הטרנד של חזרה בתשובה כובש את עולם הסלבס בשנים האחרונות. מאביב אלוש ועד נרקיס. תכירו את חמשת המפורסמים שחזרו בתשובה. – TOP 5. 

המפורסמים שחזרו בתשובה ועדיין שולטים בברנז'ה

1.אביב אלוש

אברהם אביב אלוש כבר בן 39 והוא נחשב לאחד הדמויות המפתיעות בקהילת החוזרים בתשובה. אלוש נשוי לעו"ד נופר קורן ואב לארבעה. בשנה האחרונה הודיע כי הוא מתחזק ומתחיל לשמור על טהרת המשפחה. אלוש גדל בקרית ביאליק ושירת כלוחם בגולני.  אלוש הוא הראשון מבין המפורסמים שתפס לנו את העין בחישוב מסלול מחדש ואולי גם הכוכב הגדול מכולם.

אביב אלוש בשעת נעילה
אביב-אלוש.צילום: ורד אדרי

אלוש פרץ לחיינו והתפרסם בעקבות הצגות וסדרות שהשתתף בהם. הראשונה הייתה "עד מדינה" בשנת 2004. בשנה האחרונה כיכב אלוש בסדרה "פגע וברח" של נטפליקס. ואתשקד כיכב גם בסדרה המדוברת "שעת נעילה" על מלחמת יום הכיפורים. בשנת 2011 נישא לבחירת ליבו עורכת הדין נופר קורן. השניים התגוררו בת"א וכיום הם הורים לארבעה. במהלך 2020 אלוש החליט לעזוב את ת"א ולגור בחוות בודדים ליד הר מירון לתקופה של מספר חודשים כדי להתחבר לעצמו ולבונה עולם. בשנים האחרונות אלוש הצהיר לא פעם כי מתרחש שינוי בחייו ולאט לאט הוא חוזר בתשובה ומתקרב לדת וכמו כן שומר על טהרת המשפחה. דף האינסטגרם של אלוש מעיד על השינוי בחייו וכולל דברי תורה על פרשת השבוע.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by A V R A H A M Aviv Alush (@avivalush)

2. נתן גושן הזמר הרוחני.

מפורסם נוסף שבשנים האחרונות מבצע תהליך של חזרה בתשובה הוא נתן גושן. נתן גושן בן 35. לוד היא עיר הולדתו.רבים לא יודעים שנתן גושן נולד בשם מתן גושן. בגיל 15 גושן ביצע חישוב מסלול מחדש והתחיל לנדוד ממקום למקום עד שמצא את עצמו תקופה במאה שערים בירושלים. כאשר שהה במאה שערים התקרב לזרם הברסלב.

באותה תקופה אביו נפטר ובהמלצת הרב קנייבסקי שינה גושן את שמו הפרטי לנתן. גושן התפרסם לראשונה בשנת 2010, כאשר כתב שירים לאלבומה של רוני דלומי ובהמשך הוא הפך לזמר בזכות עצמו.כיום גושן מתגורר בירושלים עם אשתו לירון גושן. גושן התקרב ליהדות, ובשנת 2016 אמר כי הוא מקפיד על אוכל כשר. התקרבותו לדת אף הובילה בעבר לפרידה מתוקשרת מארוסתו אשר התקשתה להתמודד עם השינוי.

גושן עם חברו לעולם הדתי הזמר ישי ריבו.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by N A T H A N G O S H E N (@nathangoshen)

יובל דיין. מתחברת.

עוד מפורסמת אהובה בתעשייה עשתה חישוב מחדש וחזרה בתשובה. המדובר ביובל דיין הזמרת האהובה. דיין ילידת 1994, כיום בת 27, נולדה באשדוד ופרצה לחיינו בשנת 2012 כאשר השתתפה בעונה הראשונה של התכנית המוזיקלית the voice.

בדצמבר 2013 התגייסה לצה"ל ללהקת חיל החינוך והנוער. בשנת 2016, החלה דיין בתהליך חזרה בתשובה ושמירת שבת. בראיונות סיפרה שגם לפני שהחלה בתהליך חזרה בתשובה הייתה הולכת לבקר מידי יום שישי בבית כנסת. נכון להיום היא מגדירה את עצמה כדתייה ומתגוררת ברמת השרון. מקום מגוריה של סלבס דתייה נוספת, סיון רהב מאיר.
<

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Yuval Dayan (@yuvaldayan1)

4.עודד מנשה. לא רק בזכות עדן.

המפורסם הרביעי שהחליט לחזור בתשובה ולהתקרב לדת הוא עודד מנשה. עודד מנשה יליד 1969. נולד בתל אביב ושירת בצבא בלהקת חיל החינוך ובתיאטרון צה"ל. מנשה התפרסם בתחילת דרכו כמנחה אהוב במיוחד בערוץ הילדים. הוא נישא בשנת 2007 לעדן הראל שהייתה אז כוכבת MTV פרועה. לזוג מנשה שחזר בתשובה יש ארבעה ילדים משותפים אך הם מגדלים יחד גם את הבן של הראל מנישואיה הקודמים. כיום הם מתגוררים ברעננה.

מנשה והראל עברו תהליך ארוך ומתוקשר של חזרה בתשובה וכיום הם שומרים שבת, בניהם חובשים כיפה ועדן עצמה נחשבת כדמות מובילה בקהילת החוזרים בתשובה.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by עדן הראל מנשה (@edenharelmenashe)

5. נרקיס. הפרח של הסלסולים.

החמישית והאחרונה מבין הבולטים בתעשייה אשר עשתה חישוב מסלול והחליטה לחזור בתשובה היא נרקיס.

נרקיס ראובן-נגר המוכרת כזמרת בשמה הפרטי נרקיס בת 40. נרקיס נולדה באשקלון לבית מסורתי והתגוררה עם משפחתה בנצר חזני עד להתנתקות של גוש קטיף בשנת 2005. היא שירתה בצה"ל כתומכת לחימה ולאחר ההתנקות של גוש קטיף עברה להתגורר בת"א.

היא למדה בסטודיו לאומניות של יורם לוינשטיין וניהלה אורח חיים חילוני למהדרין. בשלב כלשהוא בחייה יצאה הזמרת המוכשרת לטייל בעולם וכאשר חזרה החליטה לנטוש את העולם החילוני ולחזור בתשובה. לאחר ההחלטה היא עברה לגור בצפת ולאור החזרה בתשובה הפסיקה לעסוק במוזיקה ואף להאזין למוזיקה.

לאחר תקופה ארוכה ובעקבות ברכה ואישור מהרב שלה להופיע גם מול גברים היא חזרה לעסוק במוזיקה ואף הוציאה לאוויר העולם המוסיקלי מספר להיטים שהבולט שבהם הוא "הולכת איתך".

נרקיס גרושה ואם לשני בנים מתגוררת ביישוב הקהילתי באר גנים.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Narkis – נרקיס (@narkisofficial)

 

נרקיס
נרקיס צילום נטלי וורבה