כפי שמתרחש בכל משלח יד, קיימים יתרונות וחסרונות במקצוע של הוראה. כאשר הנכם לומדים תואר בחינוך, בטרם ההכשרה שלכם, מורים סטודנטים עשויים לדעת מה באמת כרוך בהוראה ולהבטיח שזו הבחירה האולטימטיבית בקריירה בשבילם.

תואר בחינוך מאפשר לכם לעסוק בהוראה – מה היתרונות שגלומים בכך?

רוב בני האדם משערים, כי הינם מבינים היטב במה כרוך התפקיד של המורים\ות הינם בעלי תואר בחינוך. לפעמים בני אדם ממהרים להיחפז למסקנות, כי ההוראה כוללת שעות מועטות של עבודה, חופשות ארוכות לאין ערוך וקמצוץ של עבודה בפועל. על פניו נראה כי השערות אלו יהפכו את מקצוע ההוראה לנגיש עבור ללקוחות פוטנציאליים, אטרקטיביים ביותר בקריירה, אך באופן אירוני, אין זה משקף את המציאות, כלל וכלל.

המורים מעבירים שיעורים ביום לימודים בסביבות שמונה שעות, אבל הינם עוסקים במלאכה רבה לפני ואחרי הלימודים. דבר אשר מאריך את היום שלהם באופן ניכר. באשר לאותם חופשות ארוכות של בעלי תואר בחינוך, שכולם מלינים עליהן. מרבית המורים מבלים את חופשותיהם בהוראה במחנות קיץ, משתתפים בתוכניות פיתוח מתמשכות ומתכוננים לשנת הלימודים הבאה.

מקצוע ההוראה עשוי להוות תפקיד מתגמל ומרגש ובשל כך אין זה מפתיע שכה המון בני אדם. שוקלים לעבוד במגזר החינוך. חרף העובדה שמורים אכן עובדים המון שעות, הינם בעלי יתרון מובהק של עבודה בהתאם ללוח זמנים קבוע. למעט פעילויות מחוץ לבית הספר, לדוגמה, מורים יודעים כי אין הינם צריכים ללמד בסופי שבוע או בתקופות מוגדרות במהלך השנה, כמו חופשת הקיץ.

היתרון הגדול של בעלי תואר בחינוך הינו ביטחון תעסוקתי. קיימת מעט תנודתיות בענף החינוך לעומת בענפים שונים, באופן הזה שמא אין הנכם דואגים לעתיד שלכם, במידה והנכם מתפרנסים ממקצוע ההוראה. כמו כן, המון מורים מקבלים הטבות, כמו למשל – ביטוח בריאות והדבר עשוי להוות יתרון ניכר לעומת משלחי יד שונים.

ברם, בשביל מרבית בעלי תואר בחינוך, אשר עוסקים בהוראה, היתרון הראשי בקריירה כמורים הינו הצ'אנס להעניק השראה לדור הצעיר. מורים איכותיים מתלהבים ממקצוע ההוראה והינם מעוניינים לעודד את התלמידים להשיג את המטרות שלהם. לסייע לתלמידים להבין נושא מורכב למדי, להוות מקור של תמיכה בזמנים קשים ולראות תלמידים מצליחים. כל אלו משתלמים למדי והם אשר מה שמורים מכוונים אליו במשך כל שנת הלימודים.

תואר בחינוך
צילום: PIXABAY

מה החסרונות של בעלי תואר בחינוך שעוסקים בהוראה?

מורים, בעלי תואר ראשון בחינוך, עשויים להתמודד עם מנעד רב של אתגרים במשך הקריירה שלהם. ההתמודדות עם הורי התלמידים – הורים תומכים עשויים להוות את אחד היתרונות הכי מובילים בתחום של הוראה. אבל כאשר צריך להתמודד עם הורים ביקורתיים או תובעניים מדי – הדבר עשוי להוות אתגר שאינו פשוט כלל וכלל.