ליהיא לפיד, עמוס תמם, איילת זורר, ליהיא לפיד, השף אבי כהן, חני נחמיאס, שני גולדשטיין, סיגל שחמון, שירז טל ועוד מפורסמים התגייסו למען כבדי השמיעה והחירשים: "תסמנו שאתם אוהבים".

עמותת "מעגלי שמע" המלווה ילדים וילדות, צעירים וצעירות בישראל עם ירידה בשמיעה המאופיינת בכבדות שמיעה ועד חירשות, יצאה בקמפיין מיוחד. זאת על רקע שבוע המודעות הבינלאומי לשפת הסימנים. בעמותה מספרים כי בישראל ישנם כ-800,000 אזרחים ואזרחיות עם ירידה בשמיעה.

 

פועלים לנגישות בישראל

במסגרת הקמפיין, כל פוסט שיעלה לרשתות החברתיות ובו תמונה עם הסימון I LOVE YOU בשפת הסימנים. (המסומן ככה: ??) והתיוג #פועלים_ לנגישות_בישראל, יתורגם לתרומה של 200 ש"ח מבנק הפועלים. שהתגייס לסיוע לעמותה במיוחד בתקופה זו של מורכבות בתרומות לעמותות.

עד כה מאות גולשים העלו את תמונותיהם לרשתות, ביניהם גם דמויות מוכרות בישראל כמו עמוס תמם, איילת זורר, ליהיא לפיד, השף אבי כהן, חני נחמיאס, שני גולדשטיין, סיגל שחמון, שירז טל ועוד.

לא רק אשתו של יאיר

ליהיא לפיד היא אשתו של ח"כ יאיר לפיד יו"ר יש עתיד. וידועה במעורבותה החברתית וגם כאם לילדה בשם יעל עם צרכים מיוחדים.לפיד שעבדה במשך שנים כצלמת וגם כבעלת טור ברשת המקומונים של ידיעות. משמשת כיום כנשיאת עמותת "שק"ל – שירותים קהילתיים לאנשים עם צרכים מיוחדים" המסייעת ומפעילה פרוייקטים למען אנשים עם מוגבלויות כולל הוסטלים ופרוייקטים של תעסוקה.

גם יפה וגם חברתית

לאחרונה פרסמה בחשבון האינסטגרם שלה הזמנה לחנות המציאון של העמותה:"גם יפה וגם חברתית! עושה סדר? רוצה להיפטר מבגדים יפים אבל חבל לך לזרוק?"המציאון" זו חנות יד שניה, מוקפדת ונהדרת (שממש שווה לבוא ללכת בה לאיבוד) ויש לה סניפים בירושלים וחדש ברמת גן.והם מעסיקים אנשים מעמותת שק"ל. עמותה נפלאה של אנשים עם מוגבלויות. וזו העבודה שלהם- לארגן, למיין, לסדר- ככה שיהיה לך הכי כיף להיכנס ולמצוא מציאות! אז למי שאוהבת לקנות יד שניה, ולמי שרק רוצה להיפטר מדברים-רמת גן- ז’בוטינסקי 82 ירושלים: תלפיות- רח‘ פייר קניג 39 מרכז העיר- דורות ראשונים 5 טלפון לכל הסניפים: 026247993".

מילי וסרשטרום, מנכ"לית "מעגלי שמע": "אנו מודים לכל הגולשים שהתגייסו עד כה וקוראים לגולשים נוספים להעלות תמונות שלהם עם הסימון המיוחד. מעולם לא היה פשוט כל כך לתרום, רק תסמנו שאתם אוהבים".

 

הסלבס מתנדבים למען החרשים

ליהיא לפיד
ליהיא לפיד והסלבס למען החרשים. צילום באדיבות יח"צ "מעגלי שמע"