טל פרידמן הקומיקאי מככב בתפקיד הראשי בסדרה חדשה בה ממש כמו בחיים הוא אב לילדה עם צרכים מיוחדים. את בתו תשחק  ג’וי ריגר והסדרה עולה בכאן 11.

טל פרידמן מביא את החיים אל המסך, פרידמן הוא אב לילדה עם צרכים מיוחדים וזו כנראה שהבדרן המוכשר נכנס בכזו טבעיות אל התפקיד בסדרה הקומית שעולה בכאן – תאגיד השידור הישראלי. הסדרה נכתבה בהשראת סיפור משפחתו של השחקן טל פרידמן. לבתו המאומצת של פרידמן. אותה מגלמת בסדרה ג’וי ריגר, אבחנו אוטיזם עם פיגור קל.

טל פרידמן
אבא משתדל. טל פרידמן וג’וי ריגר. תמונה: דוברות כאן 11

יוסי וייס (טל פרידמן), בן 50, מוצא עצמו מפוטר מעבודתו כמדריך טיולים בחו”ל. לאחר שנים שרוב הזמן לא היה בבית.  בעל כורחו, הוא נאלץ להתרגל לחיי המשפחה ולהתמודד עם שלושת ילדיו.

רבקה מיכאלי בתפקיד הסבתא

בנו הבכור יוחאי (אלון ליאור). בן 22 , משוחרר טרי מצה”ל ובטלן מדופלם שמבלה יחד עם חבריו במרתף של הבית. בנו גלעד (מיכאל גבעתי), בן 16, נער בעל נטיות לעבריינות. ובתו דנה (ג’וי ריגר), בת 18, בעלת הצרכים המיוחדים. ההתמודדות עם בתו היא המורכבת ביותר.

אל הקלחת המשפחתית הזאת מצטרפות יעל (מיכל ברנשטיין). אשתו הרופאה שמנצלת את שובו הביתה כדי להתחיל סוף סוף את הקריירה שלה הרחק מהבית. וחנה (רבקה מיכאלי), אימו של יוסי, סבתא המרוכזת בעצמה ולא ממש ששה לעזור לו.

סדרה שנכתבה מחוייה אישית

טל פרידמן כתב יחד עם רן דברת סדרה המבוססת על חוויה אישית ואותנטית. הסדרה מאפשרת מבט ייחודי על משפחה המתמודדת עם קשיים בגידול מתבגרת מיוחדת. זאת לצד קשיים בהתמודדות עם העולם שבחוץ, אך גם מתעקשת לשמור על חדוות החיים וחוש ההומור.

בסדרה מככבים: טל פרידמן, ג’וי ריגר, מיכל ברנשטיין, רבקה מיכאלי, ליה קניג, לירית בלבן, ירון ברובינסקי, קובי פרג’, הנרי דוד, מיכאל גבעתי, ירון ברלד ואמנון וולף.

ג’וי ריגר היא שחקנית ישראלית. זוכת פרס האקדמיה לטלוויזיה ל”שחקנית הילדים והנוער הטובה ביותר”. ריגר מגדדירה את עצמה כביסקסואלית היא ניהלה זוגיות ארוכה עם השחקנית מורן רוזנבלט ממנה נפרדה לפני כשנתיים ובשנה האחרונה היא חובקת שחקנית אחרת בשם כרמל בין. לצד הסדרות וקריירה גם בתיאטרון היא גם כוכבת בלא מעט סרטים ישראליים ועם חיבור מיוחד למבאי אבי נשר שהסרט האחרון שלהם יחד הוא “סיפור אחר” שם כיכבה בתפקיד הראשי ובאותה השנה תפקיד ראשי נוסף בסרט   “אין בתולות בקריות” זיכה אותה בפרס השחקנית הטובה ביותר בסרט זר.

אבא משתדל. טל פרידמן והמשפחה

 

View this post on Instagram

 

אבא משתדל 27.10 פה בכאן @talfriedman1 @alon_lior @michaelgivati

A post shared by joy rieger (@riegerjoy) on