קורין גדעון איכילוב. הפרשה שהסעירה את הרשת. חברת Scooper בדקה את סיקור השיח סביב קורין גדעון בשבוע האחרון בעקבות "סטורי" שהעלתה לחשבון האינסטגרם שלה מספר שעות לאחר שילדה בבית החולים איכילוב. העניין עורר מעורבות גבוהה ברשת עם כ-36 אלף שיחות בנושא, יותר מ-316 אלף אינטראקציות ולחשיפה פוטנציאלית של ב- 135 מיליון חשיפות.

קורין גדעון איכילוב יותר תגובות מארץ נהדרת

כזכור גדעון יצאה נגד מחלקת היולדות בבית החולים איכילוב "ליס" על התנאים שחוותה בחדרים במחלקות. בתגובה, פרופסור יריב יוגב מנהל ליס לא נשאר חייב והשיב לה על הפוסט וגינה את האופן שבו התבטאה גדעון כנגד המחלקה. העניין עורר מעורבות גבוהה ברשת עם כ-36 אלף שיחות בנושא. יותר מ-316 אלף אינטראקציות ולחשיפה פוטנציאלית של ב- 135 מיליון חשיפות.

לשם ההשוואה. הסערה סביב החיקוי של הרב קנייבסקי ב"ארץ נהדרת" הובילה לכ-2,900 שיחות ברשת ואילו הפרות הסגר על ידי החרדים עלו ב-7,200 דיונים.

על אף שהסערה החלה מסטורי שפורסם באינסטגרם. מרביתו המוחלט של השיח (94%) בנושא התקיים בפייסבוק.

במקביל להיקפי השיח החריגים ברשת. נרשם סיקור נרחב עם 95 אייטמים שעלו באתרי החדשות והתוכן השונים.

מה היו הגורמים לסערה? למה דווקא הנושא הזה הוביל להיקפי שיח חריגים? ננסה לענות באמצעות ניתוח התגובות בנושא:

השיח השלילי- 57% התאפיין בתגובות שונות. התגובות השליליות היו למעשה ביקורת על כך שגדעון מתעסקת ב"שיימינג". ובלהתלונן ולא בכך שילדה לפני מספר שעות תינוקת בריאה (זוטות מול מה שחשוב באמת בעיני הגולשים). האשמות כגון "מתנשאת", אליטיסטית", "לא מחוברת" למה שקורה בשטח בבתי החולים ושהייתה צריכה ללדת ברפואה הפרטית ולא הציבורית.

קורין גדעון איכילוב- הסטורי שעורר סערה

גדעון ציינה בסטורי שלה: "ועוד אני קורין גדעון. עלק". בכוונה להדגים שזהו היחס המקבלת מישהי שעוד נחשבת למפורסמת. המשפט הזה גרר תגובות הומוריסטיות ברשת. תוך שימוש ב"מים" במטרה לצחוק על סיטואציות סטנדרטיות המתרחשות ביומיום ולהדגיש את האבסורד בתלונתה.

גדעון אושפזה לאחר הלידה בחדר פרטי שעבר שיפוץ. מדובר בתנאים גבוהים לעומת התנאים הבסיסיים שלרוב מקבלות יולדות אחרות. שאינן "קורין גדעון" ומכאן באה הטענה שהיא "איננה מחוברת". והאם היא מודעת למצב בבתי החולים בישראל.

והאם ביקרה במחלקות אחרות והתרשמה מיחס שונה. בכדי להבין שהתנאים אותם קיבלה הם מעל לממוצע. בנוסף, היו תגובות אשר התייחסו לתקופת הזמן הנוכחית של מצב בתי החולים בזמן מגיפת הקורונה. הצוותים הרפואיים קורסים תחת הלחץ וגדעון. שקיבלה יחס ותנאים מעל למה שמקבלת המטופלת הממוצעת מתלוננת על חלון. וקוראת לא להגיע ללדת בביה"ח איכילוב.

עם זאת, התקיים גם שיח חיובי כלפי גדעון- 13% בטענה כי מדובר באישה אחרי לידה, הורמונלית וכאובה ויש להתייחס לכך בסלחנות ולא לתקוף אותה בצורה כל כך בוטה ברשת בזמן כה רגיש עבורה. כמו כן, היו נשים שאף הסכימו עם גדעון ותמכו בטענתה כי יש לשפר את התנאים בבתי החולים. בנוסף, שיח ברשת של איחולים לגדעון ובן זוגה על הולדת הבת.

לצד השיח השלילי והחיובי, היה גם שיח ניטרלי 30% אודות התנאים בחדרי הלידה, הכרת תודה של גולשים לצוותים הרפואיים ושיתוף חוויות הלידה שלהם מבית החולים איכילוב. היו גם גולשים שלא תפסו צד אחד ובחרו בשתי הגישות, איחלו מזל טוב ונזפו בגדעון באותה העת.

 

הסטורי עם היורשת

קורין גדעון איכילוב ושושה
קורין גדעון איכילוב ושושה צילום מסך מהאינסטגרם