מקרון התחבר לירושלים עם ביקור בכותל הראשון של נשיא צרפתי בכותל המערבי. "אני מרגיש פה את הקדושה וההיסטוריה" כך אמר הערב נשיא צרפת מר עמנואל מקרון בביקורו הערב ברחבת הכותל המערבי.

עמנואל מקרון בכותל

היום (ד') במסגרת ביקורם של ראשי המדינות בירושלים ביקרו ראשי מדינות היום בכותל המערבי. בין המנהיגים נמנו, נשיא צרפת עמנואל מקרון, נשיא איסלנד גודני יוהאנסון, נשיא בוסניה והרצגובינה ז'לקו קומשיץ' ונשיאת גאורגיה סלומה זוראבישווילי אשר נשאו תפילה אישית ליד אבני הכותל.
מקרון פגש ברחבת הכותל חיילים בודדים מצרפת, ולאחר מכן נשא תפילה אישית ונחשף לממצאים שהתגלו לאחרונה ברחבת הכותל.
"אני מרגיש פה את הקדושה וההיסטוריה", אמר מקרון כשהוא מלווה במנכ"ל הקרן למורשת הכותל המערבי מרדכי (סולי) אליאב ורב הכותל שמואל רבינוביץ .

עמנואל מקרון
עמנואל מקרון צילום: הקרן למורשת הכותל המערבי

ביקורים אלו התקיימו במסגרת הגעת המשלחות לפורום השואה הבינלאומי בירושלים לציון 75 שנים לשחרור אושוויץ-בירקנאו, שצפוי להתרחש מחר ביד ושם.

נשיא צרפת התרגש מאוד מביקורו בכותל. במשך שעה ארוכה קיבל הסבר ממנכ"ל הקרן למורשת הכותל המערבי מרדכי (סולי) אליאב על ההיסטוריה של המקום, נפגש עם חיילים בודדים מצרפת, נשא תפילה אישית בכותל המערבי ולאחר מכן ביקר בחשיפות ובממצאים שהתגלו לאחרונה ברחבת הכותל המערבי שם הביע התעניינות מהממצאים החדשים וממספר המבקרים בכותל בשנה.

נשיא צרפת בכותל. צילום: הקרן למורשת הכותל המערבי

רב הכותל המערבי והמקומות הקדושים, הרה״ג שמואל רבינוביץ' שליט״א שקיבל את פניו הודה לנשיא צרפת על הביקור בכותל המערבי וציין בפניו שזו הערכה להיסטוריה ולמורשת של העם היהודי שצרפת היא חלק ממנה והסביר על עצמת המקום לכל יהודי באשר הוא, כאשר כל בתי הכנסת בצרפת מכוונים את תפילתם לכיוון ירושלים והכותל המערבי.

עמנואל מקרון
עמנואל מקרון נשיא צרפת בכותל. צילום: הקרן למורשת הכותל המערבי