"כשראיתי אותך בבוקר הרע מחבקת אותם/ לא נותרה לי דמעה בעין כולן הפכו לנהר/ את עטפת את כולם, הרמת מבטך לשמיים/ וליבך צעק "אל-לא", את לא הרמת הידיים/ נקצור ברינה, נקצור ברינה/ גם אם נפלנו/ כמו ציפור נשירה, נשוב אל אמא/ אשוב אל אמי". עם המילים הללו פותח המוזיקאי גלעד גילו כהן את השיר החדש "נקצור ברינה". השיר נכתב בהשראת הלחימה בעזה, עת שירת במילואים בבית הוריו, שמאז השבעה באוקטובר הפך להיות הבסיס הצבאי שלו ושל חבריו לפלוגה. 

כמעט עשור מאז שהוציא את אלבום הבכורה שלו, העיתונאי והעורך, גלעד גילו כהן, חוזר לרדיו, הפעם כמוזיקאי. סינגל ראשון שלו מזה עשור "נקצור ברינה" כבר מושמע בתחנות השונות, וגם קיבל פרגון בתכנית הבית "בא בטוב" של רדיו ירושלים, עם המגיש והחבר הטוב, מוטי פרנסיס.

 

"השיר נכתב במושב תקומה שבעוטף עזה, בית הוריי שהפך בחודשים האחרונים למעין בסיס צבאי, לי ולפלוגת המילואים שלי," מספר כהן, "מבית הוריי במושב אנחנו, חיילי המילואים של פלוגת פת"ן של חטיבת ביסל"ח יוצאים למשימות בתוך רצועת עזה ולכאן אנחנו חוזרים. באחד האפטרים מעזה קבעתי להקליט את השיר אצל המפיק המוזיקלי אוהד דרשן באולפנו בירושלים.השיר הוא על תקווה. תקווה שאחרי הכאב והדמעות, נשוב לקצור ברינה".

הלחן בבסיסו הוא שיר צרפתי בשם קלאנדסטינה. את המילים כתב: גלעד כהן. הפקה מוזיקלית: אוהד דרשן.