הדוגמנית קארין באומן המתמודדת עם הפרעות אכילה השתתפה בדיון של ועדת הבריאות בנושא הטיפול בהפרעות אכילה. אל באומן התלוו אמה יהודית באומן ובן זוגה שימי תבורי ומאמנת הכושר אירה דולפין שחשפה באומץ התמודדות אישית. באומן:"זאת מחלה קשה מתים מזה".

קארין באומן:"אני אוהבת את החיים. אני רוצה את הגוף שלי את השיער שלי".

בועדת הבריאות של הכנסת התקים דיון בנושא הפרעות אכילה בהשתתפותה של הדוגמנית לשעבר קארין באומן שמתמודדת עם הפרעות אכילה והגיעה לועדה בלווית אמא שלה יהודית באומן, בן זוגה שימי תבורי ומאמנת הכושר אירה דולפין.

קארין באומן, שיתפה בוועדה את התמודדתה: "שמחה להיות פה למרות שאני עייפה. אבל רוצה לומר שאני קיבלתי תנאי מד"ר גור שמנהל את מחלקת הפרעות אכילה בתל השומר שאם אני אעלה במשקל אני אעלה למחלקה. באתי, התאשפזתי, עליתי קצת במשקל, התאוששתי טיפה וביום שאמרו לי שאני יכולה לעלות למחלקה של ד"ר גור, שמחתי ואמרתי הנה הגיע היום. אבל כשהגעתי למחלקה חשכו עיניי. שמו אותי פשוט על מיטה ואמרו לי לא לרדת מהמיטה בתנועות אגרסיביות".

"אין לעשן סיגריה. אין הפסקה. הרגשתי שעשיתי את כל המאמץ ואני עולה למחלקה וכך אני מתקבלת. ראיתי אור ופתאום חושך דווקא במקום שבו אני צריכה להתקדם הלאה. אמרו לי זה מה שיש וסגרו לי את הווילון בפנים. זהו אני יכולה שרציתי ללכת ולא להיות שם יותר. אני מפחדת שאתם אומרים שב-15 יהיה עוד אבל אנחנו נחלשות, זאת מחלה קשה מתים מזה אני מפחדת שלא יהיה לי זמן לחכות לעוד פעילויות ולהעלות מודעות".

"צריכים לפעול מהר כי אין זמן זאת מחלה שאוכלת אותנו. איש בי פחד לאבד את החיים האלו כי פה יש רצון, אני אוהבת את החיים. אני רוצה את הגוף שלי את השיער שלי ואני מפחדת שלא יהיה זמן, אולי עושים דברים אבל אין זמן צריך לפתוח עוד איזה יחידה איזהו משהו ולא יתייחסו אלינו כאילו אנחנו מפלצת. ואני רוצה עזרה לא רוצה להיות לבד".

יהודית באומן:"סבל של 16 שנים. זו לא תופעה רק של דוגמניות"

יהודית באומן, אמה של קארין, פנתה בדיון: "באתי לפתוח דלתות. אנחנו האמהות חיים את הכאב,. אנחנו המטפלות הפסיכולוגיות, זה סבל שאני לא יכולה להסביר לכם מה זה סבל של 16 שנה. בתור אמא 16 שנים. הרבה מאוד מרימות ידיים, ולא יכולות לעמוד בסכומים האלו. הגענו למצב הכי נמוך שיכולנו. נאלצנו לבקש גיוס המונים מהציבור הרחב. החיים שלי נתונים אך ורק למען קארין שתשאר חיה. מכל המגזרים סובלים מהפרעות אכילה. זה לא תופעה רק של דוגמניות. אנחנו האמהות צריכות גם לקבל תמיכה. למה לא פותחים מרכזים נוספים ולא מפרידים בין המחלקות הפסיכיאטריות והפרעות אכילה?".

אירה דולפין:"סבלתי מהפרעות אכילה קשות"

אירה דולפין מאמנת הכושר של הסלבס שהשתתפה בהישרדות, שיתפה בדיון: "אני בצעירותי סבלתי מהפרעות אכילה קשות. זה התחיל בגיל 15 מה שאני זוכרת את עצמי התחלתי לשנוא את הגוף שלי ואיך שאני נראית, הייתה תקופה שהפסקתי לאכול לחלוטין וירדתי המון במשקל. למרבה הפלא אחרי שירדתי הרבה במשקל עדיין שנאתי את עצמי ואיך שאני נראית ולא הייתי מאושרת. המלחמה שלי עם אוכל הייתה מאוד קשה. אני כיום בעידן שלנו מגדירה כל בחורה שנייה כסובלת מאכילה כלשהי. בארצות הברית התופעה היא 30 מיליון אנשים זה הנתון. וזה מלחיץ אותי שאולי נגיע לממדים האלו. הייתי בכנס בסוף השבוע ופתחתי את הכנס לראשונה מזה שבעבר סבלתי מהפרעות אכילה. היו שם קצת נערות מתבגרות ואמרו לי למה את לא מעבירה את ההרצאה הזאת בבתי הספר? זה חייב להתחיל במערכות החינוך. אני נלחמת למען ההפרעה הזאת כל יום, כל המלחמה שלי זה להראות את המאבק והניצחון ומה אפשר להראות שאוכל הוא לא אויב".

יו"ר הוועדה, ח"כ עידית סילמן: "הפרעות אכילה נחשבות אחת המחלות הנפוצות ביותר בקרב נערות ונשים בעולם המערבי. באופן אישי אני מקבלת אינספור פניות של אמהות ונערות – אני חייבת לומר שקצרה היריעה וידי מלסייע ולעזור. נערה שמגיעה אלי כבר או הורים שפנו אליי כבר זה שלב מתקדם ומשם כדור השלג יכול רק להידרדר.

אירה דולפין
אירה דולפין עם עידית סילמן ולימור תלם בועדת הבריאות צילום דני שם טוב דוברות הכנסת
קארין באומן
קארין באומן בכנסת צילום דני שם טוב דוברות הכנסת
יהודית באומן
יהודית באומן בכנסת צילום דני שם טוב דוברות הכנסת
שימי תבורי ויהודית באומן
שימי תבורי ויהודית באומן מלווים את קארין צילום דני שם טוב דוברות הכנסת