סלבס של פעם. צאצאי אנשי ספר, רוח, פוליטיקאים ואושיות מפורסמות שעשו היסטוריה במדינת ישראל,  הגיעו ערב   לאירוע חגיגי שנערך במוזיאון נחום גוטמן לאמנות בתל-אביב לרגל פתיחת תערוכה חדשה ומדוברת "כל המשפחות המאושרות", אשר חושפת  צילומים נדירים  של אנשי ציבור שצולמו בשנות ה- 70 וה- 80 של המאה ה- 20 בבתיהם, כמו: צילומי  משפחת נשיא המדינה חיים הרצוג, הרמטכ"ל מוטה גור, הסופר והבמאי אפרים קישון, שחקנית התיאטרון חנה רובינא.

סלבס של פעם בחסות הנסיך הצרפתי

בנוסף, נחשף לראשונה באירוע ציור של משפחת אצולה צרפתית, יצירה של דוד ניפו:  אשר עמל ב – 3 שנים האחרונות על דיוקן של משפחת הנסיך פייר ד'ארנברג. חברו הקרוב של  פייר ד'ארנברג , איש העסקים   רוני פורר,  אשר  הקריא ברכה  בשם הנסיך שאמר: "לצערי  הייתי  אמור להגיע לישראל להיחשף לראשונה לדיוקן משפחתי אך נאלצתי  לבטל בשל מגפת הקורונה". לדבריו: "היכולות של האומן דוד ניפו הן באמת יוצאות דופן. אני מופתע כיצד הצליח למזג את האור השונה בכל עשרות שעל פהן עבד" .

הנסיך פייר ד'ארנברג הוא בנם של נסיך צרפתי ושל יורשת אמריקנית, חברת חוג הסילון הבינלאומי של שנות ה-70 של מאה ה-20. מעמדם החברתי כה נכבד, עד כי נישואי פייר לרעייתו סילוויה בשנת 1997, נחגגו באירוע בן שלושה ימים, שהתפרש על פני שלושה אתרים שונים. את אלף ומאתיים המוזמנים שירתו מלצרים עטויי מלבושים ופאות נוסח המאה ה-18.  בציור שנחשף באירוע  הם מוצגים כמשפחה למופת: הנסיך עוטה גלימה, יושב על כורסה, וסביבו, ברבע מעגל, אשתו ושלוש בנותיהם.

 

הגיעו להציץ במשפחות המאושרות:  יצחק (בוז'י) הרצוג (בנו של חיים הרצוג) ורעייתו מיכל,  רננה קישון – ביתו של אפרים קישון, ד"ר ציפי ויגאל לנדאו, דוד  ומיכל פורר, אבי וירמה מיכאלי,  רונן ואורלי אשכנזי, עו"ד נחום פיינברג, סמדר נימרודי, אורית אפרתי, ורד אילני, האמן דוד ניפו, חמי גוטמן ורעייתו רותי, האמניות  יעל רוזן ואלה ברק, אוצרת התערוכה ומנכ"ל המוזיאון מוניקה לביא, רוני פורר, ציפי ואפרים קונדה,  ועוד.

סלבס של פעם
מימין בוזי הרצוג ציפי לנדאו ומיכל הרצוג צילום אסף לב
ירמה מיכאלי
מימין ירמה מיכאלי ציפי לנדאו ואורית אפרתי צילום אסף לב
יגאל וציפי לנדאו
מימין יגאל וציפי לנדאו נחום פינברג ומוניקה לביא צילום אסף לב