סמארטפון הוא כבר מזמן לא סתם עוד סמל סטטוס או גאדג'ט לחובבי הטכנולוגיה. הטכנולוגיות הדיגיטליות משמשות היום את רובנו בכל תחומי החיים ולכן, הסמארטפון נעשה כבר למצרך בסיסי לצעד השעונים החכמים. אם נעשה שימוש מושכל בסמארטפון, הוא יוכל לשפר את איכות החיים שלנו באופן משמעותי. למרות העובדה הזאת, רובנו נוטים להתעלל במכשירים שלנו. בין נפילות ומכות ועד לחשיפה ללחות ולאבק, נראה שיש לא מעט דרכים להרוס מכשיר ששילמנו עליו לא מעט ושמשמש אותנו המון ביום-יום שלנו. אז איך שומרים טוב יותר על הסמארטפון שלנו? אספנו כמה טיפים שכדאי להכיר.

להרחיק את הטלפון מלחות

מכל גורמי הסביבה, אין ספק שלחות היא הגורם המסוכן ביותר לסמארטפון שלך. לכן, מומלץ להרחיק אותו ממקומות עשירים בלחות. חדרי אמבטיה ובריכות שחייה הם החשודים המיידיים שלנו. אם גם לך יש את ההרגל המגונה לקחת את הסמארטפון איתך לשירותים, ייתכן מאוד שהימנעות מהמנהג הזה תאריך את חייו. גם לחות קלה באוויר יכולה לחדור אל המעגלים ולגרום עם הזמן לקורוזיה ונזקי מים ארוכי טווח.

לשים לב לטמפרטורה

חום קיצוני יכול לגרום לשלל נזקים לסמארטפון. מעבר לעובדה שהוא מקצר את חיי הסוללה שלך, הוא גם פוגע בגימור של המכשיר. כדי לגרום לנזק משמעותי לא חייבים להניח אותו על אש פתוחה. גם השארת המכשיר במכונית באמצע יום של קיץ או לחשוף אותו לאור שמש ישיר בשעות החמות יכולים לגרום לנזקים. לכן, חשוב לוודא שהסמארטפון נמצא בסביבה עם טמפרטורה מתונה.

לשמור על הניקיון

כדי לנקות את המכשיר, יש לכבות אותו ליתר ביטחון ולאחר מכן להשתמש במטלית הניקוי שהגיעה אתו. גם אם האביזרים שהגיעו עם הסמארטפון נעלמו מזמן באיזו מגירה נשכחת, אפשר להשתמש בכל מטלית רכה שלא משאירה סיבים. אפשר להשתמש במטלית לחה, אך לא ספוגה במים. בכל מקרה – לעולם אין להשתמש בחומרי ניקוי ביתיים או אלכוהול.

לתת למכשיר את ההגנה הטובה ביותר

בסופו של דבר, תאונות קורות. תמיד יכול לקרות מצב בו המכשיר יישמט לנו מהידיים, יחליק או יקבל מכה. מזה, קשה מאוד להימנע. עם זאת, יש לנו לא מעט שליטה על הנזק שייגרם. כדי למנוע חדירת לכלוך ואבק למסך ולהגן עליו מפני שריטות, חשוב להשתמש במגן מסך. לגוף המכשיר, מומלץ מאוד לעשות שימוש בנרתיק קשיח איכותי שמותאם לדגם שלך, כמו מגן אוטרבוקס המיוצר ביציקה קשיחה אחת המורכבת משני חומרים עמידים ומציע פתרון הגנה מקיף ואמין לאורך זמן.

לשמר את חיי הסוללה

כדי להבטיח ביצועי שיא מהסוללה שלך, מומלץ לשמור אותה במצב טעינה גבוה רוב הזמן. עם זאת, חשוב שניזהר לא לטעון אותה יותר מדי. מומלץ לא להשאיר את הטלפון במטען כל הלילה או לשכוח אותו בטעינה למשך המון שעות. עם זאת, אם נחזיק את הטלפון תמיד במצב טעינה של 80 אחוז ומעלה, נוכל לשמור על חיי הסוללה שלנו לאורך תקופה ארוכה בהרבה.

איפה משיגים מגנים במחירים טובים

חנות הדיגיטל ומעבדת התיקונים של אקספרס מובייל מתניה, היא החנות המנצחת בכל הקשור לאביזרי סלולר כגון המגנים של אוטרבוקס, זאת לצד הצעות משתלמות במיוחד של שעונים חכמים מסוג Amezfit וקולקציית השעונים החדשה של Galaxy watch 4 שיוצאת ממש עכשיו במבצעי השקה בלעדיים. בקרו באתר שלנו וגלו עולם שלם של שעונים חכמים ואביזרים לסלולר במחיר המשתלם ביותר בישראל.

המדריך המלא – איך תשמרו על הסמארטפון שלכם. קרדיט צילום: Unsplash