כרמל שאמה הכהן, ראש עיריית רמת גן זכה למסיבת הפתעה ליום הולדתו לאחר שעובדי ועובדות עיריית רמת גן הפתיעו אותו במסיבת יום הולדת בזום.

כרמל שאמה הכהן מופתע. עובדי ועובדות עיריית רמת גן הפתיעו את ראש עיריית רמת גן, כרמל שאמה הכהן במסיבת יום הולדת בזום.ראש העיר הגיע ללשכתו כשהוא בטוח שיש לו פגישה עם יו"ר ועדת הפנים של הכנסת ח"כ מיקי חיימוביץ' ודיון בזום בנושא ועדת גבולות וחלוקת הכנסות, אך להפתעתו התברר כי מדובר  במסיבת הפתעה בZOOM שבה כל תושבי העיר וגם ילדי וילדות העיר הוזמנו לאחל לראש העיר מזל טוב.בלשכתו חברה מי שמלווה אותו מאז כהונתו בכנסת לבנת ניזרי שמשמת כיום כראש אגף בעירייה.בלשכה חיכה לראש העיר עוגה עם הכיתוב 'כרמל' וזר בלונים שעל הבלון מודפס "תמיד תוצאות ומעשים ולא מפריח בלונים".

שאמה הכהן מחובר לרמת גן מזה שנים. בשנת 2003 נבחר כחבר במועצת עיריית רמת גן נודע כלוחם בראש העיר דאז צבי בר עד לבחירתו לכנסת בשנת 2009 לאחר שנבחר במקום ה25 לרשימת הליכוד בכנסת ומונה לתפקיד סגן יו"ר הכנסת ויו"ר ועדת הכלכלה.  בשנת 2013 לקראת הבחירות לכנסת ה-19, נבחר למקום ה-32 ברשימה המאוחדת של הליכוד עם ישראל ביתנו של איווט ליברמן אך לא נכנס לכנסת ובחר להתמודד לראשות עירית רמת גן והפסיד לראש העיר הקודם, ישראל זינגר והפך ליו"ר האופוזיציה ובהמשך התפטר מתםקידו כחבר מועצה על מנת להיכנס לכנסת במקומו של רובי ריבלין שנבחר לנשיא וגם משם פרש היישר לתפקיד שגריר ישראל ל-OECD ולאונסק"ו, ולאחר מספר שנים בהם הוא ומשפחתו ישבו בפריז חזר לארץ להתמודדות נוספת על ראשות עיריית רמת גן אך הפעם ניצח את ישראל זינגר ונבחר לראות עיריית רמת גן.כרמל שאמה נודע כראש עיר פעיל שלא חושש להתעמת עם גורמים במועצת העיר ומחוצה לה.

אחד הקוריוזים המעניינים הנוגעים לשאמה הכהן הינו שם המשפחה. הוא נולד בשכונת רמת השקמה ברמת גן כבן למשפחה בת שבעה ילדים ממוצא עיראקי מצד אחד וסורי טורקי מצד שני אך נחשב ע"י רבים בטעות כמי שמשתייך למגזר הדרוזי מה שגרם לו להוסיף את שם המשפחה הכהן המזוהה עם משפחות הכהנים היהודיות לשמו וכיום הוא כרמל שאמה הכהן.

כרמל שאמה הכהן
כרמל שאמה הכהן. צילום: אילן ספירא.