הסדרה "מוחמד עלי" סוקרת את דרכו של מוחמד עלי אל צמרת האיגרוף ואת הפיכתו לאייקון שהשפיע על התרבות האמריקאית. הסדרה שהופקה עבור רשת PBS האמריקאית תשודר ב-כאן 11 החל ממוצאי שבת, 1 בינואר, בשעה 22:45.

מוחמד עלי נחשב לאחת הדמויות הבלתי נשכחות של המאה ה-20.

הוא היה אלוף אגרוף במשקל כבד שלוש פעמים. בעל דרך התבטאות יוצאת דופן. וכישורי אגרוף ייחודיים. הוא הפך לסמל הרואי של גבריות שחורה לאפרו-אמריקאים ברחבי המדינה. אך לפעמים נראה היה שהוא מתגאה בהשפלת יריביו השחורים.

בעידן של תנועות חופש שמטרתן היה לשים קץ להפרדה. פיתח עלי קשרים עמוקים עם אומת האסלאם- ארגון לאומני שחור שהטיף להפרדה. דבר שהפך אותו. לזמן מה. לאחד הגברים המפחידים. והמושמצים ביותר במדינה.

הוא היה מוסלמי נאמן בעל לא נאמן אב גאה ובן מעריץ. הוא היה לוחם מפחיד. שניצח כמעט כל יריב. אבל לבסוף הופל בשל סירובו העיקש להפסיק להילחם. לאחר האגרוף. כשתסמונת פרקינסון כמעט הכניעה אותו. הוא הפך לגיבור בינלאומי. מיתוס. וסמל לחופש ואומץ.

הסדרה "מוחמד עלי". שיצרו קן ברנסף. שרה ברנס ודיוויד מקמהן עבור רשת PBS האמריקאית. היא הביוגרפיה הדוקומנטרית המקיפה הראשונה אי פעם שלו. היא עשירה בקטעים ארכיונים. ומספרת באופן אותנטי ביותר את סיפורו של אחד הספורטאים הגדולים ביותר באמריקה. ואייקון תרבותי מונומנטלי. שהתעקשותו הבלתי נמנעת להישאר נאמן לעצמו. בכל עת. הפכה אותו למגדלור עבור דורות של אנשים ברחבי העולם.

שמונת פרקי הסדרה "מוחמד עלי" ישודרו ב-כאן 11 החל ממוצאי שבת, 1 בינואר, בשעה 22:45.

"מוחמד עלי"
קרדיט צילום: כאן 11
"מוחמד עלי"
קרדיט צילום: כאן 11