כ 75% מהאוכלוסיה עשויים לסבול מהתפרצות אחרת או יותר של הרפס השפתיים במהלך חייהם. הוירוס העקשן אינו עוזב את הגוף לעולם אלא מוצא דרכים יצירתיות להתחבא ולהישאר רדום בתוך תאי העצב. הוא ימתין בסבלנות לשעת כושר ויתקוף כאשר המערכת החיסונית חלשה יותר.

בין הגורמים לירידה כוחה של מערכת החיסון שלנו נמצאים גם מצבי מתח וחרדה אשר לשכיחותם ועוצמתם קשר ישיר להתפרצות וירוס ההרפס והופעת התסמינים. הרפס הוא למעשה סוג של שלבקת (שלבקת פשוטה סוג 1)  וגם אחותו הגדולה והיותר מעצבנת, שלבקת חוגרת, מתנהגת באופן דומה, גם היא מחלה כרונית רדומה המתעוררת במצבי חרדה ומתח.

פתרון יעיל להפחתת חרדות מועיל גם להתפרצויות של הרפס ושלבקת חוגרת

מערכת החיסון שלנו מושפעת מאוד ממצבי מתח וחרדה. אלו משפיעים על עוד מערכות בגוף, מייצרים תהליכי הרס רבים והופכים אותנו פגיעים לאיומים מבחוץ ומבפנים. במקרה של הרפס ושלבקת חוגרת, אלו רק ממתינים לשעת כושר כדי לפעול וכאשר אנחנו חווים מתח או התקף חרדה אנו מספקים להם פתח להתפרצות.  אנשים שהצליחו באמצעים שונים להפחית את המתח הכללי והתקפי החרדה בחייהם מדווחים על שכיחות נמוכה משמעותית של התפרצות הרפס השפתיים ותסמינים של שלבקת חוגרת.  הבעיה היא שאנשים רבים אינם מעוניינים להחליף בעיה בבעיה ולא ששים ליטול תרופות נוגדות חרדה רק על מנת להימנע מהתפרצויות. לתרופות הללו יש תופעות לוואי שלעיתים רבות מדי אינן קלות ורבים יעדיפו לסבול את התפרצויות ההרפס מאשר אותן באופן קבוע.

סי בי די כמפחית טבעי ויעיל של מתח וחרדה

בשנים האחרונות החל נעשה שימוש הולך וגובר בתוצר של צמח הקנאביס המכונה קנאבידיול או בקיצור סי בי די שהוא חומר פעיל בעל סגולות רפואיות רבות עוצמה שמסקרן ומרתק את עולם המחקר הרפואי בשנים האחרונות ומסתמן כטיפול מפתיע ומבטיח לשלל תופעות פיזיולוגיות ורפואיות. אחת הפעולות הבולטות שלו היא הפחתת מתח ופעילות נוגדת חרדה.  התועלות הרבות של הסי בי די הפכו אותו בשנים האחרונות לתוסף התזונה המבוקש בעולם אשר מיוחסות לו עד כה סגולות רבות מהגברת הקשב והמיקוד דרך אנטי דלקתיות, נוגד חמצון עוצמתי, משכך כאבים יעיל ובמצב של התקף חרדה טיפול מיידי כחומר משרה רגיעה כללית ומפחית מתח.

השימוש בסי בי די אצל חולי הרפס ושלבקת חוגרת הראה יעילות גבוהה במספר מחקרים והביא לצמצום משמעותי הן בהימצאות שלבקת חוגרת תסמינים והן של הרפס השפתיים.

לסי בי די אין תופעות לוואי מזיקות

הבשורה הטובה המשלימה את יעילות הסי בי די היא שלחומר אין תופעות לוואי מטרידות והשימוש בו בטוח ונוח לחיי היום יום. רבים מאוד בעולם נוטלים אותו באופן קבוע כתוסף תזונה. תופעות הלוואי שעלולות לצוץ בתחילת נטילתו ועד מציאת המינון הרצוי הן עייפות ומעט סחרחורות אולם אלו חולפים מהר מאוד.

בשיתוף קנבידי ישראל

אשה
תמונת אילוסטרציה קרדיט תמונה: freepik