יו"ר משותף ב'המחנה הדמוקרטי', קיימה רכיבת אופניים ברחבי העיר תל אביב בסימן: 'נלחמים בזיהום ובפקקים'.

אירוע הרכיבה, שכלל עשרות משתתפים, החל בטיילת אוסישקין וכלל רכיבה ברחובות רבים ברחבי העיר, ונועד להעלות את המודעות לבעיות הזיהום הרבות שנגרמות מתחבורה פרטית ולקרוא לשינוי ויצירת תוכנית המעודדת ומקדמת תחבורה ירוקה וחלופית, לצד תחבורה ציבורית אפקטיבית שתוביל לצמצום שימוש ברכבים פרטיים, הקטנת הפקקים והעומסים בכבישי ישראל והזיהום הרב שנגרם מכך.סתיו שפיר שעלתה לכותרות ונכנסה לכנסת לאחר המאבק החברתי עם דפני ליף ואיציק שמולי ננטשה ע"י ח"כ עמיר פרץ לאחר שזכה בראשות מפלגת העבודה ויצאה למסע שלא צלח עם ניצן הורוביץ.

 

סתיו שפיר על האירוע:

"קידום תחבורה נקיה וירוקה הוא צו השעה בישראל בכלל ובתחבורה העירונית בפרט. המחנה הדמוקרטי, המפלגה היחידה בישראל ששמה את סביבת החיים וסביבה בת קיימא בראש סדר העדיפויות הלאומי ומבטיחה לשים את הנושא הסביבתי במרכז השיח הציבורי. אני שמחה לפגוש כל כך הרבה אנשים שהנושא חשוב להם ומעוניינים לקדם את השינוי".

 

ציטוט של סתיו שפיר עם התמונה העלתה לעמוד הפייסבוק שלה : 

"מי אמר שחוגי בית עושים בבית? אתמול ובכל שלישי עד הבחירות נעשה חוג בית על אופניים ונזכיר לכולם שהגיע הזמן להפוך את ההיררכיה שבה הממשלה דואגת קודם לכלי הרכב ואח"כ לאזרחים. במקום עוד כבישים צריך תשתיות תחב"צ מעולות ושבילי אופניים בכל הארץ. יותר נקי, מקצר את הפקקים ובואו – הכי כיף(:"

 

סתיו שפיר מדוושת. צילום רענן כהן