קובי מאור יוצא השבוע בפוסט זועם על הפקת הישרדות ובצדק. את הפוסט הנוגע ללב פירסם בעמוד האינסטגרם שלו, ובו הוא מפרט את הסיבות לעלבון שחש כשצפה יחד עם בנו בפרק המדובר.

"הצפייה בפרק של הישרדות אתמול הייתה חוויה לא פשוטה עבורי", פתח קובי מאור (44) את הפוסט הארוך שהעלה הבוקר (חמישי) לאינסטגרם שלו.

שעות לאחר הפרק שעורר סערה גדולה, מאור פירסם את הפוסט וכתב מדם ליבו על המציאות העגומה שהוצגה באופן עריכה שיטתי בפרק של תוכנית הריאליטי הישרדות.

"לשמוע כוכב ילדים ענק במדינת ישראל, זה שמלמד את הילדים שלנו להאמין בעצמם כי האמת בתוכם ועוד מלא מילים יפות שככל הנראה אין בהן אמת של ממש, מדבר על המשקל שלי באופן רדוד ופוגעני", כתב מאור על דבריו של יובל שם טוב. "זה לא קובי, זה קובבה. זה לא קובבה, זאת קובבה ענקית. הוא שמן, הוא גדול, הוא כביר. איך אני מטפס על הדבר הזה? כמו טרול ענק. באיזשהו שלב לא ידעתי אם אני מחבק את קובי או את הכדור", ציטט מאור את הדברים שאמר שם טוב בתוכנית. "מעניין איך זה היה נגמר אם הוא היה מדבר ככה לאחת הנשים. חשבתי שהסיוט נגמר", הוסיף מאור, "אבל אז הגיעה הספורטאית האולימפית ורד בוסקילה עם המשפט הבא: 'קובי הזה הוא פר, הוא הר אדם'. ורד, הזיכרון שלך קצר", פנה מאור אל בוסקילה ישירות בכעס מהול בעלבון.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Kobi Maor (@kobi_maor)

בפוסט מאור מתייחס גם לצביעות של ורד בוסקילה לדעתו

"שכחת מה הרגשת כשפאני קראה לך כבדת משקל?", הזכיר מאור את חילופי הדברים הקשים בין בוסקילה לבר מוחא שעוררו סערה. "היה לך חשוב לעורר שיח במועצת השבט סביב הנושא של דימוי גוף. אבל עליי מותר. לי את קוראת פר והר אדם, סירייסלי? חשבתי שזהו, נגמר. אבל זה לא נגמר, הגיע הדובדבן, כי לא הספיק להם כנראה. ואז המנחה – שאני באופן אישי מאוד מחבב – מכנה אותי 'סמיטריילר', כאילו אין עבורי דימוי אחר לאיש חזק"."כשאני חושב על זה לעומק, לא הפריע לי שירדו על אופן המשחק שלי. סטייק, זגזגן? גדי יכול לצחוק על זה שהתהפכתי לא מעט, שבגדתי, לדבריו. לפחות זה חלק מהפורמט האמיתי של המשחק. אבל לרדת עליי באופן אישי, על משקל הגוף שלי, על החזות הפיזית שלי ועל היותי אדם שמן?! זו חציית קווים בוטה ופוגענית", כתב בכעס מאור.

"בחיי שהתאמצתי שלא להיפגע. סף ההכלה שלי גבוה. אבל כשאריאל הבן שלי סיים לצפות בפרק, נכנס בדממה לחדר והלך לישון, הרשיתי לעצמי להתפרק. בעיית ההשמנה במדינת ישראל קשה וידועה. ילדים מוחרמים במסגרות הלימודים על בסיס המשקל שלהם, מי כמוני יודע את זה. כל חיי נאבקתי במשקל, ויחד עם זאת תמיד הגנתי על חלשים ורגישים", כתב. "תגידו מה שאתם רוצים, מעולם במשחק לא קראתי לאיש בשמות או פגעתי באיש. בחירת המילים כאן היא בחירה אומללה. לאותם אלה שבחרו לכנות אותי בכינויים פוגעניים, עשו טובה: רק אל תגיעו אחר כך להתארח בתוכניות הטלוויזיה ותחבקו ילד שעבר ביזוי או חרם בבית הספר בגלל עודף משקל, רק כדי להאדיר את מעמדכם ולהיראות רגישים בקרב הקהל שלכם", קרא מאור לכל אותם אלה שבעיניו מייצגים את הצביעות.

"זה הכל חוץ מהישרדות, בושה", חתם את הפוסט כשהוא מתייג את הזכיינית רשת ואת עמוד התוכנית הרשמי.

הדברים הקשים האלה הם חשובים לאין שיעור בעידן בו ילדים צופים בתוכניות הריאליטי האלה ומעתיקים את מה שהם רואים על המסך, מתרגמים אותו להתנהגות מבזה ואלימות אחד כלפי השני. יש קווים אדומים גם בריאליטי ופה הם נחצו ללא ספק. המגנים, מייקל לואיס ויובל המבולבל הגיבו כמובן על הפוסט המדובר בהתנצלות.

קובי מאור
קובי מאור צילום מסך מתוך אינסטגרם