כאן לוח השידורים- מכאן 33 מציגים:

האלימות בחברה הערבית, העסקים הקטנים, המהפכה הדיגיטלית, הגשמת חלומות לילדים חולים :

אלה כמה מהנושאים שיטופלו בקרוב במסגרת תוכניות וסדרות חדשות.

 

כאן 33: לוח שידורים חדש
קרדיט: יחצ כאן

כאן לוח השידורים : מכאן 33

בסתיו הקרוב: ערוץ הטלוויזיה הציבורי ממלכתי בישראל בשפה הערבית של חטיבת המדיה בערבית בתאגיד השידור הישראלי .

במסגרת כאן לוח השידורים מכאן החדש ישודרו :

תוכניות אקטואליה, סדרות דוקו-ריאליטי, סדרות לילדים, תוכניות תחקירים, תוכניות בידור ואירוח ועוד.

התוכניות יעסקו במגוון של נושאים הנוגעים לאוכלוסייה הערבית בישראל, בהם:

הגשמת חלומות לילדים, האלימות בחברה הערבית, העסקים הקטנים בחברה הערבית, המהפכה הדיגיטלית, תאונות בענף הבנייה, הסבה מקצועית ונושאים רבים אחרים.

"להציל את חיות הבר" – בערבית

השבוע יחל שידור התוכנית "להציל את חיות הבר" בגרסה חדשה בשפה הערבית במכאן 33.

שתי העונות הראשונות של הסדרה, ששודרה בחינוכית 23, הוקלטו מחדש בליווי כתוביות ודיבוב בערבית.

היא תשודר גם בבחריין ובאיחוד האמירויות. הסדרה התיעודית "להציל את חיות הבר" עוקבת אחר הנעשה בבית החולים לחיות בר. כל פרק מלווה את האנשים העוסקים בהצלת חיות הבר המרתקות בישראל ובהשבתן בחזרה לטבע.

"להגשים את החלום"

סדרת דוקו-ריאליטי מרגשת של היוצר והבמאי עדי עדואן, המבקשת להגשים את חלומותיהם של 12 ילדים חולים ובעלי מוגבלויות כנגד כל האתגרים והקשיים שלהם ושל משפחותיהם.

בין היתר יובאו בתוכניות סיפורה של ראזן אחמד מיפיע, ילדה בת 11 המתמודדת עם תסמונת דלדול עצם נדירה ומבקשת להתגבר על קשייה ולהביא את כישרון המשחק שלה לציבור. לשם כך, נרתם השחקן לוטוף נויסר ויחד – הם העלו מחזה משותף; וכן סיפורו של עזאם פאדול מפקיעין, ילד בן 10 המתמודד עם סוכרת נעורים ועושה כל שביכולתו לחיות חיים שוקקים ופעילים. חלומו הגדול הוא להיות טייס. לעזרתו נרתם בית הספר לטיסה iFly . עזאם זכה להיות נווט בטיסה בשמי גוש דן.

"להגשים את החלום" תשודר בערוץ מכאן 33, מ-19 בספטמבר, בכל מוצאי שבת ב-20:00.

"סליחה על השאלה"

התוכנית מעלה לסדר היום נושאים בוערים בחברה הערבית בישראל ומאירה בעיניים ביקורתיות ואנושיות מצבי טאבו חברתי שאיתם היא מתמודדת. באמצעות גיבוריה מצליחה הסדרה לגעת בפחדים ובבושה השוררים בחברה בנושאים שנויים במחלוקת ולפרק אותם.

בין היתר תעסוק הסדרה בעונה הזאת באלימות בחברה הערבית דרך עיניהן של בני משפחות שאיבדו את יקיריהן, בדיכאון אחרי לידה בקרב נשים ערביות, בזוגות שבהם אחד מבני הזוג הוא תושב השטחים וחסר מעמד בארץ, באימוץ, בילדים בעלי צרכים מיוחדים ובעניינים נוספים.

"סליחה על השאלה" תשודר בערוץ מכאן 33, מ-17 בספטמבר, בכל יום חמישי ב-20:00.

"מקום לספק"

תוכנית התחקירים המתמקדת בסוגיות חשובות ומרכזיות בחברה הערבית חוזרת בפרקים חדשים.

בין היתר, התוכנית תעסוק הפעם בעסקים קטנים, על מלחמת ההישרדות היום-יומית של העסקים הקטנים בחברה הערבית; בהחלטה 922, על ההחלטה שנועדה לצמצם את הפערים הכלכליים והחברתיים בחברה הערבית בהשקעה של מיליארדי שקלים; בבריונות ברשת, על המציאות ההפכפכה של ילדינו במרחב המקוון; בח'אווה, על שיטת הח'אווה המפוקפקת (פרוטקשן) המאיימת לא רק על בעלי עסקים אלא גם על ראשי רשויות: כנופיות עבריינים הדורשות דמי חסות – וסירוב אינו בא בחשבון ובנושאים נוספים.

 "מקום לספק" תשודר בערוץ מכאן 33, מ-18 בספטמבר, בכל יום שישי ב-19:30.

"אבן, נייר ומספריים"

עוביידה זייד, שחקן תיאטרון, שחקן קולנוע ומגיש טלוויזיה יוצא אל השטח בתוכנית חדשה. זייד יתארח בכל פרק בשכונה אחרת, ויפגוש אחד מתושביה. אורחי התוכנית הם אנשים בעלי השפעה ודעה מכלל תחומי החיים בחברה הערבית, בהם סלאם קודסי, לינדה סלים, סעיד סלאמה, ואטפה כנעאן ואחרים.

ילדותם של כל משתתפי הסדרה עברה עליהם לפני תחילת המהפכה הדיגיטלית, וכך הם נהגו לשחק משחקים בשכונה, הרחק מהמסכים החכמים.

זייד ישחק עם כל אחד מהמשתפים בשכונתו, ומתוך כך הם ישוחחו על דרך החיים שלהם ועל מסרים חשובים שלמדו, כגון איך תרמו המשחקים טרם המהפכה הדיגיטלית לעיצוב אישיותם, רצונם להעביר את החוויה לדור הבא הצמוד למסכי הטלוויזיה ולטלפונים החכמים ואינו יודע מה הוא מחמיץ ועוד.

 "אבן, נייר ומספריים" תשודר בערוץ מכאן 33, מ-18 בספטמבר, בכל יום שישי ב-20:00.

"בלעדיות"

 סדרת תחקירים חברתית בהנחייתן של העיתונאיות הצעירות והדעתניות אמל גאוי והדיל אגבארייה. בכל תוכנית יצאו המגישות לחקור נושאים, תופעות ומקרים בוערים וחשובים בחברה הערבית, וידונו באולפן במסקנות העולות מממצאי התחקירים שלהן.

בין היתר תעסוק התוכנית בתאונות בענף הבנייה ובהסבה מקצועית, אלימות נגד נשים ולחץ חברתי המעודד חתונות, הטרדות מיניות, חינוך מיני ונשים בכדורגל.

 "בלעדיות" תשודר גם בלוח השידורים של מכאן ,  בערוץ מכאן 33, מ-19 בספטמבר, בכל מוצאי שבת ב-19:30.