YouTube מסכמת שנה עם דירוג הסרטונים והקליפים הטרנדיים ביותר בישראל ב-2020. הדירוג מביא את היוצרים, התוכניות והמוזיקה שליוו אותנו בשנה בה העולם צפה במסכים יותר מתמיד.צפו בכל הקליפים והסרטונים.

 YouTube מסכמת את 2020

חדשות סלבס בארץ. גרסת הסרטונים.
המנצחים הגדולים: ״החלומות שלנו״ של דודו אהרון ועדן מאירי ו״
עלייתו ונפילתו של שם טוב האבי״, של תמיר בר ו"כאן"
עומר אדם שובר שיאים ונכלל בדירוג 7 שנים ברציפות, מאז 2013
עוד ברשימות: פאודה ומנאייכ לצד עידן חביב, שמופיע השנה לראשונה בדירוג, ונועה קירל
דין ודברים, אלעד וליהי, שרוטונים והגיימר ZigZagZong הם היוטיוברים הישראלים עם הסרטונים הויראליים של השנה

המנצחים הגדולים של השנה בגזרת המוזיקה, הם דודו אהרון ועדן מאירי שהדואט שלהם, בחלומות שלנו, היה הקליפ המוביל ב-2020 עם למעלה מ-19 מיליון צפיות. זו הפעם השנייה בה כובש אהרון את המקום הראשון, לאחר שעשה זאת גם ב-2015 עם טרמינל 3.

גם חטיבת הדיגיטל של "כאן" ותמיר בר עם אופרת הראפ עלייתו ונפילתו של שם טוב האבי כבשו את המקום הראשון בדירוג הסרטונים וזכו ללמעלה מ-2 מיליון צפיות.

הרשימה השנה משקפת גם את השפעתה הרבה של התפרצות הקורונה עם הסרטונים של ארץ נהדרת משפחה בהסגר, שיר מקורי על חוויית הבידוד החברתי בכיכובם של נבחרת התכנית ובני משפחותיהם ומשימת הקורונה – VIP הישרטות, פארודיה לימי הבידוד בכיכובם של גיבורי הישרדות VIP שהגיעה למקום השמיני.

בזמן שנשים נעדרות כמעט לחלוטין מרשימת הסרטונים החמים של השנה (מלבד ליהי בנין מצמד היוטיוברים אלעד וליהי), חלה עלייה משמעותית לייצוג של זמרות ברשימת הקליפים.

לאחר שבשנה שעברה נטע ברזילי ועדן בן זקן היו הזמרות היחידות ברשימה, השנה נשים לקחו חלק בחמישה מתוך עשרת הקליפים הטרנדיים ביותר: נסרין קדרי עם סטטיק ובן אל תבורי בחביב אלבי במקום השלישי, נועה קירל עם מיליון דולר במקום הרביעי, דיקלה יחד עם עידן רפאל חביב, מארק אליהו ודולי ופן ב-ואז את תראי במקום השישי, עדן בן זקן עם עומר אדם בקוקוריקו במקום התשיעי ואלה לי עם עם זוט עני במקום העשירי.

עומר אדם, שובר השנה שיא לאחר שהשתלב בעשיריה הראשונה מדי שנה מאז שנת 2013, כבר שבע שנים ברציפות, כאשר השנה הגיע למקום התשיעי ברשימה.

הסרטונים הטרנדיים ביותר 

רשימת הסרטונים הטרנדיים של השנה מורכבת מהפקות דיגיטל מיוחדות וסדרות דגל של ערוצי טלוויזיה וכבלים, לצד סדרות רשת של יוצרים עצמאיים ותוכן של יוטיוברים. יס דורגה במקום השני, עם פאודה (עונה 3, פרק 2). קשת דורגה במקום הרביעי עם הפקת ארץ נהדרת משפחה בהסגר, כאן 11 מתבלטת במקום החמישי ברשימה, עם הפרק הראשון של סדרת המתח המשטרתית ״מנאייכ״ ואילו HOT הגיעה למקום השביעי עם הפרק הראשון של גולסטאר אולסטאר ברזיל.

השנה נכללות ברשימה שתי סדרות רשת של יוטיוברים ישראלים: סדרת הרשת ״משפחת שווץ״ של ערוץ ״דין ודברים״, דורגה במקום השלישי, עם הפרק ״דוכן מיצים״ ו״אלעד וליהי עושים חיים״ דורגה במקום השישי עם הפרק ״שופינג (עיניים גדולות)״.

אחרי שכבשו את המקום הראשון ב-2019 עם מחווה של אמירם טובים – שבט אחים ואחיות, הגיעו השנה חברי הקומדי בר T.V למקום התשיעי עם ספיישל סטנד אפ של שחר חסון לכבוד שנת 2020. את הרשימה חותם הגיימר ZigZagZong (בר אובלס) עם סרטון גיימינג בשידור חי באורך 10 שעות של המשחק הפופולארי פורטנייט.

