יום חמישי בצהריים במשכן לאמנויות הבמה בבאר שבע נצפו הפייטנים יונתן רזאל ושמואל ברזילי מחוייכים מתמיד.

ברזילי ורזאל נפגשו עם תזמורת הסינפונייטה הישראלית באר שבע והמנצח ערן ראמי לחזרות לקראת קונצרט "נשמה יהודית" שיתקיים במוצ"ש הקרוב. מי שהתרגש להצטלם איתם היה המשנה לכנר הראשי של התזמורת אשר בלכמן שסיפר שהוא מעריץ את השניים.

משמאל לימין- אשר בלכמן, ברזילי, ערן ראמי, יונתן רזאל. (צילום:היסנפונייטה הישראלית באר שבע)

 

לפי ויקפדיה יונתן עדי רזאל בן ה47 הוא זמר, פסנתרן, פזמונאי, מוזיקאי, מלחין, מעבד מוזיקלי ומנצח ישראלי.

תיאור חייו בויקפדיה
בשנת 2007, לאחר 12 שנות עבודה, יצא "סך הכל" – אלבום הבכורה שלו בהפקתו המוזיקלית של אביתר בנאי. האלבום כולל בעיקר טקסטים המושפעים ממקורות יהודיים שונים. הלחנים בו עדינים ומורכבים, וניתן לזהות בהם השפעות של יוני רכטר וסטיבי וונדר. מהאלבום יצאו לרדיו שלושה סינגלים: שיר הנושא – "סך הכל", "ציון" – דואט עם בנאי שזכה להצלחה גדולה, ו"ואני תפילתי". כמה חודשים לאחר צאת האלבום, קיים רזאל הופעת השקה מיוחדת בליווי רביעיית מיתרים, בה אירח את אביתר בנאי. לאחר מכן יצא לסיבוב הופעות סולו, כשהוא מלווה את עצמו בפסנתר.

בשנת ה'תשס"ט פרסם רזאל את השיר "והיא שעמדה", שאותו הלחין למילים מתוך ההגדה של פסח. השיר בוצע בדואט ביחד עם הזמר החסידי יעקב שוואקי במסגרת מופעו בתיאטרון קיסריה, זכה להצלחה גדולה, נחשב ללהיט גדול בציבור הדתי והחרדי, ואף זכה בתואר "שיר העשור" ב"מצעד העשור" שנערך בתחנת הרדיו הדתית רדיו קול חי.

בערב יום העצמאות ה'תש"ע נפצעה בתו באורח קשה מפגיעת ראש בתאונה ביתית. לאחר שהשתקמה לחלוטין, הלחין רזאל בעקבות האירועים את השיר 'קטנתי' השיר זכה להצלחה רבה ונבחר לשיר השנה לשנת 2013 מטעם אקו"ם.

בדצמבר 2017 עורר דיון ציבורי בישראל לאחר שהדביק פיסת סלוטייפ שחורה על עיניו כדי לא לראות נשים רוקדות בהפעתו. האירוע דווח גם באתר האינטרנט של העיתון הבריטי אינדפנדנט.