יואל רזבוזוב  שר התיירות, אלוף פיקוד צפון, חתן פרס ישראל:  יהודה הראל, נדיה כהן – אלמנתו של אלי כהן, ראשי  מועצות רמת הגולן וצפון הארץ התמנגלו וקבעו מזוזה במלון "פרא" החדש 

 

שר התיירות יואל רזבוזוב חוגג בצפון

הארוע כלל קוקטייל חגיגי, קביעת מזוז, גזירת סרט  וסיור שערך היזם  ליאו גלסר. יחד עם בעלי המלון  ישי מלכה. לאחר קביעת המזוזה הפתיעו המארחים את האורחים בחגיגה מקומית. 

שר התיירות, יואל רזבוזוב ,פתח את האירוע ואמר: “אני מתרגש ושמח לחנוך את מלון פרא בצומת בית המכס. עליו עמלו במשך שנים. מדובר במקום עם אמירה חזקה ועומק.שהוקם עם המון מחשבה והשקעה".

לדבריו: "אני רק חודש בתפקיד. אך גיליתי שאנשי התיירות בישראל הם ציוניים. אנחנו נמשיך לטפח את הגליל והגולן. ונשקיע בתיירות הפנים. מלון פרא הוא מפעל חשוב ומבטיח להמשיך ולפתח לטווח הארוך." 

אמיר הלוי מנכל משרד התיירות אמר: "ליזם, ליאו גלסר, היה חזון לפני כ 19 שנה. במקום בו אנו עומדים  11 חיילים נהרגו אז,  בשטח סורי. והיום הצלחנו להקים עליו  מלון  שהולך להיות מרכז תיירותי בגולן ובצפון".  עוד מוסיף הלוי: "אנו מבינים שכיום חסרים בישראל  חדרי מלון. ולכן מלון פרא נמצא במסלול מתקדם להגדלה של עוד 60 חדרים״.

ליאו גלסר היזם עדכן את האורחים ואמר:"מבחנתי זהו  ארוע היסטורי.החלטנו להפוך את מתחם בית המכס שהיה נטוש ועזוב במשך עשרות שנים. למלון ברמה בינלאומית שבו השקענו את מיטב המוחות. ונעזרנו באנשי המקצוע הטובים בעולם על מנת להקים בשטח זה של 8 דונם את הריזורט היפה ביותר בישראל".  

הגיעו להתמנגל ולקבוע את המזוזה: שר התיירות יואל רוזבוזוב, אמיר הלוי מנכל משרד התיירות, חתן פרס ישראל יהודה הראל, האלוף אמיר ברעם מפקד פיקוד צפון, חיים רוקח ראש מועצה אזורית רמת הגולן, אלי מלכה איש העסקים וראש המועצה האזורית רמת הגולן לשעבר, סמי בר לב ראש מועצת קצרין, איש העסקים  דוד גולברי מבעלי גולברי, נדיה כהן אלמנתו של אלי כהן, איש העסקים גדי אליאס, אסף קדם בעלי יקב אסף,  דימי אפרצב – ראש מועצה מקומית קצרין, באסם דאבח – מבעלי קבוצת דאבח ועוד.

מי אתה יואל רזבוזוב

שר התיירות בן ה41 כהן בעבר כיו"ר ועדת העלייה, הקליטה והתפוצות, חבר מועצת עיריית נתניה והוא ג'ודוקא שהיה אלוף ישראל במקצועו.הוא נולד ב1980 ברוסיה ואביו היה איש ספורט. רזבוזוב עלה לארץ ב1991. רזבזוב זכה בשתי מדליות כסף באליפויות אירופה וייצג את ישראל באולימפיאדת אתונה 2004. הוא היה אלוף ישראל כבר בגיל 16.

את דרכו בפוליטיקה החל כחבר מועצה בנתניה ברשימה של מרים פיירברג הוא נבחר לכנסת מטעם יש עתיד ונכנס בממשלה החדשה לתפקיד שר התיירות. חוץ מזה הוא נחשב לשר הכי חתיך בממשלה.

 

יואל רוזבוזוב
מימין השר יואל רוזבוזוב ונדיה כהן צילום אביהו שפירא