נועה קירל, עמית פרקש, מאיה ורטהיימר וסלבס נוספים השתתפו בפרויקט מקסים של העלאת סיפורים של ניצולי השואה לסטורי ביום השואה על מנת להנגיש את השואה לקהל הצעיר. היה מרגש.

ניצולי השואה בסטורי של הסלבס וכוכבי הרשת

גם זו דרך להנגיש את זיכרון השואה. מיטב הסלבס של ישראל התגייסו לפרוייקט אינסטגרם חדש שמטרתו לחבר הין הדור הצעיר לניצולי השואה וסיפור השואה האיומה.

במסגרת הפרויקט שיזמו פייסבוק ישראל וארגון לתת, תחת השם "מעלים זיכרון". הגיעו המפורסמים לבתיהם של ניצולי שואה. ותיעדו בסטורי ובאינסטגרם את המפגשים המרגשים.

בכתבה שעלתה בערוץ 13 בערב יום השואה סוקרו שלושה מפגשים מרגשים שכאלו של נועה קירל שביקרה אצל אסתר רוסק, ניצולת שואה בת 90 ושמעה מקרוב על סיפור חייה המופלא.

בנוסף עמית פרקש סיפרה בסיום המפגש עם הניצולה ז'ני רוזנשטיין כי:"חשוב שבני הנוער והילדים ידעו בזכות מה הם חיים פה".

וגם השחקנית מאיה ורטהיימר שביקרה אצל רחל ואמרה בסיום כי:"האחריות של הדור שלי. היא להעביר את זה הלאה".

טיקטוק בשיתוף פעולה מיוחד עם עמותת "לחיות בכבוד" לרגל יום השואה

בפרוייקט צעיר נוסף הגיעו כוכבי טיקטוק מובילים הגיעו למטבחי העמותה. בישלו מנות מיוחדות וחילקו אוכל לניצולי שואה קשישים שידם אינה משגת.

בפרויקט נטלו חלק כוכבי הטיקטוק ענבל רז (267(K, יסמין עומרי ( 290K), נויה כהן ( 196K), ואוראל צברי ( 204K), אשר הגיעו למטבחי העמותה בראשון לציון. לארוז מנות שבישל ושדרג טיקטוקר האוכל רובי מיכאל (240K).

בנוסף, כחמישה ניצולי שואה זכו לקבל מנת אוכל מיוחדת אותה אהבו בילדותם, שבישלו והגישו להם הטיק טוקרים.

 

במקביל, באפליקציית טיקטוק יושקו באנר והאשטאג מיוחדים, שם ניתן יהיה להיחשף למצבם של הניצולים היום. ולצפות במפגשים של הטיק טוקרים עם ניצולי השואה.

שיתוף הפעולה נועד להנגיש לדור הצעיר את זיכרון השואה ואת מציאות ניצולי שואה שחיים בקרבנו כיום.

זאת מתוך הכרה והבנה כי אחד הערוצים המרכזיים להגיע אליהם הוא הטיקטוק, האפליקציה הפופולארית ביותר בקרב הצעירים היום.

אסף שגיא, מנכ"ל טיקטוק ישראל: "לטיקטוק יש יכולת לשמר זיכרון. ולהעבירו הלאה לדורות הבאים. שיתוף פעולה זה מסייע להנציח את השואה. ולהגיע לקהל של מאות אלפי ישראלים. אנו גאים לקחת חלק בעבודה הקדושה של עמותת לחיות בכבוד".

גם באתר חדשות סלבס מפרגנים למפורסמים שבחרו לזכור.

נועה קירל וניצולי השואה
נועה קירל עם ניצולי שואה צילום מסך מערוץ 13
מאיה ורטהיימר

    מאיה ורטהיימר וניצולת השואה צילום מסך מערוץ 13