מירית הררי נפטרה בראש השנה בגיל 52 בלבד לאחר מאבק קשה בסרטן בלבלב. בעלה השדרן דידי הררי הספיק לחגוג איתה את חתונת ביתם. ברדיו 103 מקיימים שידור מיוחד לזכרה של האשה המיוחדת שכבשה את לב העם.

בשורה קשה בראש השנה לאחר שמירית הררי רעייתו של דידי הררי הלכה לעולמה במהלך החג לאחר מאבק ארוך בסרטן בלבלב וחודש לאחר שחיתנה את ביתה הודיעו מבית החולים איכילוב שם טופלה ואושפזה על מותה. מירית זוכת אות הנשיא להתנדבות ומי שהיוותה השראה לחולי סרטן הותירה אחריה 3 בנות ושני נכדים.

הררי חשפה לפני כשנה וחצי את התמודדותה עם הסרטן בפוסט שהעלתה בפייסבוק היא כתבה "היי, שמי מירית הררי, בת 51, נשואה לדידי, אמא לשלוש בנות וסבתא לשני נכדים מהממים. בחודש ספטמבר אובחנתי עם סרטן בלבלב. לפני כחודש, הניתוח המורכב להסרת הגידול הופסק באמצע עם גילוי גרורה בכבד. אני מסרבת לדעת באיזה שלב אני, לא מעוניינת לשמוע אלו תופעות לוואי עוד צפויות להיות, מתעלמת מהסטטיסטיקה ולא, אני ממש לא חיה בהכחשה אלא בהחלט יודעת מה המשמעות של המחלה הזו. ואחרי כל זה, אני רוצה לומר לכל מי שקורא אותי – הסרטן זו המתנה הכי גדולה שקיבלתי בחיי.

בעלה דידי הררי שליווה אותה במסירות הוא שדרן הרדיו המצליח בישראל וכוכב תחנת הרדיו 103 והשניים התגוררו יחד במושב בצרה.לאחר הידיעה על מותה הודיעו ברדיו על שידור מיוחד לזכרה וכתבו:"מירית הררי, חברתנו היקרה, ורעייתו של דידי, נפטרה הבוקר ממחלת הסרטן. עם ליבה הענק וחיוכה הקורן, מירית היוותה השראה לכולם. זהו רגע עצוב, נזכור אותך תמיד, מירית. שולחים את תנחומינו לדידי, לבנות, לנכדים ולכל המשפחה ומקדישים לזכרה את המשדר הזה".

ראש הממשלה בנימין נתניהו פרסם גם הוא מודעת אבל:"לדידי הררי חברנו האהוב, אנחנו מחבקים אותך ודואבים איתך ועם הבנות על האובדן הקשה מנשוא של אשת חייך האהובה, מירית שנלחמה בגבורה ובאצילות במחלת הסרטן עד רגעיה האחרונים.המאבק המופלא שלה נתן לה כוחות לזכות ללוות את בתכם לחופה.כל אזרחי המדינה, ואנחנו בתוכם, התרגשנו עמוקות.איתך תמיד, בנימין ושרה נתניהו".

ח"כ מירב מיכאלי כתבה:"מירית הררי נתנה דוגמה חיה לאפשרות הבחירה בחיים. היכולת לבחור להסתכל למוות בעיניים, אבל לא פחות מזה – לחיים. אשה שהלב יוצא אליה ואל משפחתה. יהי זכרה ברוך. ניחומים גדולים לדידי ולילדות".

ח"כ קארין אלהרר ניחמה גם היא:"לו רק היתה יודעת כמה השראה וכוחות נתנה לאחרות ואחרים בהתמודדות ההירואית שלה עם הסרטן. תנחומיי למשפחתה. מירית הררי ז״ל, יהי זכרה ברוך".

יאיר לפיד כתב בחשבון הטוויטר שלו:"הלב עם משפחת הררי, דידי והילדות. מירית הייתה השראה לכולנו. החיוך והמאבק שלה במחלה השאירו אחריה מורשת של עוצמה ונחישות. מי יתן ולא תדעו עוד צער".

אשת הטלוויזיה סיון כהן כתבה:"חודשים ארוכים עשתה מירית הררי שירות שאין לו מחיר לעשרות אלפי נשים נשים שהתביישו שפחדו שעולמן חרב עליהן ברגע אחד שפתאום עם כל פוסט שלה לא הרגישו לבד שמחת החיים, אהבת החיים, החוכמה, הרגישות, וההומור שלה יישארו נצורים בלבבות רבים לעד נוחי על משכבך בשלום לוחמת אמיצה נתגעגע".

בידיעות אחרונות פרסמו ציטוט מהראיון האחרון שלה לעיתון בו אמרה: "המוות לא מפחיד אותי. ברור לי שהוא קרוב, אני רק לא יודעת כמה. אני אפילו אומרת, יש איזה יתרון בלמות כשכל האהובים שלך סביבך מאשר למות זקן וערירי".

מבית החולים איכלוב נמסר:"המרכז הרפואי איכילוב ת״א מודיע בצער רב על מותה של מירית הררי לאחר מאבק הירואי במחלת הסרטן. מירית הלכה לעולמה הבוקר, חג ראש השנה, כשהיא מוקפת בבני משפחתה".

מירית הררי
מירית הררי ז"ל צילום מסך מדף הפייסבוק של 103

דידי הררי בדף האינסטגרם בחתונת הבת

 

View this post on Instagram

 

Moments of happiness

A post shared by דידי הררי (@didiharari) on