הדוגמנית אלכסה דול שהפכה למנטורית לאורח חיים בריא חושפת באומץ את ההתמודדות במשך עשור עם הבולמיה והפרעות האכילה ואומרת:"הפכתי לאדם עצוב. תזרקו את המשקל".

 

אלכסנדרה דולז'יקוב בת ה27 אותה כולנו מכירים כאלכסה דוֹל שהשתתפה בתכניות המציאות "המירוץ למיליון", ו"הישרדות" חשפה לאחרונה התמודדות קשה עם הפרעות אכילה במשך שנים רבות.

הדוגמנית שהחלה את דרכה על המסך בריצה במסגרת "המירוץ למיליון" יחד עם רז זלצמן (כיום בן זוגה של אלה איילון) שימש כפרזנטורית של רשת ההלבשה התחתונה הישראלית "גו אנדר", ושל מגוון חברות וגם הופיעה על עשרות שערים של מגזינים נחשבים בארץ ובעולם חשפה באומץ את ההתמודדות הקשה עם הפרעות האכילה והבולמיה גם בפוסט בעמוד האינסטגרם שלה וגם בכתבה נרחבת שפורסמה השבת בעיתון שבעה ימים של ידיעות אחרונות.

"הרצון לחיות ירד יחד עם המשקל".

בפוסט חושפני באינסטגרם כתבה דול: ככל שהמשקל ירד-כך הרצון שלי לחיות. ככל שירד המשקל כך הפכתי לאדם עצוב יותר. ככל שירד המשקל- רק רציתי לרדת עוד ועוד..ככל שירד המשקל ראיתי בחורה שמנה ועצובה במראה-ככל שירד המשקל המציאות שלי היתעוותה יותר. אתן חושבות לעצמכן שאם תרדו 5-6 קילו החיים שלכם יהיו מאושרים? כל הבעיות שלכן ייפטרו? כי אני הייתי שם..וזה לא קרה".


בעשור האחרון החיים שלי היו רכבת הרים. מבחינה רגשית ומבחינת משקל. אף פעם לא קיבלתי את הגוף שלי. אף פעם לא אהבתי את מה שאני רואה. תמיד נתתי לריבוע הקטן הזה שמראה את המספרים לנהל לי את החיים.כל חיי רדפתי אחרי מספר. כל חיי התעללתי בגוף שלי רק כדי שאראה את המספר ״הקדוש״. חשבתי, לא, הייתי בטוחה! שכשאגיע למשקל- אוהב את עצמי.רק חבל שאף אחד לא טרח לספר לי לפני 10 שנים שלמספר הקטן הזה שם למטה אין משמעות. שהמספר הזה שקרן. שהמספר הזה משתנה ממכשיר למכשיר. מיום ליום, מדקה לדקה.אולי הייתי חוסכת לעצמי שנים של רדיפה אחרי הבלתי אפשרי.
כל חיי חייתי בשקר. וגם אתן" כתבה דול.

אז, הנה אני..סתם עוד בחורה שעברה חיים קשים בגלל הפרעות האכילה. בגלל בולמיה , אנורקסיה ודיכאונות. הנה אני משתפת אתכן- שכל חיי רדפתי אחרי משהו שעשה אותי אומללה יותר.והנה אני היום. בשנה האחרונה מאושרת מעל הראש, כי הפסקתי לרדוף אחרי המספר. התחלתי לרדוף אחרי האושר. החופש. העוצמה.

"לסיום כותבת דול:"כשסוף סוף הבנתי, שהמשקל משקר לי. שהוא לא מדד לכלום. שהוא מעוור אותי. סיימתי את היחסים איתו. וממש כמו בזוגיות הרסנית, למדתי לחיות מחדש. לבד. התחלתי להיפתח. הבנתי שרק אורח חיים בריא יביא לי אושר.מה המסר שלי אליכן? תפתחו עיניים. תעשו שינוי עמוק- בהרגלים שלכן בחיים. בדיבור שלכן לעצמכן. תשאפו להיות חזקות ובריאות ולא רזות.ותעשו לי טובה? תזרקו את המשקל.הוא הורס לכן את החיים".

 

דול יפה מתמיד

 

View this post on Instagram

 

“Peace is the result of retraining your mind to process life as it is, rather than as you think it should be.”

A post shared by A L E X A ? D O L | אלכסה דול (@alexa_dol) on

דול גורו של בריאות

 

View this post on Instagram

 

?חוקי יסוד לאורח חיים בריא ? אהובות ואהובים.. כתבתי את הדברים החשובים לי ביותר באורח החיים שאני מנהלת..כמובן שיש עוד המון דרכים לחיות נכון ובריא…☺️??? תספרו לי בתגובות איזה מהסעיפים אתן רוצות להכניס לחייכן ????

A post shared by A L E X A ? D O L | אלכסה דול (@alexa_dol) on

 

אלכסה דול
אלכסה דול בפוסט החושפני. צילום מסך מדף האינסטגרם של דול