סיכום השנה במוזיקה 

אחרי השיר "חלומות" שדורג במקום הראשון, שירו של עידן רפאל חביב, "שלמים", מדורג במקום השני, עם למעלה מ-18.5 מיליון צפיות. עבור חביב, שנכנס השנה לראשונה לדירוג, מדובר בהצלחה כפולה, שכן הוא מופיע ברשימה פעמיים, גם בשיר המדורג במקום השישי (דולי ופן – ואז את תראי).

במקום השלישי, סטטיק ובן אל תבורי & נסרין קדרי – חביב אלבי, שיר הגאווה השנתי של עיריית ת״א, כשזו השנה החמישית ברציפות בה שיר של סטטיק ובן אל נכלל ברשימה. חנן בן ארי דורג במקום החמישי עם אם תרצי, לעשות איתך שלום של אייל גולן הגיע למקום השביעי ו- أمجد جمعة – أنا لما بحب  (כשאני אוהב) של הזמר הסורי, אמג׳ד ג׳ומעה, דורג במקום השמיני.

הרשימות המלאות:

עשרת הסרטונים הטרנדיים ביותר בישראל 2020 

 1. עלייתו ונפילתו של שם טוב האבי הסרט המלא – כאן

 2. פאודה 3 פרק 2 המלא – yes tv (יס)

 3. משפחת שוורץ פרק 3 – דוכן מיצים – דין ודברים

 4. ארץ נהדרת משפחה בהסגר – ארץ נהדרת

 5. מנאייכ – פרק 1 – כאן 11 – תאגיד השידור הישראלי.

 6. אלעד וליהי עושים חיים – שופינג (עיניים גדולות) – אלעד וליהי הערוץ הרשמי
 7. גולסטאר אולסטאר ברזיל – פרק 1 מלא! – HOT

 8. משימת הקורונה – VIP הישרטות – Srutonim – שרוטונים
 9. שחר חסון – השעה 2020 – קומדי בר V
 10. לייב פורטנייט עונה חדשה – קוד Zigi בחנות | אינסטגרם – baroblas | שיא לייקים | ספיישל 300 אלף ! – ZigZagZong

מתודולוגיה: לפי היקף צפיות מישראל, סרטונים שעלו ל-YouTube ב-2020, ללא קליפים מוזיקליים, טריילרים ותוכן לילדים. מקור: גוגל 1.1-15.11.2020. 

עשרת הקליפים הטרנדיים ביותר בישראל 2020 

 1. דודו אהרון ועדן מאירי – בחלומות שלנו – דודו אהרון הערוץ הרשמי

 2. עידן רפאל חביב – שלמים | Idan Rafael Haviv –  עידן רפאל חביב – Idan Rafael Haviv

 3. סטטיק ובן אל תבורי & נסרין קדרי – חביב אלבי (Prod. By Jordi) – Static and Ben El – סטטיק ובן אל

 4. נועה קירל – מיליון דולר מארחת את שחר סאול ( by Jordi) – נועה קירל – הערוץ הרשמי
 5. חנן בן ארי – אם תרצי (קליפ רשמי) Hanan Ben Ari – א Hanan Ben Ari Official חנן בן ארי הערוץ הרשמי

 6. דולי ופן – ואז את תראי (עם דיקלה, עידן חביב ומארק אליהו) – דולי ופן – Doli & Penn

 7. אייל גולן – לעשות איתך שלום – EyalGolanOfficial

 8. Amjad Jomaa – Ana Lamma Bheb (Music Video) | أمجد جمعة – أنا لما بحب – Amjad Jomaa

 9. עומר אדם & עדן בן זקן – קוקוריקו | Omer Adam & Eden Ben Zaken – Kuku Riku –  עומר אדם – הערוץ הרשמי

 10. אלה לי – זוט עני ( By Johnny Goldstein) – אלה לי – Ella Lee

מתודולוגיה: לפי היקף צפיות מישראל, קליפים רשמיים שעלו ל-YouTube ב-2020. מקור: גוגל 1.1-15.11.2020. 

״עלייתו ונפילתו של שם טוב האבי״ של כאן, תאגיד השידור הישראלי, כבש את המקום הראשון בדירוג הסירטונים הטרנדיים של יוטיוב עם למעלה מ-2 מיליון צפיות. גם "מנאייכ" גבוה בצמרת, במקום החמישי בחשיפה לפרק הראשון.

Spotify חושפת את הפודקאסטים המושמעים ביותר בישראל לשנת 2020 וגם כאן שני המקומות הראשונים של התאגיד: ההסכת הפופולרי ביותר בשנה הוא "חיות כיס" ואחריו, במקום השני, "שיר אחד"
בגזרה אחרת כאן זוכים באות הגיוון ע"ש דב לאוטמן לקידום והעסקת בעלי מוגבליות על פעילות התאגיד להנגשה ונגישות.

 

"עלייתו ונפילתו של שם טוב האבי"
מתוך "עלייתו ונפילתו של שם טוב האבי" באדיבות תאגיד השידור הישראלי