זוכה האוסקר מאט דיימון שפרץ ב"סיפורו של ויל האנטינג" חוגג 50 ונערך להקרנת סרטו החדש "הדו קרב האחרון" אותו כתב יחד עם בן אפלק.

מת'יו פייג' "מאט" דיימון נער הזהב שהתגלה בסרט"סיפורו של ויל האנטינג" הספיק מאז לזכות בפרס האוסקר ובשני פרסי גלובוס הזהב ובימים אלו הוא נערך להשקת סרטו החדש :"הדו קרב האחרון".

מאט דיימון
מאט דיימון מתוך הסרט סיפורו של ויל האנטינג

השחקן האמריקאי שנולד לקנט וננסי דיימון בעיר מסצ'וסטס בארצות הברית עזה את אוניברסיטת הרווארד כדי לפתח קרייה בלוס אנג'לס ועל פי התוצאות הוא עשה בשכל. הוא התחיל בתפקיד בסרט מיסטיק פיצה אך כאמור קנה את עולמו בסרט  "סיפורו של ויל האנטינג" עליו היה מועמד לפרס האוסקר לשחקן הטוב ביותר.מאט דיימון ובן אפלק – הצמד

הצמד דיימון ואפלק
לא רק כותבים ביחד תסריטים מזה למעלה מעשרים שנים. הם גם הקימו פרוייקט לאיתור צעירים מבטיחים בתעשייה. ושיחקו ביחד בלהציל את טוראי ראין. סרטים נוספים שהצליחו מאוד בכיכובו של דיימון. הם מוריד הגשם ואושן 11,12 ו13. את פרס גלובוס הזהב הוא קיבל לאחר משחקו בסרט המדע הבדיוני "להציל את מארק וואטני". גם הוא בבימויו של רידלי סקוט. ולא פלא שעכשיו הם חוזרים לשתף פעולה. דיימון נשוי לארגנטינאית לוסינה בוזן ברוסו ולזוג נולדו שלוש בנות ודיימון אף משמש כאיבה החורד של בתיה הראשונה של ברוסו מנישואיה הקודמים.

 

הדו-קרב האחרוןThe Last Duel)

סרטו האחרון של דיימון אותו כתב לצד חברו בן אפלק הוא מותחן היסטורי. את הסרט ביים רידלי סקוט ועוסק במשפט בקרב בצרפת של ימי הביניים. בסרט עוסקים במלחמה של שני החברים הכי טובים לשעבר ז'אן דה קארוז' וז'אק לה גרי. השניים קיבלו הוראה לקרב עד המוות לאחר שקארוז' האשים את לה גרי באונס אשתו. מאט דיימון מגלם בסרט המבוסס על הרומן הדו-קרב האחרון: סיפור משפט אמיתי של לחימה בצרפת של ימי הביניים את דמותו של ז'אן דה קארוז', האביר מונורמנדי המאשים את חברו באונס אשתו מרגריט דה קארוז' אותה מגלמת  השחקנית האנגלית ג'ודי קומר.

קומר נערכת להשקה בחופי אירלנד

 

View this post on Instagram

 

Thanks a mil Ireland. x (Inside:?)

A post shared by Jodie Comer (@jodiemcomer) on