בעקבות משבר הקורונה נסגרו מלונות, מסעדות, בתי קפה ומאות בתי עסק אחרים, שהיוו מקור מזון כמעט בלעדי של חתולי הרחוב הרעבים. איל שני, מיכל אמדורסקי, ניב מג'ר, ניקול רזניקוב ומירי חנוך הצטרפו לקמפיין למען האכלת חתולי הרחוב. 

במקביל, עשרות אלפי ישראלים נמצאים בבידוד ביתי וביניהם גם מאות מאכילי חתולים קהילתיים, שבימים כתיקונם דואגים למזון עבור החברים הפרוותיים, אך כעת נמנעת מהם האפשרות לצאת מהבתים ולהאכיל את החתולים. התוצאה: אלפי חתולים רעבים. יוזמה מרגשת חדשה מנסה לשנות את המצב.

חתולי הרחוב אמנם לא יכולים להידבק בקורונה, אבל הנגיף המסתורי ששיתק את העולם בהחלט הצליח לפגוע בהם. כעת קיימת סכנה ממשית שרבים מהם ימותו ברעב לאחר שאיבדו את מקורות התזונה שלהם עם סגירתם של אלפי עסקים וכניסתם לבידוד של רבים ממאכילי החתולים. גם ההנחיות שמפרסם משרד הבריאות והקריאה להישאר בבתים, לא מוסיפה לסיכויי ההישרדות של חתולי הרחוב הרעבים.

איל שני מאכיל חתולים צילום יחצ

"בשבועות האחרונים עלתה משמעותית כמות הדיווחים על חתולי רחוב שנותרו רעבים מאז התפרצות הנגיף" מספר ד"ר אבי פצ'ו וטרינר ובעל בית חולים וטרינרי ברמת גן. "הסכנה היא מוחשית. הקיץ מעבר לפינה, הימים הופכים חמים ובלי קערות מים ומזון המוני חתולים לא ישרדו, על אחת כמה וכמה אם  המשבר הזה ימשך עוד מספר חודשים כפי שמעריכים המומחים. זו הזדמנות לקרוא לכל מי שיכול לתמוך בכל דרך אפשרית, החל מהאכלת החתולים ועד תרומות לאנשים או לגופים המתאימים. רק ככה נציל חיים".

חתולי הרחוב נשארו רעבים

יוזמה חברתית חדשה שיצאה אל הפועל בימים האחרונים, מנסה לצמצמם את התופעה העצובה הזאת, עם משלוחים מיוחדים של מזון עבור אותם חתולים שנותרו רעבים. כחלק מהמהלך הייחודי, התבקשו הגולשים ברשתות החברתיות לשתף מיקומים של קהילות חתולים שנפגעו מהמשבר ונשארו ללא מקור מזון. בכדי להגיע לאותן נקודות, נשלחה לשטח ניידת האכלת חתולים מיוחדת שקיבלה את המידע ודאגה להשאיר מזון לחתולי הרחוב הרעבים. במקביל, קוראים היוזמים לאזרחים לפקוח עיניים, לגלות רגישות ולהאכיל את חתולי הרחוב, כמובן, בהתאם להנחיות היציאה מהבית ובהתאם והמגבלות.

מי שעומדים מאחורי המהלך הזה הם קבוצת מילטין, מיבואניות המזון וציוד לחיות מחמד הגדולות בישראל ומי שמשווקת בין היתר את "וויסקאס" מותג תזונת החתולים הפופולרי בעולם, ואת תזונת הסופר פרימיום מונג' לכלבים ולחתולים, בשיתוף עם סוכנות הדיגיטל LDRS Group. "יש לציין כי קבוצת מילטין נרתמת לאורך כל השנה, גם בימים "רגילים" לתמיכה בעמותות ופרטיים הפועלים למען האכלה, אימוץ והצלת בעלי חיים "

ניב מג'ר צילום יחצ

"בתור חברה שחרתה על דגלה אהבה ענקית ועזרה לידידנו בעלי החיים, כאשר התוודענו למצוקתם הגדולה של חתולי הקהילה שנשארו ללא מזון בעקבות התפשטות נגיף הקורונה, לא יכולנו להישאר אדישים ולהביט מהצד" מסביר רמי מילטין, הבעלים ומנכ"ל קבוצת מילטין. "לשמחתנו, החברים בלידרס התגייסו מיד למשימה, וביחד קבענו מטרה: להגיע לכמה שיותר חתולים רעבים בעצמנו, ולקרוא לציבור אוהבי החתולים להתגייס לעזרה. כולי תקווה שהמהלך המיוחד הזה יסייע לחתולים היקרים ולו במעט".

מיכל אמדורסקי מאכילה חתולי רחוב צילום דג הזהב

בימים הקרובים תעלה לרשת סדרת סרטונים המתעדים את פעילות הניידת והאכלת החתולים, בהם ישולב המסר: "גם בהסגר ובהתאם להנחיות דואגים להאכיל את חתולי הרחוב". התקווה הגדולה היא שאוהבי בעלי חיים, חברות מסחריות או אנשים פרטיים, שלא נוהגים להאכיל חתולים בשגרה, ירימו את הכפפה וידאגו למזון ומים עבור החתולים בסביבתם, זאת בנוסף לסיוע וגיבוי למאכילי חתולים מבודדים שלא יכולים לצאת מהבית.

רמי מילטין צילום יחצ