משבר הקורונה שהיכה קשות בעולם התרבות בכלל ובעולם התיאטרון בפרט, מתחיל להראות סימנים של סוף כשהחיסונים מתחילים לתת את אותתם ויכולים להחזיר את הקהל אל אולמות התיאטרון.

בתי התיאטרון הגדולים והמובילים בישראל כמו הקאמרי, הבימה, בית ליסין, גשר ואחרים, מנצלים זאת היטב ומתחילים אט אט להחזיר הצגות ישנות לפעילות ובמקביל להעלות גם הצגות חדשות בבכורה.

אז בעזרת אתר קצת תרבות שסוקר את כל ההצגות בישראל באופן קבוע, בדקנו מהן ההצגות החדשות והישנות שעולות או חוזרות בחודשים הקרובים לבתי התיאטרון. הנה חלק נבחר מהרשימה.

עד קצה הקשת בתיאטרון הקאמרי

תיאטרון הקאמרי כבר מיהר להחזיר ולהעלות הרבה מאוד הצגות שיחלו לעלות מיד בתקופה הקרובה. אחת המדוברות מביניהן, היא ההצגה עד קצה הקשת בכיכובם של מיה דגן ואיציק כהן.

מדובר בעיבוד עברי ללהיט הבימתי הלונדוני של הסרט "ג'ודי" שמביא את סיפורה של הכוכבת ההוליוודית ג'ודי גרדלנד בשנותיה האחרונות. ההצגה היא למעשה מחזה מוזיקלי שיביא גם את להיטיה הגדולים והמוכרים של גרדלנד.

זרים מושלמים בתיאטרון הבימה

גם תיאטרון הבימה הגדול, מחזיר חזרה כמה מההצגות המצליחות שלו וביניהן ההצגה "זרים מושלמים" שביים נתן דטנר ותירגם ארז דריגס (חזרות). גם ההצגה הזאת היא תרגום עברי להצגה המצליחה ביותר המבוססת על הסרט המצליח בעל אותו השם.

משתתפים בהצגה הזאת: תומר שרון, ריקי בליך ועוד שורת שחקנים מוכשרת ומצויינת.

מחוברים לחיים בתיאטרון הקאמרי

השחקן הותיק והמוערך שמואל וילוז'ני חוזר גם הוא לאחר תקופת היובש הארוכה ומגיע עם ההצגה החדשה "מחוברים לחיים" שהספיקה לרוץ מעט בקאמרי לפני הקורונה ונאלצה להיעצר.

ההצגה עוסקת במפגש בין איטלקטואל עשיר (וילוז'ני) לבין המטפל הביתי שלו (שון מונגוזה) שמייצר חברות משעשעת, אמיצה ומפליאה. זוהי הצגה מומלצת ביותר שזכתה להצלחה רבה.

ילד תיאטרון בתיאטרון גשר

גם תיאטרון גשר הותיק חוזר לחיים עם רפרטואר גדול ומגוון. אחת הצגות המעניינות שעולות בגשר היא ההצגה "ילד תיאטרון" בכיכובו של עידו מוסרי. זוהי הצגת יחיד של מוסרי העוסקת בקריירה המגוונת שלו ועוברת בין תחנות שונות ברזומה.

זהו גם ערב קברט נפלא שמציג מבחר שירים וקלאסיקות ידועות. בהחלט מסקרן.

כל הדברים הטובים בתיאטרון הקאמרי

ואם כבר עסקינן בהצגות יחיד, אז בוודאי שכדאי לציין גם את הצגת היחיד "כל הדברים הטובים" בכיכובו של השחקן המצליח דביר בנדק. זוהי הצגה חדשה לגמרי שמביאה סיפור נפלא של ילד בן 7 שחווה ניסיון התאבדות של אמו ומחליט לכתוב לה רשימה ובה כל הדברים הטובים שבשבילם כדאי לרצות לחיות.

בנדק ידוע באיכות המשחק שלו והוא בוודאי יצליח לקחת את הצגת היחיד ולהכניס לתוכה את הכריזמה האישית שלו.

חדשות טובות בתיאטרון גשר

ונסיים עם עוד הצגה מעניינת ומסקרנת שכתב יחזקאל לזרוב בכיכובה של אורנה בנאי, מיקי ליאון, נטע שפיגלמן ואחרים. ההצגה עוסקת בהידרדרות החברתית של המדינה מאז רצח רבין ועד היום דרך מבטה של אשה.

תיאטרון
תיאטרון צילום Pixbay