יהודה ברקאן נכנע למחלת הקורונה. השחקן הבמאי והיוצר שנודע בזכות הסרט "אבא גנוב" וסרטי המתיחות חלה בקורונה ואושפז בבית החולים הדסה עד לפטירתו. עולם הבידור בישראל מבכה את מותו.

יהודה ברקאן כבר לא איתנו.

בית החולים הדסה פרסם הערב את ההודעה הבאה:"אנו מודיעים בצער על פטירתו של  השחקן והבמאי יהודה ברקן.ברקן פונה להדסה עין כרם לפני כארבעה שבועות. לאחר שחלה בקורונה וחלה התדרדרות במצבו. עם הגעתו טופל ביחידה לטיפול נמרץ עקב התדרדרות נשימתית. ולאחר מספר ימים הונשם והורדם.
צוות היחידה לטיפול נמרץ בהדסה עין כרם טיפל יום ולילה בברקן במסירות רבה, תוך שהוא מנסה מספר אפשרויות טיפול על מנת לאוששו.
אתמול בערב נפטר ברקן, משפחתו הספיקה להגיע ולהפרד ממנו והודתה בחום לצוות הרפואי שטיפל בו בשבועות האחרונים. אנו משתתפים בצערם העמוק".

ברקאן לשעבר ברקוביץ  היה שחקן, ובמאי קולנוע שפרץ בתוכניות וסרטי המתיחות שכתב וביים. והיה מזוהה עם סרטי הבורקס "צ'רלי וחצי" ו"חגיגה בסנוקר". ברקאן אף זכה בפרס מפעל חיים מהאקדמיה לקולנוע הישראלי. בארקן הינו יליד 1945. הוא היה נשוי שלוש פעמים וחזר בתשובה בשנים האחרונות. הוא הותיר אחריו שלושה ילדים: דנה ברקן, רועי ברקן ועידו ברקן.

שר התרבות והספורט חילי טרופר ספד לברקאן:"עם צאת השבת נודע לי על מותו של השחקן, הבמאי והיוצר יהודה בארקן. יהודה היה מהשחקנים הגדולים והמוכשרים שידעה ישראל. הדמויות אותן גילם והסרטים אותם ביים וכתב יישארו לנצח שזורים בתרבות הקולנוע הישראלית. בכישרון רב הצליח בארקן להכניס רגעי הומור ושמחה לכל בית ישראלי במהלך שנים ארוכות. תנחומיי הכנים לרעייתו, ילדיו ומשפחתו, יהי זכרו ברוך."

שרת התחבורה והבטיחות בדרכים, ח״כ תא״ל (מיל׳) מירי רגב כתבה בדף הפייסבוק:יהודה בארקן ז״ל.המילים לא תוכלנה להביע את העצב העמוק, שאני חשה יחד עם רבים מהעם בישראל. יהודה, זוכה פרס מפעל חיים מטעם האקדמיה לקולנוע, היה וישאר אחד מכוכבי הקולנוע והטלוויזיה המוכשרים ביותר שלנו, סמל למדורת השבט, לחגיגות של קולנוע ישראלי, שתסריטיהן זכורים לכל כך הרבה בעל פה.יהודה היה "אבא גנוב" לא רק לבנות ובני משפחתו הקרובה. הוא במידה רבה מאוד היה גם מעין אבי הקומדיה וההומור הישראלי, שהיווה השראה לאנשי הקולנוע לדורותיהם ולקהל הישראלי, שנהר לצפות בסרטיו.יהודה יחסר לנו בחיוכו שובה הלב, בכישרונו וביכולתו האדירה לדבר אל העם, לחבר אותו ולגרום לו הנאה.מחלת הקורונה, לצערנו, לקחה את יהודה מעמנו, אך הדמויות שגילם, ישארו עמנו לעד".

הראיון האחרון:"בשבילי אדם דתי זה אדם שבא  ולוקח את הפסוק של "ואהבת לרעך כמוך" ומיישם אותו הלכה למעשה".

יהודה בארקן השתתף זמן קצר לפני שחלה בקורונה בתוכנית "פגישה עם רוני קובן". הערב, עם הידיעה על מותו. ישודר הראיון האחרון איתו ב-כאן 11 בשעה 21:30.כשבוע לפני שאושפז, הגיע יהודה בארקן לצילומים לתוכנית "פגישה עם רוני קובן", למה שהפך לריאיון האחרון שנתן בחייו. התוכנית הייתה אמורה להיות משודרת במסגרת העונה החדשה של "פגישה" שתעלה בעוד כשלושה שבועות, ושידורה הוקדם בשל מותו מקורונה.בארקן סיפר על האהבה הגדולה שלו לקולנוע והסרטים המצליחים שעשה, על הכישלון הכלכלי הגדול והקשיים שבאו אחריו, על החזרה בתשובה שסיפקה לו מסגרת, משמעות ופרופורציות, וגם על התקופה שבה עדיין היה יהודה יחזקאל ברקוביץ', בן לעולים חדשים, בנתניה.בתחילת הריאיון שואל אותו קובן: "יש מצב שקצת עבדת עלינו ומתחת לכיפה אתה אותו שובב שהיית?" "יש מצב", עונה בארקן וצוחק.בהתייחסו לקורונה אמר בארקן "בשבילי אדם דתי הוא לא אדם שבא ומתפלל ומקיים את כל המצוות שרשומות בספר ההלכות, ממש לא. בשבילי אדם דתי זה אדם שבא  ולוקח את הפסוק של "ואהבת לרעך כמוך" ומיישם אותו הלכה למעשה".התוכנית תשודר הערב, מיד לאחר חדשות השבת ב 21:30 בכאן 11.

יהודה ברקאן
רוני קובן ויהודה בארקן ז"ל. קרדיט צילום: רז דדי