רונה לי שמעון הצטלמה עם שיר פלד, המסתערבת הראשונה בצה"ל ואליה הצטרפו גם: לוסי אהריש, ראובן ריבלין, גבי אשכנזי, נפתלי בנט,  אברי גלעד, הזמר איתי לוי, רוית אסף, נטע גרטי,  צחי הלוי, מורן אטיאס, זיו שילון, עופר שלח ורבים נוספים שהצטלמו לתערוכה התנדבותית למען הלומי קרב  ונפגעי פוסט טראמה בישראל. צפו בצילומים .

אחמ"ים וסלבס בתערוכה התנדבותית

רונה לי שמעון הרקדנית והשחקנית שגילמה בסדרה 'פאודה" את נורית, קצינת מודיעין ולוחמת ביחידת המסתערבים הצטלמה לתערוכה לצד שיר פלד, המסתערבת הראשונה בצה"ל גם שלל הסלבס התגייסו לצילומים המרגשים עבור הלומי הקרב.

לתערוכה אותה הקימה בהתנדבות הפרסומאית יערית שושן- סבג, המתנדבת בעמותת שותפות מגן ישראלית, הצליחה לגייס 30 אח"מים וסלבים מובילים בישראל, בניהם נשיא המדינה ראובן ריבלין, שר החוץ גבי אשכנזי, נפתלי בנט, השחקנית רונה לי שמעון, לוסי האריש, אברי גלעד, הזמר איתי לוי, רוית אסף, נטע גרטי, המוזיקאי והשחקן צחי הלוי, מורן אטיאס, זיו שילון, עופר שלח ורבים נוספים.

כל אחד מהמשתתפים עמד מול עדשת המצלמה כשהוא מצולם עם נפגע פוסט טראומה בתמונה המנסה לספר בפריים בודד את סיפורו האישי של הנפגע. כך צולמה השחקנית רונה לי שמעון יחדיו עם שיר פלד, המסתערבת הראשונה בצה"ל, מול עדשתו של הצלם שי יחזקאל.

השחקן והדוגמן דין מירושניקוב, מוגדר כנכה צה"ל

השחקן והדוגמן דין מירושניקוב, ששירת בעצמו ביחידת שייטת 13 של חיל הים, נפצע בפעילות חשאית ומוגדר בעצמו כנכה צה"ל, לאחר שנותח ביד שמאל וכמעט איבד את ראייתו בעין ימין ונדרש לחודשים ארוכים של פיזיותרפיה ושיקום נפשי, הצטלם יחדיו עם הלום הקרב עומר מידן, ששירת כמפקד פלוגה בגדוד 13 של גולני במהלך מלחמת צוק איתן. גם נשיא המדינה ראובן ריבלין ושר החוץ גבי אשכנזי פינו מזמנם בכדי לתרום לפרויקט.

נשיא המדינה הצטלם יחדיו עם הלום הקרב ליאור ניר, שצילם בעצמו את התמונה ומוגדר כהלום קרב לאחר שנפצע בראשו במהלך מלחמת לבנון השנייה וכמעט איבד את ראייתו. אשכנזי צולם עם שחר קנאפו, לשעבר חייל ביחידת הצנחנים שהשתתף במבצעי עמוד ענן, שובו אחים ובצוק איתן.

תופעת הלומי הקרב, הידועה גם בשם "תגובת קרב" היא תגובה פוסט טראומטית לאירוע שהתרחש בזמן פעילות מבצעית- מלחמתית. בישראל קיימים מעל ל-5,000 אנשים המוגדרים הלומי קרב, אשר לרוב נראים בריאים לחלוטין מבחינה גופנית, אך סובלים מתופעות נפשיות שונות המהדהדות שנים רבות אל תוך חייהם האזרחיים ופוגעות בתפקודם היומיומי.

מחקרים קובעים כי 16% מכלל המשתתפים במלחמות ואירועים קרביים שונים יפתחו הפרעת דחק פוסט טראומטית. כיום רק 3% מהלוחמים והלוחמות מוכרים באגף השיקום במשרד הביטחון כהלומי קרב וזוכים להכרה וטיפול ראוי.

התערוכה שהייתה אמורה להיפתח במהלך חודש ספטמבר, נדחתה לתאריך ה-16 באוקטובר בשל סגר הקורונה ותוצג בגלריה אורבן הנמצאת ברחוב רוטשילד בתל אביב. בתערוכה יוצעו כל אחת מהיצירות למכירה, כאשר כל הכספים הנאספים, יחדיו עם תרומות שיתקבלו בברכה, יועברו להמשך פעילותה החשובה של העמותה. התערוכה תהיה פתוחה ללא תשלום לקהל הרחב.

אברי גלעד
אברי גלעד ובנג'ו- הלום קרב, צלם מיכאל טופיול
לוסי אהריש
אנה לפקוב מצולמת עם לוסי אהריש- עיתונאית ואשת תקשורת, צלם רונן פדידה
נפתלי בנט
נפתלי בנט עם דרור קנדלשטיין, צלם פיני סילוק
דין מירושניקוב
עומר מידן מצולם עם השחקן והמרצה דין מירושניקוב, צלם איתן ברנט
רונה לי שמעון
רונה לי שמעון ושיר פלד, צלם שי יחזקאל