קניית טבעות זהב לאישה היא חוויה מרגשת ומהנה מאוד, אבל זוהי חוויה שיכולה גם להיות מעט מבלבלת, במיוחד אם מעולם לא עשיתם זאת.על מנת לסייע לכם להבין איזו טבעת לחפש, הנה רשימה של חמשת השיקולים שכדאי לקחת בחשבון לפני קניית הטבעת המתאימה.

1. ברוב המקרים, הטבעות והיהלומים נמכרים בנפרד

נתחיל מעובדה שלא הרבה אנשים מכירים: הטבעות והיהלומים נמכרים לרוב בנפרד. אז כשאתם מעוניינים לקנות טבעת עם שיבוץ של אבן, יתכן שתבינו שאתם צריכים לקנו שני פריטים, האבן המרכזית, בדרך כלל יהלום לבן, והטבעת, שהיא מסגרת המתכת שמחזיקה את האבן המרכזית.

חלק מהטבעות המשובצות מגיעות מראש עם אבן מרכזית. לדוגמא, כמעט כל הדגמים העתיקים של טבעות זהב לאישה מגיעים עם שיבוץ מלא, אבל היום מקובל יותר למצוא טבעות ואבנים שנמכרות בנפרד, אז שימו לב לכך כשאתם בוחרים את הטבעת המתאימה.

2. הכרת 4 המונחים המקצועיים החשובים

אם אתם מחפשים טבעות זהב לאישה ואתם רוצים שיבוץ של יהלום, כדאי שתכירו את ארבעת המונחים המקצועיים החשובים לפני שתקנו את היהלום. למשל:

חיתוך. דירוג של מידת חיתוך היהלום, שמשפיע על אופן תפיסת האור.

צבע. שיטה להערכת עומק הצבע של יהלום לבן.

בהירות. דירוג יהלום ללא רבב, פנימי וחיצוני.

קראט. מדידת משקל כדי לקבל מושג לגבי גודל היהלום.

3. עיצוב וסגנון של טבעות זהב לאישה

שני השיקולים שהכי משפיעים על סגנון טבעות זהב לאישה עם שיבוצי אבנים הם צורת האבן המרכזית וסגנון הטבעת. צורה מתייחסת לצורת האבן המרכזית של היהלום, כמו למשל צורה עגולה, אליפסה, נסיכה, אמרלד וכן הלאה, ולכן צורה יש סגנון שונה של טבעת. עיצוב הטבעת משפיע גם על סגנונה, שיכול להיות:

4. הזמנה מראש

אם אתם מזמינים מראש מחנות תכשיטים טבעות זהב לאישה, ואתם מבקשים שיבוץ יהלום, התכשיטן יזדקק לפרק זמן מסוים ע מנת למקם את היהלום הרצוי במסגרת הטבעת. וזה לא הכול. חלק מהטבעות מיוצרות רק לאחר ביצוע ההזמנה, מה שעשוי לקחת זמן.

לכן, כדי לוודא שהטבעת שלכם תהיה מוכנה כשתרצו לתת אותה במתנה, הזמינו את הטבעת מבעוד מועד. הכי טוב להזמין את הטבעת חודש וחצי מראש, מה שמקנה לכם שפע של זמן, אבל מומלץ להתייעץ עם התכשיטן שלכם לגבי הזמן המדויק שייקח להשלמת הטבעת.

5. אין תקציב נכון או לא נכון בקניית טבעות זהב לאישה

יתכן ששמעתם שיש סכום מסוים בשקלים שאתם צריכים להוציא על טבעות זהב לאישה. ברוב המקרים, אנשים אומרים שכדאי להוציא סכום שווה ערך למשכורת של שלושה חודשים על הטבעת. יחד עם זאת, אין באמת סכום נכון שאתם צריכים להוציא על הטבעת.

אתם צריכים להשקיע רק את התקציב שנוח לכם, וזוהי החלטה אישית, אז מומלץ לחשוב על הנסיבות הפיננסיות הייחודיות שלכם במקום להקפיד על כללים מיושנים. כשתחליטו על התקציב המתאים, אל תהססו להפחית אותו אם מצאתם את הטבעת המושלמת או אם תרצו, להוסיף קצת יותר לתקציב כדי להיות בטוחים שקניתם טבעת שהאישה שלכם תאהב.

טבעת זהב
טבעת זהב צילום pixbay