מדונה לואיז צ'יקון, הזמרת הכי פרובוקטיבית בהיסטוריה ומלכת הפופ חגגה לפני חודש יום הולדת 65 והוציאה סרט על הקריירה שלה.

בת כמה מדונה? התשובה לשאלה ולאחר תחקיר לא ממש מעמיק של חדשות סלבס עולמי היא שמדונה לואיז צ'יקון היא ילידת ה- 16 באוגוסט לשנת 1958 וכיום בת 64 .ילדיה הם לורדס מריה צ'יקונה ליאון מנישואיה לקרלוס ליאון ומי שהצליחה פחות בתחום המוסיקה ויותר בתחום הבגדים החשופים כולל מיצג אומנותי של אורגיה המונית ורוקו ר'יצי בנו של הבמאי והתסריטאי גיא ריצ'י שעשה לה פדיחות ברשת ונעצר על החזקת סמים.

היא גדלה במשפחה קתולית במישיגן ונקראת על שם אמא שלה מדונה לואיז פורטין אותה איבדה מדונה כשהייתה רק בת 5 למחלת הסרטן. היא החלה את הקריירה עם מלגת מחול באוניברסיטה המקומית ועברה לניו יורק כדי להפוך לרקדנית מקצועית שם נפלה לאונס קשה על גג בניין והצטלמה בערום על מנת להתפרנס.

היא החלה את הקריירה כזמרת במועדוני קריוקי ורפצה רק בשנת 1983 אז הוציאה לאור אלבום בכורה בשם Madonna ולאחר חשיפה בתחנות MTV בארצות הברית ובאירופה הפכה ללהיט. לכוכבת פופ אמיתית היא הפכה כבר שנה לאחר מכן עם האלבום Like a Virgin שהשיר הפרובוקטיבי שהוביל אותו  "Like a Virgin" מכר למעלה מארבעה מיליון עותקים.

בשנת 2019 בגיל 61 היא עבדה אל אלבום נוסף בשם Madame X  וגם הופיעה כזמרת אורחת בגמר אירוויזיון 2019 בתל אביב עם שני שירים, "Like a Prayer", ו-"Future" לפני חודש הודיעה על עזיבת חברת התקליטים אינטרסקופ רקורדס איתה עבדה במשך למעלה מעשר שנים.בשנת 2021 הוציאה סרט שעוסק ב40 שנות הקריירה של הזמרת הפרובוקטיבית עם חזיית החרוטים.

הקשר לישראל

מדונה ידועה כחובבת קבלה מזה למעלה משלושים שנים וכחברה במרכז הקבלה של הרב פיליפ ברג אליו גם תרמה מיליוני דולרים ואצלו חגגה בר מצווה לבנה רוקו. מעבר לביקור האחרון באירוויזיון מחזיקה מדונה גם בית בישראל, חוגגת את חגי ישראל ולא עובדת בשישי ושבת. היא הגיעה מספר פעמים לישראל ואף נפגשה עם אישי ציבור ובהם נשיא המדינה לשעבר שמעון פרס ז"ל והיא מגדירה את עצמה כבת ישראל.

 

 

מדונה
מדונה. צילום:chrisweger באדיבות ויקפדיה https://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0/

 

 

 

View this post on Instagram

 

Happy Birthday to the one and only………… ?♥️. #michaeljackson

A post shared by Madonna (@madonna) on