הכלה מאיסטנבול. התופעה והאושייה שכבשה את ישראל. היא מכירה את כל הכוכבים וגם פגשה את מרביתם, היא מארגנת סיורים לטורקיה, מעלה סרטוני עם עשרות לפי צפיות כולל פרשנויות קללות מקוריות והמשפטים האהובים. תכירו את אושיית הכלה מאיסטנבול, נטע לי אלבז.

הכלה מאיסטנבול היא סדרת דרמה טורקית שכבשה את מדינת ישראל בכיכובם של  אוזג'אן דניז ואסלי אנבר. את הסדרה הפיק ג'נגיז צ'אטאי וביימה זיינפ גונאי טאן והיא משודרת בערוצים ויוה ויס.

הכוכבים הבולטים בסדרה הם:פארוק בוראן (אוזג'אן דניז), סורייה בוראן (אסלי אנבר), אסמה בוראן, פיקרט בוראן (סאלייח באדמג'י) אחיו הצעיר של פארוק, אדם בוראן (פיראט טאניס) , יאז בוראן, מוראט בוראן (בירקאי הארדל) , איפק בוראן (דילארה אקסוייק), אוסמאן בוראן וסנם (נסליהאן ילדאן) דודתה של סורייה.

מי שמשמשת בתואר הלא רשמי של המעריצה מספר 1 של הכלה מאיסטנבול היא אושיית הרשת נטע לי אלבז, שהסרטונים בדף הפייסבוק שלה זוכים לעשרות לפי צפיות , הפכה לסלבס בישראל ומחזיקה קבוצה פעילה עם אלפי עוקבות תחת השם המבטיח: נטע לי סולטאן –הסחרחרה מאיסטנבול.

נטע לי אלבז ופארוק הכלה מאיסטנבול. צילום באדיבות נטע לי אלבז

נטע לי אלבז בת 43 תושבת מודיעין אמא לנויה ונהוראי ונשואה לסימו. עובדת בבית הספר לחינוך מיוחד גוונים במודיעין ומשמשת כאחראית קשרי חוץ במקביל עורכת ערבי נשים וערבי רווקות מלאים בהומור ולב.

איך הגעת לסדרה טורקית?
ראיתי מלא נשים מכל גווני החברה הישראלית שמעלות ברשתות סטטוסים על הסדרה, נכנסתי לצפות והתמכרתי גם אני וזה הפך להיות חלק מהחיים שלי. אני מעלה כל שבוע סרטון סטנדאפ מצחיק שבדרך כלל משווה בין השחקנים לבעלי ומסתבר שזה עושה לאנשים טוב על הלב. יש לי היום עוקבים מכל העולם ארגנטינה, ארצות הברית, רומניה ואיסטנבול שאומרים שאני מצליחה לשמח אותם ומבחינתי זו השליחות שלי בעולם.

מאיפה הרעיון לסרטונים על הכלה מאיסטנבול?
הסרטון הראשון שלי גרף 700,000 צפיות הגיע לצנרת וקיבלתי תגובות מטורפות, כשפארוק הגיע לארץ אפילו ראיינו וצילמו אותי לסרט על התופעה. כשהייתי מספרת לבעלי על הסדרה הוא היה עונה לי בציניות מהשיחות שלנו סרטונים מצחיקים וכשראיתי שזה עושה לאנשים טוב על הלב אני מקפידה כל שבוע להעלות סרטון ושידורים חיים.

איך משתלבות קללות במרוקאית עם סדרה טורקית?
ממרוקאית אסלית הפכתי להיות טורקיה מקורית. בסרטונים הראשונים הכנסתי קצת מרוקאית מבית אמא ומאז העוקבים דורשים את השפה, חלק מהחברות בקהילה נטע לי סולטאן -הסחרחרה מאיסטנבול שהפכה למשפחה אפילו הצטרפו אליי למסע באיסטנבול שם פגשנו את איברהים צקולו המקסים.

מי הכוכב האהוב עלייך?
אני חולה על פארוק הוא הכוכב של הכלה מאיסטנבול, ממנו התחיל הכל ואני שומרת לו חסד נעורים.  הכלה מאיסטנבול זו סדרה לחיים והתחברתי לפארוק כי הוא מספר סיפור ויש לו אומץ ויכולות. כמי שגר בבית בו אבי המשפחה נפטר והאמא מנהלת את הבית ביד רמה הוא פועל באומץ לב באופן עצמאי ומתחתן עם סוריה. למרות שהאמא הקשה שלו עושה לו את המוות הוא הולך אחרי האהבה שלו עד הסוף ולא מתפשר.
לא תאמין עד כמה הדרך שלו מצליחה להשפיע. יש לי חברה שאחרי ששכנעה את בעלה לצפות בפארוק בעלה גם התחיל ליישם דברים שמעולם לא עשה, כמו לפרגן לה, לארגן יום הולדת, לקנות מתנות ועוד.לסיור בקפריסין ופגישה עם פרוק הצטרפו אליי עשרות חברות קהילה שהוא שינה להן את החיים.

מה לדעתך הוביל להצלחתה של הסדרה?
זו סדרה לחיים שקל להתחבר אליה. יש בה סיפורים ומשפטים שאפשר לקחת אותם לחיים האמיתיים ולממש. זו לא טלנובלה רגילה אלא סדרה בעלת מסר המבוסס על סיפור אמיתי כזו שמשנה את הראייה גם לגברים וגם לנשים

מה היתרון של הטלנובלות הטורקיות על הספרדיות ?
הסדרות הטורקיות מבוססות על תסריט טוב יותר וגם הדמויות מאוד מתאימות לקהל הישראלי ולא בכדי מיליוני נשים בחרבי העולם מתמכרות ומפנטזות שגם הבעלים שלהם יהיו כאלו שנוסעים קילומטרים על מנת לקנות לבת הזו שסק.

לסיום. המשפטים האהובים עלייך?
אסמא אחרי  שהאח הקטן הלך עם אשה שלא לטעמה:"הגלגל האחורי מסתכל מה הגלגל הקדמי עשה".
פארוק לסוריה אחרי הקאמבק:"כל חיי היה עלי עול מאוד כבד על כתפיי ..כשאבא שלי מת העול הזה נהיה יותר כבד. היום היחיד שלא הרגשתי אל כל זה זה היום שפגשתי אותך הרגשתי שיצאתי לחופשי …כשהלכת הרגשתי את זה שוב. אל תלכי לעולם".

 

נטע לי אלבז ואיברהים צ'יליקול מהסדרה מחיר התשוקה. צילום באדיבות נטע לי אלבז
נטע לי אלבז ואיברהים צ'יליקול מהסדרה מחיר התשוקה. צילום באדיבות נטע לי אלבז