אמני ישראל לא מתעלמים ומצטרפים למאבק של עובדי הבמה שלהם, "הנשמה או מלחמה". זמרים ושחקנים רבים התגייסו למשימה ופרסמו בשבועות האחרונים פוסטים עם שלט על החשיבות של עובדי הבמה להצלחה שלהם- "בלעדיהם אנחנו לא שווים כלום".

הנשמה או מלחמה
הנשמה או מלחמה: צילום מסך מתוך האינסטגרם של מיכל מוכתר

מיקי מוכתר, איתי לוי, יובל דיין, מירי מסיקה ועוד רבים אחרים מצטרפים למחאת עובדי הבמה וקוראים לממשלה להציל את הענף. מיקי מוכתר, כוכבת הילדים, פרסמה סרטון עם האמנים שהצטרפו למחאה וכתבה: "תודה לחברים שלי שנרתמו לצעקה הכל כך חשובה הזאת בלעדיהם אנחנו לא שווים כלום"

 

View this post on Instagram

 

ככ חשוב!!! תודה לחברים שלי שנרתמו לצעקה הכל כך חשובה הזאת בלעדיהם אנחנו באמת לא שווים כלום? מחר ב13:00 מול משרד האוצר #עולםהתרבותעומדלמות #צו8לפועליהתרבות

A post shared by Miki Mucthar Ori (@miki_mucthar) on

התגייסות האמנים לא הסתיימה בגלי הרשת וחלקם, אף עלו לירושלים והצטרפו להפגנות של חבריהם, עובדי הבמה. איתי לוי ויובל דיין פרסמו פוסטים מההפגנה וקראו לא לשכוח את האנשים שעומדים מאחוריהם. יובל דיין כתבה: "בלעדיהם ההופעות האלה לא יכולת להתקיים"

 

View this post on Instagram

 

‎אחים ואחיות שלי …. ‎תאורנים,אנשי הסאונד ,אנשי הבמה ,מפיקים ,חברות האבטחה והשמירה מהנדסים וכל מי שעוסק בכל יום להפוך אותנו לאנשים שמחים !!!! ‎חייב לומר שהלב שלי נחמץ היום עד כדי דמעות ! ‎אני מכיר המון ומי שיודע ומכיר אותי יודע שאינני אומן רגיל אלא אומן שבכל הופעותיו יורד לפרטים הקטנים והדבר הכי כיף לי זה לשבת עם הספקים אלה שבלעדיהם לא היה מופע לא היה שמח לא היה אור לא היה כלום‼️‼️‼️ ‎כילד שגדל בצמצום וחייו ידעו שנים של חוסר נוראי הרגשתי היום בעיטה בלב .לשמוע את הקולות הזעקות ואת מילות השבר ואיך שעמדתם בשמש הקופחת ופשוט לא ביקשתם כלום ביקשתם שיתנו לכם לחזור לעבוד ואת המינימום שפשוט יתנו לכם לסיים את החודש בכבוד ‼️‼️‼️ ‎ימים לא פשוטים עוברים עלינו וכן כולנו רוצים לחזור לעבוד וכולנו רוצים שהשגרה פשוט תחזור לחיינו . אנחנו עם שמונע משמחה וידע לעבור הכל בזכות השמחה ולא משנה באיזה צורה היא מגיעה !!! ‎אני מאחל שנחזור לימים טובים יותר וכולנו ניפגש שוב לדברים גדולים וטובים והמטרה היא אמיתית פשוט לחזור לשמח ושתתפרנסו בכבוד . לא הרבה אנשים יודעים מה עומד מאחורי מופע ומה עומד מאחורי האומן וכמה אנשי צוות מתפרנסים ומשפחות שאנו זוכים בכל יום להיות צינור שלהם וכמובן לזכור תמיד שהפרנסה היא מאת השם וכולנו שליחים ! ‎מחכים לתשובות קונקרטיות כי אנשים קורסים תחת המצב הזה !!! ‎שנדע ימים יפים שהשמש בם זורחת ? ‎#עםישראלחי ‎#יותרמזהאנחנולאצריכים שכחתי לומר לכם שאני אוהב אתכם ותודה על כל השנים ולעוד הרבה שנים♥️?? @sharonrevivo ?

A post shared by Itay Levi (@itaylevi7) on

 

View this post on Instagram

 

7 שנים שהאנשים האלה איתי בדרך. הם מגיעים לכל הופעה לפני והולכים הרבה אחרי. הם אולי לא מתחזקים עמודי אינסטגרם מפוארים, שיוכלו להעלות אליהם קטעים מההופעה, אבל בלעדיהם.. ההופעות האלה לא יכולות להתקיים. אנשי מאחורי הקלעים הם אולי לא אלה שעומדים על הבמה, אבל הם אלה שמרכיבים אותה ומעצבים אותה. הנגנים והאנשים שאתם כן רואים לצידי – הם אנשים שנותנים את נשמתם ותמיד ראשונים להתנדב ולהגיע איפה שרק צריך, אנשים כל כך טובים. הם בדיוק אלה שהקורונה תפסה אותם, כמו את כולנו, באמצע החיים, לחלק בדיוק נולדו ילדים, לחלק בדיוק התבטלה חתונה וחלק בדיוק חתמו על חוזה של דירה חדשה. הם אנשים באמת באמת כל כך טובים.. אזרחים כמוני וכמוכם שמשלמים מיסים ויודעים שבעת צרה המדינה תהיה שם למענם. אז זה הזמן. הצוות שלי – נגנים שהם כבר משפחה! טכנאים, סאונדמנים, נהגים, תאורנים, אנשי חברות ההגברה – ושל עוד רבים זועקים כעת לעזרה אבל הקול שלהם לא נשמע. אני כאן כמו רבים מחבריי האומנים כדי לבקש שלא תתעלמו מהם!

A post shared by Yuval Dayan (@yuvaldayan1) on