סדרת הדרמה הישראלית "ריקוד האש" היא סדרה טלוויזיונית חדשה מסוגה דרמה. הסדרה עלתה לשידור באפריל 2022 ומתאימה לצופים מעל גיל 14. "ריקוד האש" נכתבה על ידי היוצרת רמה בורשטין שגם ביימה את הסדרה.

רמה בורשטין היא תסריטאית, סופרת ובימאית ישראלית המשתייכת למגזר החרדי, היא נולדה בארצות הברית ועלתה עם הוריה לישראל בהיותה תינוקת בת שנה. רמה בורשטין התפרסמה בעקבות הסרט שהיא הפיקה וביימה בשנת 2012 שנקרא "למלא את החלל". הסרט זיכה אותה בחמישה פרסי אופיר ובפרסים נוספים.

עלילת הסדרה

הסדרה הישראלית החדשה קוצרת שבחים וביקורות חיוביות. העלילה מתרחשת בקהילה חרדית – חסידית הממוקמת בטבריה, ובמהלכה עוקבים אחרי עלילותיה של העלמה פייגי (מיה עברין), נערה בת 18 שאביה נפטר לפני זמן רב ואימה סובלת מהפרעות נפשיות. פייגי בעצמה סובלת מבעיה נפשית ומנטיות אובדניות, היא מנותקת במעט מהסביבה, וכבר כילדה קטנה היא בחרה לשים חיץ בינה לבין העולם סביבה.

פייגי חיה כילדה רואה ואינה נראית, ובבגרותה היא לא ממהרת למצוא זיווג ולהתחתן, בניגוד לחברותיה בקהילה החרדית. העלילה מתארת כיצד פייגי מתאהבת בנתן (יהודה לוי) – בנו הבכור של אדמו"ר הקהילה החרדית בטבריה. עם זאת, נתן נשוי ואב לבן, לכן פייגי אינה יכולה להשיג אותו. פייגי מנסה להתאבד בביתו של הרב ונתן מצליח להצילה אותה. בעקבות ניסיון ההתאבדות שלה, נתן מחליט להעסיק אותה בבית מלאכה המיועד לנשים לא בריאות בנפשן. נתן, בנו של האדמו"ר מתגלה במהלך הסדרה כרב של נשים בעברו, אך הוא החליט להפסיק בעיסוק זה בגלל התדמית של הפעילות בחוץ. למרות התדמית הבעייתית הוא בוחר לסייע לנשים הזקוקות לעזרה אך בחירתו גורמת לתסיסה של ממש בקרב חברי הקהילה החרדית.

קאסט שחקנים מרשים

בסדרת הטלוויזיה הישראלית החדשה "ריקוד האש" משתתפים שחקנים מוכרים ופופולריים לצד שחקנים חדשים שאינם מוכרים. את תפקידו של נתן, בנו של האדמו"ר, מגלם השחקן יהודה לוי, השחקן המוערך זכה לפרס השחקן הטוב ביותר בפסטיבל סירייס מאניה, עבור משחקו בסדרה.

לצד יהודה לוי ניתן למצוא שחקנים רבים נוספים ובהם מיה עברין המגלמת את פייגי (תפקיד המשחק הראשון שלה), נועם פרוסט, נועה קולר, נעמי לבוב, עידו ברטל, יעל וקשטיין, עירית שלג, סיוון מסט ועוד.

אגב, כדאי לדעת כי במהלך צילומי הסדרה יהודה לוי היה עדיין נשוי לדוגמנית שלומית מלכה. חברתה של הדוגמנית הידועה, נועם פרוסט, ששיחקה לצידו של יהודה לוי, היא מוכרת לרבים כטופ מודל ישראלית, ובמהלך צילומי "ריקוד האש" היא הפגינה יכולות משחק מרשימות, למרות שזו הסדרה הראשונה בהשתתפותה.

יהודה לוי גילה בראיונות שנערכו לאחר הצילומים כי הוא נדרש לגדל פאות וזקן כדי לגלם את דמותו של רב הנשים בקהילה החרדית.

סדרה מרתקת וממגנטת

הסדרה הישראלית המצליחה מתחילה באירוע מפתח המתקיים בעתיד, וממנו העלילה חוזרת אחורה ומתארת מה הוביל לרגע המכונן בסדרה. במהלך הסדרה יש לא מעט סצנות מותחות ומרגשות, עם רגעים דרמטיים.

כדאי לדעת כי צילומי הסדרה "ריקוד האש" החלו בסוף שנת 2020, וחלק מהצילומים נעשו בטבריה. הסדרה מכניסה את הצופים ליופיו של האזור ולאווירת הקדושה המאפיינת את העיר החשובה בתולדות עם ישראל. הסדרה משקפת פנים לא מוכרות של הקהילה החרדית, היא מעניקה מבט מעט שונה על המגזר החרדי, בדגש על הקהילה החסידית, וכעת תוכלו לצפות בה בצפייה ישירה וליהנות מבינג' מקורי עם עלילה ממגנטת שתגרום לכם להידבק אל מסך הטלוויזיה.

צילום: PIXABAY