סיימון גואבדיה הוא יזם, פילנתרופ ומפיק ניגרי, אבל אולי הוא היה ידוע בעיקר בתור בעלה השני של פורשה וויליאמס. בן 59 התפרץ אל עקרות בית אמיתיות מאטלנטה סצנה כשהיה נשוי לראשונה לאחת מחברותיה של פורשה, פאלין גובאדיה. מאז 2007, סיימון עשה את כספו כמייסד סיימון אנד קומפני – שנקרא כיום Simcol Petroleum Limited Company. היא מספקת דלקים מזוקקים בדרום מזרח ארצות הברית. לפני שהקים עסק משלו, אב לחמישה ובעל אף אחד היה רו"ח. אבל האם יש דרך מרושעת יותר שהוא עושה את הכסף שלו? בואו נסתכל.

במה הואשם סיימון?

הודות למסמכי בית המשפט שחולקו על ידי All About The Tea, מעריצי RHOA מכירים את סיימון ברמה עמוקה יותר. אבל לא כולם אוהבים את מה שהם שומעים. מסתבר שלכאורה נשללה ממנו אזרחות אמריקאית לאחר שנודע שסיימון הוא רמאי ניגרי עם הרשעות מרובות בגין הונאה בכרטיסי אשראי וגניבת זהות. על פי הדיווחים, סיימון הגיע לארה"ב כאיש עסקים ניגרי בוויזה של שישה חודשים ב-1982. אבל הוא חזר לניגריה ב-1985 לאחר שהשהה יותר מהוויזה.

לאחר שהתחתן עם אשתו הראשונה, קארון אינגליש, שהייתה אזרח אמריקאי, הוא הגיש בקשה ל"התאמת סטטוס" בשנת 1985. הוא נשלל אזרחות מכיוון שהממשלה האמינה שהנישואים הם מדומה לאחר שהאקסית שלו אמרה ל-INS שהם חיים יחד. בשנת 1996 חזר סיימון לארצות הברית בוויזה חדשה לחצי שנה. עם זאת, הוא שוב לא הצליח לעזוב לפני שתוקפו פג. אני חייב לשאול, "מדוע ממשלת ארה"ב נתנה לו כל כך הרבה ויזות? הוא לא היה עם דגל אדום?" הרשת גם דיווחה שהוא נעצר ב-1987 בגין עבירות של הונאה בבנק ובכרטיסי אשראי.

סיימון הוא לא יורה סטרייט

סיימון היה עסוק בין השנים 1988 ו-1991. בשנת 1988, סיימון הגיש בקשה למעמד של תושב ארעי במסגרת תוכנית בשם Special Agricultural Worker (SAW). אבל הוא השתמש בתעודת זהות מזויפת באפליקציה ולא הצליח להיות גלוי לגבי עברו הפלילי. כחלק מהתוכנית קובעת, בסופו של דבר הוענק לסיימון הגרין קארד שלו בשנת 1992. ובכל זאת, הנסיבות היו תרמית, מה שגרם להרחקה בכוח מארצות הברית בזהות אחרת שלו, שטרם פורסמה לציבור. לא עזר שב-1989, סיימון נעצר שוב על שימוש לא מורשה ברכב וב-1990 על הונאה.

אבל בתפנית מזעזעת של האירועים, סיימון הגיש בקשה להתאזרחות בזהותו השנייה. בשנת 2016, בעלה לשעבר של פורשה ניסה שהבקשה שלו תעביר את הגרין קארד שלו לאזרחות אמריקאית. אבל, שוב, זה נדחה כי "מעמדו של תושב זמני ניתן שלא כדין". מהר קדימה ל-2020 ו-2022, וסימון נדחה שוב. הוא הגיש תלונה כדי לערער על ההחלטה ב-2023, אך היא נדחתה בתחילת 2024.

בתי המשפט להגירה של ארצות הברית גילו לסיימון שבקשתו נדחתה בשל אי "התקבל כדין למגורי קבע", שהיווה התייחסות לבקשת ה-SAW המרמה שלו משנת 1988. מעמדו הנוכחי של תושב ארעי התבסס על שקר וזהות שונה לחלוטין.

האם הוא השתמש בפורשה?

אני לא יכול שלא להרגיש שסיימון התחתן עם פורשה בתקווה לבסס את העיגון שלו באמריקה. למרות שלזוג אין ילדים משותפים, זה מרגיש שהוא יכול היה לקוות שכוח הכוכב של פורשה היה מחזיק משקל מסוים עם ההגירה. אני לא חושב שיש מצב שגם פורשה לא ידעה על הרקע המעוות של בעלה, במיוחד אם היו מתייעצים עם עורכי דין. הגירושים יכולים להיות שקר בתקווה להציל את כל כספו מלקיחתו על ידי פורשה אם היא תגורש.

אני מרגיש כאילו RHOA עונה 15 תיתן לנו אווירה של תרזה ג'ודיצה וג'ו ג'ודיס. אולי אנחנו צופים בסאגת גירוש נוספת מתנגנת על המסכים הקטנים. פורשה יכולה גם להגדיר לעצמה משכורת של בראבו, שאולי תזדקק לה נואשות אם האקס שלה יגורש.

ספר לנו – מה אתה חושב על הרקע ההונאה של סיימון?