יער שבתאי בתו של מפכ"ל המשטרה הנכנס. קובי שבתאי המשמשת כשוטרת וכוכבת אינסטגרם כנראה התרגשה מאוד מטקס מינויו של אביה למפכ"ל והסתפקה בברכה שציטטה מנאומו של השר אמיר אוחנה בסטורי שלה:"ברוך אתה ה' אלוהינו מלך העולם, שהחיינו וקיימנו והגיענו לזמן הזה!".

יער שבתאי מתרגשת

יער שבתאי היא שוטרת וכוכבת רשת עם 18000 עוקבים שמתחזקת עמוד אינסטגרם מושקע. בעמוד שלה היא מיטיבה לכתוב ברכות ארוכות לאהוביה. אבל הטקס שבו הושבע אביה למפקד החדש של משטרת ישראל. הותיר גם אותה חסרת מילים. שבתאי הסתפקה בציטוט הברכה. של השר אוחנה :"ברוך אתה ה' אלוהינו מלך העולם, שהחיינו וקיימנו והגיענו לזמן הזה".

מוקדם יותר מונה ראביה לתפקיד מפכ"ל המשטרה ה-20 של משטרת ישראל. בטקס מצומצם שהתקיים  במשרד לביטחון הפנים. במעמד שר הבט"פ ובני משפחתו של המפכ"ל הנכנס. הוענקו לו דרגות רב-ניצב.

בכך מונה רנ"צ יעקב שבתאי. באופן רשמי לתפקיד המפקח הכללי של המשטרה. ויעמוד בראש המשטרה במהלך השנים הקרובות.

אודות משפחת שבתאי

יער  היא אחת משלושת בנותיו של שבתאי בן ה56. המפכ"ל הנכנס  נולד באשקלון ומתגורר כיום בכרכור. הוא בן למשפחה שעלתה לישראל בשנות ה-50 מעיראק. השירות הביטחוני זורם בדם המשפחתי. וגם את אמא של יער הכיר המפכ"ל בתפקידו כמפקד בסיס הפעלה במשמר האזרחי לפני 38 שנים.  שבתאי התגייס לצנחנים, שירת בגדוד 202 של חטיבת הצנחנים והשתחרר כמ”פ בסיום שירותו ב-1987. בראשית שנות ה-90 התגייס לימ”מ ובשנת 1992 היה למפקד יחידת המסתערבים ברצועת עזה וממקימי היחידה. כמפקד ימ"ס עזה, במהלך התפרעויות באזור מחסום ארז ביולי 1994, נפצע מירי בעת שניסה לחלץ אזרח שנקלע לאזור. לאחר טיפול רפואי שב לפעילות ועל תפקודו באירוע עוטר בעיטור המופת של משטרת ישראל.

בשנת 2002 מונה לקצין אג"מ מג"ב צפון. וכשנה לאחר מכן ניהל מרדף אחר חוליית מחבלים שחדרה ליישוב גדיש ורצחה את סייר הביטחון של מועצה אזורית גלבוע. במהלך הלחימה נפצע מירי ועל תפקודו באירוע עוטר בעיטור האומץ.

בתחילת 2016 קודם לדרגת ניצב ומונה לתפקיד מפקד משמר הגבול, תפקיד שבו כיהן כ-5 שנים עד בחירתו ומינויו לתפקיד מפכ"ל המשטרה.

שבתאי
יעקב שבתאי בטקס עם רעייתו והשר אוחנה. צילום דוברות המשטרה