מוני מושונוב וחבריו לזהו זה המחודשת יבצעו הערב את השיר תרנגול כפרות כמחווה ליוסי בנאי ז"ל.

לרגל חגי תשרי: כוכבי "זהו זה" ישירו על "תרנגול כפרות" שלמה בר אבא, גידי גוב, דב גליקמן, מוני מושונוב ואבי קושניר יבצעו לרגל ראש השנה, הערב, יום חמישי, 17 בספטמבר, במסגרת התוכנית "זהו זה" את שירו של יוסי בנאי "תרנגול כפרות". התוכנית תשודר החל מהשעה 21:15 ב-כאן 11.

 

בחודש מאי 2006 הלך לעולמו יוסי בנאי, מהקולות החשובים והמרכזיים בעולם התרבות הישראלי, ומי שהיה חתום כיוצר וכזמר על שורה של שירים שהפכו לנכסי צאן ברזל. זמן קצר לאחר פטירתו יצא שירו האחרון, "תרנגול כפרות", אותו כתב יחד עם מיכה שטרית שהלחין. השיר הושמע לראשונה בתוכנית "מפגשיר" שהגיש יואב קוטנר בערוץ 24, ונכלל שבע שנים לאחר מכן, בשנת 2013 באלבום "שירים אחרונים" שבו ביצעו שורה של אמנים את השירים האחרונים שבנאי כתב בטרם נפטר.
מוני מושונוב הוא מגדולי הכוכבים של עולם התרבות בישראל ואחד האהובים מביניהם. הוא שחקן קומיקאי מוביל שזכה גם בפרס אופיר וגם בפרס האקדמיה לטלוויזיה. לפני 43 שנים התחתן מושונוב עם השחקנית סנדרה שדה כוכבת סברי מרנן וגם הדור הבא נמשך לתחום הסלבס עם הזמרת אלמה מושונוב והשחקן מיכאל מושונוב.האב זכה להמון הצלחות בטלוויזיה ובסרטים וזכור במיוחד התפקיד אותו מילא בסרט חתונה מאוחרת של דובר קוסאשווילי לצידם של רמי הויברגר  ושל ליאור אשכנזי כמו גם תפקידו בסרטים לצוד פילים קדמה

מתגורר בתל אביב.

מוני מושונוב
מוני מושונוב, אבי קושניר, שלמה בראבא, דובלה גליקמן חברי "זהו זה". קרדיט: מיכה לובטון

לקראת ראש השנה יחזרו כוכבי "זהו זה", בתוכנית שתשודר הערב בשעה 21:15 ב-כאן 11, לשירו האחרון של בנאי העוסק בגעגועים לימים רחוקים של ילדות, בהם נכחו תרנגול כפרות, ציפור קטנה על גג, מלאכים מטיילים על קירות ומפה לבנה בכל חג.

לינק לשיר:

עיבוד והפקה מוסיקלית: אמיר לקנר

 

אקורדיון: סלעית להב

מנדולינה: דורון מזרחי

גיטרות: רמי אוסרווסר

קונטרבס: מיקי ורשאי

תופים: עידן פרידמן

פסנתר: אמיר לקנר

 

טכנאי ומיקס: יונתן דנינו

מאסטרינג: רונן הלל

הוקלט באולפני "ברדו".