חלת שלום ענקית, במשקל 15 קילו ומעליה דגלי ישראל ואוקראינה יוצרה ע"י רשת ביגה ונמסרה לשגרירות אוקראינה שבת"א

 

במהלך הטקס שנערך כנהוג במסורת באוקראינה , עם הגעתם של ראש הממשלה מר בנימין נתניהו ורעייתו שרה לאוקראינה, התכבדו ראש הממשלה ורעייתו בחלה אוקריאינית טבולה במלח.

ראש הממשלה טעם מהחלה וכשהגישה לרעייתו היא השליכה אותה לרצפה. התנהגות זו זכתה להרבה ביקורת בכלי התקשורת באוקריאנה וברחבי העולם וגרמה לתקרית דיפלומטית ותקשורתית. בעקבות התקרית רשת ביגה החליטה להכין חלת שלום, בתקווה שהחלה תביא לריכוך היחסים וקשר יותר טוב .

ראש הממשלה העלה סרטון תגובה בפייסבוק :

שבו אמר כי הוא "בביקור היסטורי, אבל ספק אם זה היה מקבל את השדרוג התקשורתי ללא מקרה החלה". לדבריו, ראש לשכת נשיא אוקראינה אמר בעצמו כי "ברור שלגברת נתניהו לא הייתה כוונה לא לכבד את אוקראינה, זה קשקוש מוחלט"

נתניהו הוסיף כי "היא באה לבושה בבגדי הלאום של אוקראינה, צהוב ותכלת, כשהיא ירדה מהמטוס, כדי לכבד את המדינה.
אם זה מה שדרוש כדי שהביקור הזה שמביא הסכם סחר חופשי מורחב,ועוד דברים חשובים, ניחא. שיהיה ככה. זה מזכיר לי שגם את הביקור ההיסטורי של ראש ממשלת יפן בישראל, שהביא בעקבותיו גידול עצום בהשקעות היפניות, אף אחד לא כיסה, אלא רק את העובדה שהמנה האחרונה הוגשה בצלחת בצורת נעל. אז מה אני אגיד לכם, אני חושב שתפסנו את הפטנט. נמשיך עם זה".

קבלו את הרגע התקרית שבו שרה נתניהו משליכה את הלחם לרפצה :

 


 

לאחר התקרית הלא נעימה שיצרה שרה נתניהו , בינימין נתניהו יוצא להגנתה בסירטון שפירסם : 

 

 

אנשי השגרירות שהתרגשו מהמחווה הזמינו את ליאור חייניץ שף קונדיטור של רשת ביגה לחגיגות יום העצמאות האוקראינית שיחל בשבוע הבא ה- 25.8.19 ולאפות להם מגוון לחמים הייחודיים למסורת האוקראינית.

אוקראינה
צלם אסף לב