אינדקס אתרים הינו למעשה אתר באינרטנט המרכז קישורים ונתונים אודות אתרי אינטרנט בקטגוריות ותחומים שונים. קבלו את כלה פרטים על אתרים ורשימות של אתרים במדריך השלם להקמת ומציאת אתר מתאים לפרסום האתרים שלכם.

 

מהו אינדקס אתרים?

המדובר למעשה ברשימת אתרים וקטגוריות.
אינקדס הוא למעשה רשימה של אתרים. המדובר בכלי להצגה שיטתית וברורה של מידע המורכב מפרטים אחדים. מידע המוצג ברשימה כולל פירוט של תנאים, מצבים, אפשרויות, רכיבים, פעולות, מאורעות וכדומה. רשימה חייבת לכלול לפחות שני איברים ואינה יכולה להיחשב רשימה עם איבר בודד. כלומר רשימה בת אתר אחד למעשה אינה רשימה  ועל מנת לייצר רשימה נכונה ומותאמת יש להכניס לפחות שני אתרים שונים לרשימה.

מה היתרון באינדקס אתרים?


האם האתר  טוב הוא גם מסייע לקידום האתר של הלקוח מבחינת קידום אורגני שכן הוא מוסיף קישור איכותי וכן יכול להגדיל את התנועה לאתר או לעסק של המפרסם. הוא למעשה מאפשר לגולש לקבל את כל האתרים והמידע תחת קורת גג אחת. האפשרות לפלח לאתר ולמצוא אתרים שונים בהתאם לחיפוש מהווה יתרון. כמו גם היכולת ללמוד על האתרים המובילים בכל תחום.

 

האם יש קשר בין רשימת אתרים לרשימת דיוור?

 

ממש לא. למעשה אין שום קשר למעט העובדה ששניהם קשורים לשיווק דיגיטלי. רשימת דיוור או רשימת תפוצה הינה לממעשה רשימה של שמות וכתובות נמענים, המנוהלת על ידי אדם או ארגון.

מטרת רשימת הדיוור הינה לשלוח דואר מרוכז לצרכי שיווק ופרסום. רשימות דיוור משמשות למשלוח הודעות דואר אלקטרוני (ואז הן מנוהלות באמצעות תוכנת ניהול דואר).חשוב לציין כי בישראל קיים חוק הספאם אשר אינו מאפשר משלוח של כמויות מיילים באופן מאורגן לאנשים שלא חתמו על הסכמה מראש.

רשימת אתרים או אינדקס עסקים?

גם וגם ברשת האינטרנט (המרשתת) נפוצים מגוון אתרים של אינדקסים חלקם מאפשרים פרסום של האתר(בדרך כלל מקוצר בחינם ומורחב בתשלום שנתי) וגם פרסום של  עסקים. ישנם אתרים כגון https://indexweb.co.il/  המאפשרים גם וגם כלומר משלבים בין אינדקס עסקים לאינדקס אתרים.

בין עשרת האתרים הפופולריים בעולם נמצאים:גוגל, פיייסבוק, ויקפדיה, יוטיוב ואמאזון.

אינדקס אתרים
אינדקס אתרים אילוסטרציה צילום Pixbay