצח שלה הוא צנים של לחם מחמצת,  עם חמאה ומלח ים זכתה עם בן זוגה ב131 נקודות ובמקום הראשון במנה הראשונה וכמובן לביטויי הערצה של השופטת רותי ברודו שאמרה:"אני מעריצה קטנה שלכם".

אושרי מסהיד וירדן שי
אושרי מסהיד וירדן שי
צילום מסך

דניאל תור נובל ונדב נובל- המומחים למזרח הרחוק

 

היפים והנכונים. דניאל ונדב הפגינו יכולות גבוהות לצד זוגיות דביקה במיוחד לאורך כל העונה. לא פלא כאשר מדובר בזוג טרי יחסית ובהורים לנסיכה קטנה.השניים שהכירו במזרח הרחוק ולמדו את כל סודות הבישול האסייאתי הפגינו כמה מתכונים ומנות מנצחות בסגנון מוקפץ במהלך העונה וגם ראיון מתקתק בגלית ואילנית אצל גלית גוטמן ואילנית לוי שהתאהבו בתינוקת והחזיקו אותה על הידיים כל התכנית התאכזבו מעט מהמקום השלישי אבל חדשות סלבס בטוח שהזוגיות המנצחת לצד היכולות יובילו לפתיחת מסעדה תאילדנית מוצלחת. אנחנו מזמינים מקום.

דניאל ונדב . דניאל תור נובל ונדב נובל
דניאל ונדב . דניאל תור נובל ונדב נובל צילום מסך

שלומי ועדיאל שלומי גוזלן ועדיאל טויטו- המאוכזבים מלוד

 

אחרי ג קי אזולאי ושמעון ודורון שלא צלחו את התכנית מי אמורים להפוך לשפים העממיים הבאים הם דווקא המפסידים. אחרי שכבשו את לב הקהל עם זוגיות פוטוגנית על המסך (בפועל שלומי נשוי והם רק חברים טובים) הם הפסידו בגמר וסיימו במקום הרביעי לא לפני ריב סוער של מי שהביאו אל המסך את השיק המרוקאי באדיבותה של אמא אילנה לבית משפחת טויטו. גם יאיר רביבו, ראש עיריית לוד שנפגש לפני הגמר עם שלומי גוזלן פרגן וכתב :"שמעתי משלומי על הדרך הארוכה שעשה עם עדיאל בהתמודדות שלהם, ואף אמרתי לו כי תושבי לוד גאים בהצלחתם.בביקורו שוחחנו על החלום המשותף שלנו – הקמת מסעדה בעיר העתיקה. החלום שלי כראש עיר, שיוקמו עסקי מסעדנות מוצלחים ברחבי לוד, והחלום של שלומי – לפתוח מסעדה שתביא לו בע"ה פרנסה בשפע.בואו ונאחל להם בהצלחה". הפרגון של ראש העיר הספיק כאמור רק למקום הרביעי אבל אין ספק שבלב הצופים שלומי ועדיאל במקום הראשון.

שלומי גוזלן ועדיאל טויטו
שלומי גוזלן ועדיאל טויטו
צילום מסך
המטבח המנצח
המטבח המנצח MKR חיים כהן ורותי ברודו עם המשתתפים צילום מסך
שתפו: