בעזרת אימוני כושר תוכלו לסייע לגופכם להוריד את רמת הכולסטרול בדם בדרך טבעית לחלוטין.

אחד החוליים של המאה ה-21 הוא מדדי כולסטרול רע גבוהים. מסביבנו יש המון מוצרים מעובדים מלאים בצבעי מאכל ואבני בניין שפחות טובים לגוף ומביאים אנשים רבים לסבול מכולסטרול, טריגליצרידים וסוכרת. רוב האנשים שסובלים ממדדים אלו, יסבלו גם מעודף משקל, כאשר הדבר הכי חשוב שיאמרו להם בקופת החולים יהיה להכניס שגרת אימוני כושר והקפדה על תזונה בריאה יותר לאורח החיים שלהם.

אנשים רבים תוהים מהם אימוני הכושר שיעזרו להם לאזן את המדדים. במאמר הבא ריכזנו עבורכם מספר סוגים של אימוני כושר שיכולים להתאים כאשר רוצים לאזן את הכולסטרול.

להנות מהליכה

אם לקחתם לעצמכם מאמן כושר אישי  להתחלת שגרת הכושר שלכם, וודאי תשמעו ממנו כי הליכה זו אחת מהפעילויות הטובות ביותר כדי להוריד במשקל. ההליכה מאפשרת לכם לשמור על סיבולת לב ריאה תקינים וגם מאפשרת לכם ליצור מאזן קלורי שלילי בדרך לירידה במשקל ואיזון המדדים. אנשים רבים בוחרים בהליכה כדרך חיים כי היא פשוטה יותר מבין סוגי הכושר האחרים וניתן לבצע אותה כחלק משגרת היום.

אנשים רבים מחליטים לבצע את ההליכה כאשר הם חייבים ללכת לסופר או לכל מקום אחר ובמקום לעשות זאת בנסיעה ברכב, הם יעדיפו לעשות זאת בהליכה וכך לשמור על שגרת הכושר שלהם.

אימוני שחייה

שחייה היא עוד פעילות גופנית מצוינת עבור הגוף. בשחייה אנו מניעים שרירים רבים, נהנים מהמים גם בקיץ וגם בחורף ומאמנים רבים יאמרו לכם כי זו אחת הפעילויות הגופניות היותר בריאות שיש. בשחייה מצב הפציעות הגופניות הוא יחסית מתון ולכן פעילות זו מאוד מומלצת גם למבוגרים שלהם קשה יותר להיכנס לכושר.

ניתן לשלב אימוני שחייה פעמיים – שלוש בשבוע ויש כאלו שיבחרו לעשות זאת בכל יום. בדקו הכי נכון עבור שגרת הספורט שלכם.

ספינינג

פעילות גופנית ששורפת המון קלוריות היא ספינינג. אם עושים זאת נכון, ניתן לעלות דופק באופן דיי מהיר ולאורך רוב האימון. עליית הדופק לגבהים של 150-160 מאפשרת שריפת שומנים. ברוב האימונים אנו שורפים קודם את הפחמימות הזמינות בגופנו, אך כאשר מגיעים לדפקים גבוהים יותר, נכנסים לאזור של שריפת שומנים וזה בדיוק מה שאנו רוצים להשיג כאשר אנו רוצים להוריד את הכולסטרול הרע.

בעת עשייה של ספינינג יש לבחון היטב שאתם מבצעים את הפעילות בצורה נכונה. בפעילות זו הגב והברכיים נמצאים בעבודה מאומצת וכאשר לא מבצעים נכון את פעולת הדיווש באופניים, אתם עלולים להיפצע. ניתן לבצע זאת המכון המציע אימוני ספינינג או מול מאמן כושר המבצע אימונים אונליין.

ריקוד

עוד פעילות גופנית אפשרית לאיזון המדדים היא ריקוד. זו לא הפעילות שכולם יבחרו בה, אך היא בהחלט אפשרות מצוינת. יש אנשים שיבחרו לרקוד במקום מסודר שעושה אימוני ריקוד ויש אנשים שיבחרו לבצע ריקודים בביתם. לא משנה היכן תעשו זאת, זו פעולה ששורפת קלוריות. עוד יתרון שיש בפעולת הריקוד זו היכולת לבצע אותה גם כאשר אתם הולכים לאירוע חתונה קטנה או גדולה.

באירועים השונים אנו בעצם שוברים את שגרת הספורט היומית שלנו ומפספסים אימון. כאשר הפעילות הגופנית שלנו היא ריקוד, השגרה שלנו לא נשברת וממשיכה ברחבת הריקודים.

לסיכום, אם אתם רוצים להכניס כושר לחיים שלכם כדי לרדת במשקל או לאזן את רמת הכולסטרול בדם, חשוב שתבחרו בפעילות גופנית שאתם מעדיפים לבצע. בצורה כזו יהיה לכם יותר קל לשמור על שגרת האימונים שלכם. ואם בכל זאת קשה לכם, קחו מאמן כושר אישי שיכווין אתכם.

צילום: FREEPIK