שי שניצר מונה לקונסול כבוד של ליטא בישראל.השגרירה גב׳ לינה אנטנביצ׳יינה אמרה בדבריה, כי היא מצפה שהמינוי  יקדם את קשרי הסחר והתרבות בין שתי המדינות.

היהלומן ואיש העסקים שי שניצר, מונה השבוע לקונסול של כבוד של ליטא, בישראל.

אתמול אחה"צ  נערך טקס חגיגי להענקת תואר קונסול כבוד של ליטא בישראל. במשרד החוץ בירושלים. במעמד בכירים  במשרד החוץ,  בינהם: מר גיל השכל – ראש הטקס במשרד החוץ. גב׳ לינה אנטנביצ׳יינה שגרירת ליטא בישראל. גד פרופר –  דיקן הסגל הקונסולרי בישראל.  ורז קינסטליך – ראש עיריית ראשון לציון. לה ברית ערים תאומות עם העיר קובנה שבליטא.

השגרירה גב׳ לינה אנטנביצ׳יינה אמרה בדבריה. כי היא מצפה שהמינוי של מר שי שניצר יקדם את קשרי הסחר והתרבות בין שתי המדינות.

הקונסול הטרי של ליטא אמר: "אני נרגש וגאה  על הזכות  שניתנה לי. לייצג את הרפובליקה של ליטא בישראל. בכוונתי לפעול לקידום יחסי ידידות, תרבות, חינוך  ועסקים. שיניבו פירות לטובת שתי המדינות".

המדובר באחד הקונסולים הצעירים. שי (42 נשוי + 3), נשיא חברת ש.שניצר יהלומים, בוגר הפקולטה לכלכלה, ולימודי מינהל עסקים באוניברסיטת תל אביב. הוא כיהן ומכהן בתפקידים שונים בהנהלות בורסת היהלומים. והתאחדות תעשייני היהלומים. בנוסף, יזם הקמת מספר חברות בתחום הטכנולוגי. ומכהן כדירקטור בחברת נדל״ן בורסאית.

שי הוא  דור שלישי למשפחת יהלומנים ותיקה. נכדו של משה שניצר ז״ל. ובנו של שמואל שניצר שכיהנו כנשיאי בורסת היהלומים.

שי שניצר
שי שניצר צילום יחצ
שגרירות ליטא
מימין גד פרופר שי שניצר לינה אנטנביציינה וגיל השכל צילום יחצ