מירית גרינברג, מלכת היופי והדוגמנית לשעבר מתמודדת עם סרטן בגיל 41. לרגל חודש המודעות לסרטן היא הגיעה לראיון לגלית ואילנית היא קראה לכל הנשים ללכת להיבדק וסיפרה על הקושי כאשר השיער נעלם ועל ההתמודדות המשפחתית.
מירית גרינברג הדוגמנית הישראלית ומלכת היופי שהייתה אחת הצעירות בהיסטוריה של המדינה שייצגה את מדינת ישראל בתחרות מיס עולם מתמודדת עם מחלת הסרטן בגיל 41 ומשתפת על מנת לסייע לנשים נוספות.

מירית גרינברג
מירית גרינברג צילום מסך מערוץ 12

בפוסט בדף האינסטגרם שלה סיפרה גרינברג על הגילוי:"הסיפור שלי מתחיל בגושים שפירים .. כאלו שיש להרבה נשים . בודקות אותם פעם ב.. ולא לחוצות מהן כל כך . גם אני לא הייתי לחוצה והזנחתי . הייתי צריכה לעשות מעקב כל שנה והייתי בטוחה שזה שטויות . הסרטן, לא מעניין אותו מי את או בת כמה את או אם יש לך עבר משפחתי או לא . הוא פשוט צץ ומשנה את כל החיים שידעת , הוא משנה את הגוף , את המראה , את מצב הרוח ואת הכח".

הסרטן הגיע לי משום מקום


"פשוט צץ והתיישב לו על שד שמאל , צמוד צמוד לגוש השפיר כדי לבלבל אותי , כדי שלא אשים לב שהוא שם והוא יוכל לגדול לו בשקט . למזלי אני מאד מודעת . אני ממששת את עצמי כל הזמן , את בית השחי ואת החזה ושמתי לב שמשהו מרגיש מוזר שיש שם משהו חדש .. שלב 2 . גילוי מוקדם יחסית , אבל קיבלתי את כל החבילה .אם הייתי מקשיבה לאמא שלי, שלחצה עלי לא פעם ללכת שוב לממוגרפיה ולא להזניח, הייתי יכולה להימנע מכל התקופה הנוראית הזו.
בנות לכו להיבדק!! אל תגידו לי זה לא יקרה , אל תגידו מחר , אל תגידו אולי , פשוט תקבעו תור למרפאת שד. אתן יכולות לחסוך מעצמכן כל כך הרבה בבדיקה כל כך פשוטה".

גרינברג הנשואה ליניב מידן ואם לארבעה סיפרה בתכנית גלית ואילנית לגלית גוטמן ואילנית לוי על ההתמודדותע ם נשירת השיער, רגעי המשבר ושיתוף המשפחה במאבק ותיארה כיצד הסיוע לנשים אחרות נותן לה כוחות להתמודדות.

שבוע לפני הגילוי

 

View this post on Instagram

 

התמונה צולמה שבוע אחרי שהכל התחיל , דקה לפני שבאמת הבנתי מה אני עומדת לעבור, מה הקושי, מה הטוב, אילו אנשים טובים אפגוש בדרך… איך החיים ״החדשים״ שלי יראו משלב זה …

נכון, הסרטן הוא זמני, אומרים שהוא יעבור (אבל לא מדברים על האפשרויות האחרות). וכן , התקופה הזו היא המאתגרת ביותר שחוויתי בחיי, אבל יש בה צדדים חיוביים : * הבית רגוע ( אסור לעצבן את אמא ) *

אין ריבים ביני ובין בעלי ( אסור לעצבן את אמא ) * הבנים המתבגרים שלי כל הזמן מחבקים אותי (כי צריך שאמא תיהיה רגועה) * החברות שלי כל הזמן דואגות לי ( ״חולה על תשומי״) *

יש לי זמן לעצמי , לעשות את כל הדברים שתמיד רציתי ולא יכולתי לעשות בין ״אמאאאאא״ ״אמאאא הוא מרביץ לי ״ ״אממאאאא אני רוצה שתנגבי לי ״ * אז כן יש כמה יתרונות בלהחזיק ב״כרטיס החולה״ ??

אני מאחלת לכולם שנה טובה , מתוקה ובריאה ( הכי חשוב !). בלי קורונה ועם הרבה אהבת חינם . שנדע להוציא גם את הטוב מהרגעים הקשים וגם מהטובים פחות . ? ??

A post shared by Mirit_grinberg ?? (@miritgrinberg) on

 

עם מירית הררי ז"ל חברתה הטובה

 

View this post on Instagram

 

קשה לי לנשום .. הלב שלי נשבר … הדמעות לא מפסיקות …האהובה שלי קרן אור שבאה אלי באמצע החיים להאיר אותם באופטימיות ושמחה ( אפילו מעבר למה שידעתי ) .

בשבועיים האחרונים הקפדתי לשלוח לך אהבה בכל הזדמנות , כי אני אוהבת אותך הכי בעולם ואני מבטיחה לנצל כל רגע באהבה כמו שביקשת !

הכאן ועכשיו שלך ישאר איתי לנצח ואת תישארי בלב שלי לנצח גם כן.

@didiharari אהוב שלנו, אנחנו פה איתך ובשבילך תמיד !!! מחבקת אותך חזזקקקק ואת הבנות.. כל כך עצוב לי וקשה לי כרגע .. ולהיות חזקה כמו שמירית ביקשה זה בלתי אפשרי .. @mirit_harari

A post shared by Mirit_grinberg ?? (@miritgrinberg) on

 

עם הבעל יניב מידן

 

View this post on Instagram

 

צריך גם כמה ימי חסד ? מטורפת עלייך !!!!!! Yaniv meydan

A post shared by Mirit_grinberg ?? (@miritgrinberg) on

 

הררי. דוגמנית על

 

View this post on Instagram

 

?

A post shared by Mirit_grinberg ?? (@miritgrinberg) on