אשת התקשורת מירי מיכאלי חשפה מדוע קראה לבנה בניה על שם גיבור ישראל מפקד סיירת גבעתי רב סרן בניה שראל ז"ל:"בניה הגיע לעולם בעוצמות.זהו שם שמתאים לו.שם חזק. עם משמעות. עם דרך".

מירי מיכאלי:"כותבת בידיים רועדות".

פוסט מרגש במיוחד כתבה אשת התקשורת מירי מיכאלי בערב יום העצמאות. בפוסט היא חשפה לראשונה כי קראה לבנה בניה על שם גיבור ישראל בניה שראל. אשת התקשורת בת ה36 שחזרה ב2016 משליחות בלונדון ועובדת כיום בערוץ 13 חשפה לראשונה א הבחירה בשם בניה לבנה.  מיכאלי הנשואה לאיברי שוורץ, ואם לשני ילדים סיפרה:"אני כותבת את הפוסט הזה בידיים רועדות. לא כביטוי לשון, הידיים שלי רועדות ממש על המקלדת. והעיניים כמו נהר. מאז הברית של בניה שלי, לא מפסיקים לשאול אותי- ״זה על שם…?״ ואני קוטעת באמצע- אל תשאלו אותי את השאלה הזאת. אני לא רוצה לענות. הגיע הזמן לספר את האמת. הרי לא סתם קראנו לו כך."

מירי מיכאלי: ״איזה תינוק עוצמתי״

"תכננו לקרוא לבניה בשם אחר. במהלך ההיריון צפיתי בכתבה על בניה שראל, הי״ד. הרגשתי משהו שלא חשתי אף פעם. צער גדול על הגבר הצעיר הזה, הגיבור והכריזמטי, שהלך לעולמו מחד וצורך עז להנציח אותו מאידך. היה לי כבר שם אחר לעובר שבדרך ויותר מכל, היה בי הפחד הזה, לקרוא לילוד הרך שלי ע״ש מי שסיים את חייו בגבורה, הרבה לפני הזמן. אך בניה הגיע לעולם בעוצמות שאי אפשר להסביר. מהצירים שמעתי סביבי כל הזמן ״איזה תינוק עוצמתי״ וגם הרגשתי את זה. הכוחות האלה נתנו לנו את הדחיפה לתת לו שם שמתאים לו; שם חזק, עם משמעות, עם דרך, היסטוריה ושורשים שנטועים עמוק במקום הזה שאליו חלמו הוריי להגיע, שאליו חלם בעלי לעלות. נולד בניה שלנו. והוא היה כזה בניה שאי אפשר היה לבחור בשם אחר.".

בניה שראל ז"ל
רב סרן בניה שראל ז"ל שימש כמפקד סיירת גבעתי ונהרג במבצע צוק איתן. בחודש יוני 2014 התגבר ירי רקטות מרצועת עזה לישראל. מדינת ישראל יצאה למבצע "צוק איתן" נגד החמאס בעזה. בניה הוביל את היחידה בלחימה בעזה. הוא נפצע מרסיס ירי אך סירב לעבור ניתוח וחזר לפעילות.

ביום שישי 1.8.2014 במהלך קרב בפאתי מורג, על יד רפיח שבדרום רצועת עזה נהרג בניה שראל.  הוא נהרג שלושה שבועות לפני מועד חתונתו עם גלי. לצידו נפלו סגן הדר גולדין וסמל ראשון ליאל גדעוני. בניה היה בן עשרים ושבע בנפלו והובא למנוחות בבית העלמין בחברון. הותיר אחריו הורים, ארבע אחיות, שלושה אחים ואת ארוסתו גלי.

מירי מיכאלי
מירי מיכאלי עם בניה צילום מסך מדף האינסטגרם של מיכאלי

 

העמוד של סיירת בניה באינסטגרם

 

View this post on Instagram

 

A post shared by הסיירת ע"ש בניה שראל הי"ד (@sayeret_benaya)