הגיע הזמן שכולם יכירו את יונתן גרובר.סטנדאפיסט, מנחה סדנאות, תסריטאי, שחקן אימפרוביזציה, יוצר רשת, מי אתה יונתן גרובר? ולמה אתה לא בפריים טיים?

בטח קראתם את השם יונתן גרובר ומלמלתם לעצמכם "אהה מוכר לי מאיפשהו".

כבר 9 שנים שיונתן גרובר מופיע, יוצר סרטונים, תסריטאי ומנחה סדנאות בכל פלטפורמה שקיימת. מרקיד ומפעיל אלפי אנשים על במות הענק של קולולם, קורע אנשים מצחוק במופע הסטנדאפ שלו "מופע אינטימי מדי", מלמד עמידה מול קהל בבית הספר לפרסום ע"ש תרצה גרנות, יוצר עשרות סרטונים ויראליים (נתן משמעות חדשה למושג manage participants, לינק לסרטון למטה) ובעיקר, מלמד את מיומנות האלתור לכל חברות ההייטק המובילות בארץ ובעולם! סדנאות האלתור והאימפרוביזציה של יונתן נהיו מצרך חובה לכל ארגון שמבין את החשיבות של פריצת גבולות וחשיבה מחוץ לקופסה. ובעקבות המעבר לזום, הגבולות נפרצו לחברות בין לאומיות שיוצרות קשר עם הקומיקאי הישראלי כדי שיעיף להם את העובדים באוויר דרך הזום.

הקריירה של יונתן התחילה באוניברסיטת בן גוריון כשעשה תואר בכלכלה ועל הדרך הוא וחבריו הקימו את ההרכב הקומי שלופתא. הרכב אימפרוביזציה שמופיע כבר 8 שנים על כל הבמות בארץ ובעיקר בתאטרון הקאמרי כהרכב הבית. יונתן ניהל את ההרכב במשך 6 שנים ואז יצא לדרך עצמאית. "המטרה שלי היא להתפרנס ממה שאני אוהב. ואני אוהב הרבה דברים", אומר לנו יונתן, "המופע סטנדאפ הוא כרגע הפרוייקט הראשי שלי אבל יש לי כמה דברים בתנור, סדרת רשת, מערכונים ועוד כמה פרוייקטים שעדיין בשלב הגישושים. לעוקבים שלי באינסטגרם אני משתף בכל התהליך, מאוד מוזמנים לעקוב, צחוקים אצלי". לגבי התהיות שלנו בנוגע לפריצה בטלוויזיה, "אני לא רואה את הטלוויזיה כמטרה, אני מאמין שגם זה יבוא מתישהו, אבל יש כל כך הרבה פלטפורמות יותר איכותיות כדי להגיע לאנשים ללב.

יונתן נולד באפרת שבגוש עציון למשפחה דתית. מאז הספיק להוריד את הכיפה ולהתחתן עם דתל"שית כמוהו. את כל התהיות והתסביכים שיש לו עם הדת יונתן פורק במופע שלו. וכמו שהוא אומר, "כשיהיו לי ילדים אני אחזור בתשובה, כי אני רוצה אותם דתלשים!"

ובנימה אישית, יש תחושה שרמת השיח בתרבות המיינסטרים הולכת ומתדרדרת ויונתן גרובר הוא משב רוח איכותי ומרענן. היינו רוצים לראות ממנו עוד ואם אפשר גם בפריים טיים. המופע סטנדאפ שלו שונה מכל מה שאנחנו מכירים בארץ, יש לו כריזמה נדירה שמבוססת על חיוביות והחומרים שלו נשארים איתך גם חודשים אחרי המופע. אז באמת הגיע הזמן שכולם יכירו את יונתן גרובר.

@yongruber באינסטגרם

יונתן גרובר
גרובר: קרדיט : יונתן גרובר

גרובר ביו טיוב