אם גם אתם חווים קושי בהתנהלות הכלכלית שלכם ורואים את המינוס מעמיק מדי חודש ואת החובות הולכים ומצטברים, יכול מאד להיות כי המירוץ לדירה ב180 יום בשיטת אלון גל היא הטכניקה שתעזור לכם לקחת את השליטה לידיים מחדש. יחד עם זאת, אם אתם אכן מזדהים ומרגישים את הקושי הכלכלי, סביר מאד להניח שכבר יצא לכם לברר על שיטות אחרות מעבר לשיטה של אלון גל, וזה בהחלט הגיוני שאתם מרגישים מעט סקפטיים ואולי אפילו חשדנים כלפי גישות שונות.

ממש כמו המירוץ לדירה ב180 יום, חייבים לברר לעומק על כל שיטה ושיטה כדי להיות בטוחים לפני שמחליטים ללכת על צעד כזה או אחר, ואם תשאלו אותנו, הדרך הטובה ביותר להבין אם טקטיקה מסוימת אכן מועילה היא לקבל עליה המלצות אובייקטיביות מאלו שכבר בחרו.

המירוץ לדירה ב180 יום בשיטת אלון גל היא אחת השיטות הפופולריות בישראל כיום, וזה לכשעצמו כבר מעיד עליה ועל מה שמייחד אותה משיטות אחרות. עם זאת, חשוב כאמור ללמוד עליה מאנשים שבחרו בה, ועל כן אנו רוצים להביא לכם את סיפורן של שתי משפחות שהלכו על המירוץ לדירה ב180 יום בשיטת אלון גל וזוהי ההתרשמות שלהן ממנה.

משפחת אמסלם – לחסל את החובות ולנשום לרווחה

דודי אמסלם הוא תושב עמק חפר, נשוי לליאת ואבא של נויה ועומרי. עובד הייטק מסור מזה שנים ארוכות שנקלע לקשיים כלכליים עם הולדת בנו השני. זה מה שיש לו לספר על המירוץ לדירה ב180 יום בשיטת אלון גל:

"עד שלב מסוים חיינו ברמה גבוהה מאד. גם אשתי עובדת בהייטק והמשכורות שלנו אפשרו לנו לחיות בבית שכור גדול ומפנק ובגדול אין משהו שלא ממש הרשינו לעצמינו. התמונה השתנתה כשעמרי נולד והיינו צריכים להכניס אותו למסגרת, כשמבקביל גם שילמנו על הגן הפרטי של נויה. פתאום הכסף כבר לא הספיק והמינוס בבנק העמיק מדי חודש. כדי לכסות אותו לקחנו כמה וכמה הלוואות, מה שנראה בהתחלה כמו צעד חכם, אבל משלא הצלחנו להחזיר אותם הבנו שזה רק הכניס אותנול לבור עמוק יותר".

"הגעתי אל אלון גל ממש בטעות, ועד שחבר לא סיפר לי המירוץ לדירה ב180 יום בכלל לא חשבתי לפנות לעזרה מקצועית. בעזרת המנטורים שהתלוו אליי הצלחתי להבין בדיוק איפה אנחנו טועים, היכן ניתן לקצץ ואיך אפשר להמשיך לחיות בכבוד בלי לוותר על הדברים שחשובים לנו. תוך חצי שנה הצלחנו להחזיר את ההלוואות שלקחנו ואחרי שישה חודשים נוספים, המינוס בבנק סוף סוף נעלם ועברנו ליתרת זכות. קשה לי להאמין שהייתי מצליח בלי המירוץ לדירה בשיטת אלון גל".

משפחת רוזן – השקעה לצורך עצמאות כלכלית

הסיפור של משפחת רוזן המסופר מנקודת מבטה של דקלה, מראה עד כמה השקעות חכמות יכולות להפוך את החיים שלנו לנוחים הרבה יותר.

"יש איזה תחושה בהוויה הישראלית, שעצמאות כלכלית משמעותה רכישת דירה, ואני מודה שעד שהכרתי את המירוץ לדירה ב180 יום בשיטת אלון גל, ממש לא החזקתי בתפיסה הזו. אחרי הכל, גם לי וגם לבעלי יש עבודות טובות, אנחנו מכניסים משכורת לא רע, ועד עכשיו מצליחים להחזיק בכבוד את המשפחה שלנו ולתת לשני הבנים שלנו כל מה שהם צריכים.

"אבל האם 'בכבוד' זה מספיק? מה נעשה לקראת הילד השלישי שאנחנו רוצים להביא? מה יהיה איתנו בגיל פרישה? היה לנו ברור שהגיע הזמן להתחיל לתכנן ולקחת אחריות וככה הגענו אל אלון גל ואל המירוץ לדירה ב180 יום, וזה בהחלט היה מירוץ בשבילנו, בסגנון של ריצת מרתון. בפעם הראשונה בחיים התחלנו לשים כסף בצד מהרווחים שלנו. המומחים של אלון גל עזרו לנו לאתר כספים שמגיעים לנו שבכלל לא ידענו עליהם, וככה תוך שנתיים וחצי היה לנו הון עצמי שהספיק לנו לקנות את הדירה הראשונה שלנו להשקעה. המירוץ לדירה ב180 יום בשיטת אלון גל פתח לנו אפיק מחשבתי חדש והראה לנו שגם עם אפס הון עצמי, כל אחד יכול להגיע לדירה, וגם אם לא דירה, כל אחד מאיתנו יכול לייצר לעצמו השקעות יציבות להמשך החיים וחשוב שנעשה זאת – כי אם לא נדאג לעצמינו, מי בדיוק הולך לדאוג לנו?"

לסיכום הדברים – נראה כי המירוץ לדירה ב180 יום בשיטת אלון גל היא טכניקה שבהחלט מצליחה לעזור למשפחות לסגל עצמאות כלכלית ולהפוך לצרכניות נבונות יותר. את הכישורים הללו למרבה הצער לא מקבלים היום במערכת החינוך ובבתי הספר השונים בארץ, וזה בהחלט לא הגיוני שכולנו נהיה צרכנים חכמים מבלי שלמדנו זאת.

למרבה המזל, המירוץ לדירה ב180 יום והשיטה של אלון גל באים מתוך הנחה שכולנו יכולים ללמוד את זה וזה משהו שמוכיח את עצמו בכל פעם מחדש. אם גם אתם רוצים ללמוד ולהחזיר את השליטה לידיים, כדאי גם לכם לנסות.

 

 

 

בניין
אילוסטרציה קרדיט תמונה FREEPIK
שתפו: