אחינועם ניני ויוסי דגן, עלו על אותה במה בישוב לשם בשומרון וניהלו שיח בפני מעל 100 בני אדם שהתקבצו במקום. בסיום השיח שרה אחינועם ניני בפני הקהל יחד עם מקהלת ילדי עלי זהב – לשם.

המפגש התקיים בעקבות קשר בן שנתיים שנוצר בין יוסי דגן לאחינועם ניני. לאחר שזו ביקשה לבקר בשומרון, היא נפגשה עם דגן בביתה. ולאחר מכן הגיעה לסיור בשומרון. ביקרה במרפסת של המדינה ונפגשה עם תושבים מהשומרון בסלון אחד מבתי התושבים בברקן.

ראש מועצת שומרון: "יכולים להיות במחלוקת אבל כולנו אחים"

אחינועם ניני הסבירה את ההחלטה: "באתי למפגש הזה כדי לשמוע ולהשמיע. לענות על שאלות כדי להכיר, בשם ההידברות שהיא מאוד חשובה לי. אני מקווה שזה תחילתו של תהליך שלא ייפסק פה. דגן הזמין אותנו לביקור בשומרון לפני שנתיים. ובאנו והרגשתי שזה לא היה מספיק, שצריך להמשיך את השיחה, וביקשתי פגישה נוספת עם יותר אנשים. אני לא חושבת שנפתור כאן את כל הבעיות ואנחנו לא נסכים על הרבה דברים. אבל אני חושבת שבארץ שלנו יש תהליך מסוכן של דה מוניזציה של הצד השני. הרבה מאוד הסתה אחד נגד השני, אנחנו צריכים לנטרל את זה. והדרך היחידה לעשות את זה זה פשוט להפגש. בלי מתווכים"

יוסי דגן ראש המועצה האזורית שומרון אמר לנוכחים: "אנחנו עם אחד. אנחנו יכולים להיות במחלוקת. אבל אנחנו מסכימים על דבר אחד, שאנחנו אחים, ולא מחרימים אחד את השני. השומרון מאז ומעולם ראה עצמו כגשר בין אוכלוסיות. אנחנו מאמינים בלחבר את כולם למקום שהוא ערש קיומנו ובסיס ההיסטוריה של התהוות העם היהודי"

בסיום האירוע עלתה אחינועם לשיר עם מקהלת ילדי עלי זהב לשם. בניצוחה של נעמה זנבר מנהלת המקהלה שגם כתבה שיר על השומרון אותו מבצע אריאל זילבר, ובימים אלו היא פועלת יחד עם ניני בנסיון לייצר יחד שיר משותף

צילום: רועי חדי