בגיל 43 הדר לוי הסטנדאפיסטית סוף סוף מעזה לחשוף את ההתמודדות שלה עם הגזענות בחברה הישראלית. בפוסט חושפני היא מגלה:"תמיד בתפקיד מנקות, מלצריות, פקידות תמיד עם מסטיק או עם פיתה עם טחינה".

הדר לוי מצליחה בשנים האחרונות לשמור על קריירה של קומיקאית מבוקשת. בפוסט מרגש וחושפני בפייסבוק שלה היא מגלה כי סבלה מגזענות במהלך חייה.

"תמיד אילנית סגלית דיקלית לפעמים מזי, אתי, אף פעם לא ענת"

לוי מספרת כי: "כשרציתי להיות שחקנית אחרי לימודי משחק הגעתי לתל אביב להגשים את החלום.אודישן.מגיע אלי טקסט עם תקציר הדמויות .

ענת, עורכת דין ,28 . אני מתחילה לעבוד על הטקסט אבל אז אני מגלה שאני מיועדת לתפקיד אחר. אילנית , פרחה עם לב זהב , החברה של ענת.
מאז אלו היו כל התפקידים שקיבלתי. תמיד אילנית סגלית דיקלית לפעמים מזי, אתי, אף פעם לא ענת.

ותמיד עם טקסטים מביכים- קפא לי התחת. איזה חום וועליה".

"הייתי מגיעה לאודישן, על הספסל 20 בנות מזרחיות עם תלתלים. וזהו. זה מה היה.תמיד בתפקיד מנקות, מלצריות, פקידות תמיד עם מסטיק או עם פיתה עם טחינה. פעם אחת קיבלתי אודישן ל ״איריס- לא רק מנקה״ ציטוט.נורא רציתי להתקבל כי נורא נורא רציתי להצליח. צחוק הגורל,כמובן שלמרביתם לא התקבלתי מה לעשות אני לא מנקה טוב ואפילו פרחה אני לא יודעת לעשות".

"השיא היה כשהגעתי לאודישן לתהילה או תיקי לא זוכרת והטקסט היה ״איזה דכאון שמנתי 3 קילו״.עמדתי מול המלהקת ואמרתי בהתרגשות.״שמנתי שלושה קילו״.היא אמרה -תגידי שלוש.אמרתי לה – אבל אומרים שלושה.היא אמרה -תגידי כמו בשכונה אצלכם, שלוש קילו.אמרתי לה -תקשיבי, אמא שלי מורה ללשון היא בחיים לא נתנה לי להגיד שלוש.מה נהיית תל אביבית- היא אמרה לי וצחקה".

הדר לוי:"חייכתי ואמרתי״ איזה דכאון שמנתי שלוש קילו״".

"הסתכלתי עליה, קיפלתי את הדף זרקתי לפח ואמרתי לה תתביישו, אתם מנציחים את הפער בתפקידים שאתם כותבים למזרחיות בלי בכלל להיות שם בלי בכלל להבין מה זה, וככה אתם מייצרים פער חדש ועוד יותר מכעיס, אל תגידי לי מה זה שכונה כי את לא יודעת מה זה שכונה ואני לא הפרחה של אף אחד פה!!
ויצאתי.נראה לכם?? לקחתי מסטיק הסתכלתי למצלמה חייכתי ואמרתי״ איזה דכאון שמנתי שלוש קילו״.לא התקבלתי.מאז החלטתי שאני כותבת לעצמי את המילים שיוצאות לי מהפה".מסיימת הדר את הפוסט המרגש.

מי את הדר לוי?

לוי גדלה בבית שאן ולמדה באולפנה עד לאחר שירותה הצבאי. היא פרצה כקומיקאית  בתוכנית "האקדמיה לצחוק" השתתפה לצד ארז טל ב"איפה אתה חי?!". בהמשך שישמה כמנחה בערוץ הילדים וגם ניסתה קריירה כזמרת ושיחקה במספר סדרות. בשנים האחרונות לוי הנשואה לבמאי יוסי אספני ואמא לבן מלמדת משחק קומי, משתתפת בסדרה הקלמרים ומגישה פינה בתכנית של שי שטרן.

הדר לוי
הדר לוי צילום lvyossi ויקפדיה העברית רשיון gnu