הסלבס שהתנדבו עבור ניצולי שואה. רגע אחרי הסערה הקשה שכמעט גבתה חייו של קשיש,  התנדבו בזריזות ירדן ויזל אן זיוי הלן הוד וגילי אלגבי בארגון "חסדי נעמי" לאריזת משלוחים לנזקקים.

ירדן ויזל ואן זיוי, הלן הוד וגילי אלגבי הגיעו יחד לתרום בהתנדבות מזמנם לארגון העוזר לנזקקים וניצולי שואה, "חסדי נעמי".
במבצע החירום של עמותת חסדי נעמי, ארזו ארגזים מלאים בערכות חורף עבור קשישים וניצולי שואה: כפפות שמיכות כובעים ועוד.  כולם חדשים כמובן וצפויים להגיע לאלפי הקשישים וניצולי השואה שנתמכים על ידי עמותת הרווחה הגדולה בישראל- חסדי נעמי המסייעת במהלך השנה לכ130 אלף ישראלים.
לאחרונה מתגייסים סלבס רבים לעמותת חסדי נעמי, רק לא מזמן הרימה זרי אזולאי מבצע מיוחד לנזקקים עם העמותה ובימים הקרובים עתידים להתנדב מפורסמים נוספים.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Yarden Vizel (@yardenvizel)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Urbanica Israel (@urbanica.israel)

רקע על העמותה

בשנת 1984 הקים יוסף כהן את עמותת החסד "חסדי נעמי". יוסף היה נהג אוטובוס של חברת הסעות פרטית והבחין בילדים מגיעים לבית הספר עם תיקים קרועים ובגדים בלויים. הדבר הציף בו זכרונות, שבדיוק ככה הוא גדל כילד בת"א. בחוסר כל ובעניות. רחמיו נכמרו על המשפחות מחוסרות היכולת והוא החליט לעשות מעשה.בהסכמת חברת ההסעות הוא הפך את האוטובוס לארגון חסד נייד. בסיום העבודה היה עובר כהן מבית לבית, אוסף מצרכי מזון, מארגן אותם לחבילות ועוד באותו ערב חילק אותם למשפחות נזקקות.
לימים הצטרפו אליו גם ילדיו, אליהם הצטרפו עוד תלמידי בית הספר, וכך בכל ערב היו אוספים, אורזים ומחלקים והכל מתוך האוטובוס.

חלפו להם השנים עם הזמן נוסף מערך התנדבותי שלם, הוקמו מחסני איסוף, פוזרו ניידות לאיסוף מוצרים. יוסף כהן עזב את עבודתו כנהג אוטובוס ומאז הקדיש את כל כולו לטובת העמותה שגדלה לאימפריית ענק והפכה לאחת העמותות הגדולות בישראל בתחום הרווחה. כיום, נתמכים ע"י חסדי נעמי למעלה מ-10,000 משפחות באופן קבוע ועוד רבים נוספים מעת לעת. מערך ההתנדבות של 'חסדי נעמי' כולל למעלה מ-20,000 מתנדבים ומתנדבות הפועלים בכ-40 נקודות חלוקה ברחבי הארץ.

בין המתנדבים, תלמידי בית ספר, חיילי צה"ל, עובדי חברות וסתם אנשים טובים וגם כמובן, סלבריטאים. נוספים עליהם ילדים המשמשים כנציגי בניין האמונים, על איסוף מצרכי מזון לנזקקים בין השכנים והעברתם ע"י נהגי העמותה למרכזי המיון והאריזה ומשם לנקודות חלוקה ברחבי הארץ.
חבילות המזון ניתנים למשפחות הנזקקות, יתומים ואלמנות, ניצולי שואה, או קשישים נזקקים. מגיעים ללא תווית או סימני זיהוי של העמותה וזאת על-מנת למנוע מבוכה ולשמור על כבודם של הנתמכים.

חסדי נעמי
ירדן ויזל. קרדיט תמונות חסדי נעמי