שרת התרבות והספורט, מירי רגב, בישרה ליוצר ולאמן עידן רייכל על הבחירה בו להשיא משואה בטקס המשואות ה-72 למדינת ישראל. רייכל הנרגש בתגובה: "מודה של ציפיתי לזה, חשבתי שזה שייך רק לגדולים".

הזמר והיוצר עידן רייכל נבחר להדליק משואה ביום העצמאות. השרה מירי רגב בישרה לו באמצעות שיחת זום. רייכל המופע חשב שמדובר בשיחה הקשורה להופעות למשבר הקורונה והתרגש לשמוע שנבחר למעמד המכובד. רייכל כתב בפוסט באינסטגרם: "השרה רגב שלפה את ההפתעה הזו והקריאה את נימוקי הועדה שגרמו לי להתרגש. כילד, אני, כמו כולם, גדלתי על הטקס המסורתי וכל הדמויות מעוררות ההשראה שזכו להשיא משואות"

 

View this post on Instagram

 

מודה שלזה לא ציפיתי … חשבתי שזה שייך רק לגדולים;) את הבשורה קיבלתי בשיחת זום מהשרה מירי רגב, בהתחלה חשבתי שמדובר במשהו שקשור להופעות וכרגיל למשבר הקורונה וההירתמות של כולנו. ופתאום השרה רגב שלפה את ההפתעה הזו והקריאה את נימוקי הועדה שגרמו לי להתרגש. כילד, אני, כמו כולם, גדלתי על הטקס המסורתי וכל הדמויות מעוררות ההשראה שזכו להשיא משואות ופתאום השיחה הזו… אני מאוד מופתע ונרגש. תקופה כל כך לא צפויה ומאתגרת שעוברת על כולנו שלא תשכח ועכשיו בוודאות לא תישכח גם עבורי בפן האישי . תודה לשרה רגב, לועדה ולקהל המדהים. ולתפארת מדינת ישראל.

A post shared by עידן רייכל Idan Raichel (@idanraichel) on

השרה רגב על הבחירה:

"החלטתי לאשר את הבחירה ביוצר המוכשר, עידן רייכל, להשיא משואה ביום העצמאות ה- 72 למדינת ישראל. יצירתו מסמלת בעיני רבים את הערבות ההדדית ואת תחושת "הביחד" הישראלית. עידן הוא אשף החיבורים בין כל חלקי העם שלנו. יצירתו המוסיקלית לאורך השנים מייצגת את המארג הקסום של מזרח ומערב, את המעמקים של החברה הישראלית ואת הקסם שביצירה הישראלית.

שבט אחים ואחיות" מתמצת את מפעל חייו המוסיקלי, גשר מיתרים מוסיקלי בין כל חלקי העם, על מנעד צליליו וקולותיו. בימים אלה של התמודדות עם מגפת הקורונה, המתאפיינים בחיוניותה של הערבות ההדדית ושל אמנות החיבורים בלבבות על אף המרחק הפיזי, יצירתו המוסיקלית של עידן ריכל היא מעיין מים חיים של אהבת ישראל, של אחווה ושל לכידות בעם שלנו."